Mama sporo zaoszczędziła. "Moja córka przestała używać pieluch w wieku 2 tygodni"

Montana Lower i Tom Linwood są rodzicami 15-miesięcznej dziewczynki. W nagraniu opublikowanym na swoim kanale na YouTube mówią, że mała Blue przestała korzystać z pieluch już mając dwa tygodnie. Wyjaśnili też, jak tego dokonali.

Młodzi rodzice żyją w zgodzie z naturą i starają się dokonywać takich wyborów, które zminimalizują wytwarzanie odpadów. Ich ekologiczny tryb życia przesądził o tym, że od małego starali się wyeliminować z życia swojej córeczki pieluchy jednorazowego użytku. Poprzez komunikację eliminacyjną starali się doprowadzić do tego, żeby Blue korzystała  z toalety jak dorośli. I chyba im się to udało.

Zobacz wideo Jak zważyć noworodka? [Klinika Laktacyjna Online]

Rodzice odzwyczaili dwutygodniową córkę od pieluch

Rodzice zastosowali metodę komunikacji eliminacyjnej. Polega ona na obserwowaniu noworodka i reagowaniu na oznaki, które mogą sygnalizować potrzebę skorzystania z toalety. Na każdy tego typu znak, sadzają maluszka na nocniku, żeby przyzwyczaił się do korzystania z niego. Eksperci twierdzą, że im wcześniej zacznie się stosować tę praktykę, tym lepiej.

Największym powodem, dla którego zaczęliśmy zabierać Blue do toalety w wieku 2 tygodni, było zrozumienie, że pozostawienie jej w brudnej pieluszce może przyczynić się do wstydu i braku pewności siebie w przyszłości

- mówi mama dziewczynki. Według Montany dziewczynki wstydzą się swoich genitaliów i rozmowy o nich, bo od najmłodszych lat kształtowane jest w nich poczucie wstydu. Ona chce, aby jej córka myślała, że jej ciało jest świetne. 

Tom z kolei zauważył, że w wielu miejscach na świecie nie ma dostępu do pieluch i ludzie radzą sobie właśnie w ten sposób. Ponadto buduje to więź z rodzicem. Dziecko widzi, że dorosły go słucha i reaguje na jego potrzeby. Raz na jakiś czas zakładają małej pieluszkę, ale robią to bardzo rzadko. Nie tylko dbają w ten sposób o planetę, samopoczucie dziecka, ale także o domowy budżet

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA