Mama uważa, że zmuszanie dzieci do snu i umieszczanie ich w łóżeczkach z poręczami jest nieludzkie. "To jak zamykanie w celi"

Alice Bender, mama z Arizony, twierdzi, że zmuszanie dzieci do przestrzegania harmonogramu snu i umieszczanie ich w łóżeczkach z poręczami jest nieludzkie. "To jak zamykanie ich w celi więziennej" - przyznała podczas nagrania na TikToku.

Alice Bender jest mamą półrocznego synka o imieniu Fern i jest aktywna w mediach społecznościowych. Na TikToku opublikowała nagranie, w którym podzieliła się swoimi refleksjami na temat usypiania dzieci. Pokazała, w jakim łóżku śpi jej syn i wyjaśniła, dlaczego nie jest to typowe łóżko dla niemowląt ani kołyska.

"Łóżka z poręczami są jak cele więzienne."

Alice Bender stwierdziła, że zmuszanie dzieci do przestrzegania harmonogramu snu jest nieludzkie. Wyjaśniła, że np. kiedy dziecko nie jest zmęczone, a wymaga się od niego, aby poszło spać, zaburza się jego autonomię ciała. 

Fern, syn Alice Bender, śpi we własnym łóżku bez ochronnej poręczy lub dzieli łóżko z rodzicami. Alice powiedziała, że nie umieści go w kołysce, ani łóżku z poręczami, ponieważ jest to jak cela więzienna. "Dosłownie dorośli kupują te "małe cele więzienne" dla niemowląt, aby mogli po prostu zostawić tam dziecko i mieć spokój" - powiedziała. 

Nie ma u nas takiego łóżeczka, a ja nigdy nie zmuszę dziecka do spania

- zapewniła. "Niemowlęta też są ludźmi, a zmuszanie kogokolwiek do snu, gdy nie jest zmęczony, jest nieludzkie" - wyjaśniła. 

Filmik, który opublikowała w mediach społecznościowych Alice ma ponad 7,6 miliona wyświetleń. Temat pozostawiania dzieci w łóżeczkach bez zabezpieczenia jest jednak kontrowersyjny. Wielu rodziców oraz ekspertów uważa, że poręcze zabezpieczają dzieci przed ewentualnymi wypadkami czy urazami. Zobacz: Ochraniacz do łóżeczka - jakie ma zastosowanie? Wady i zalety tego akcesorium.

Zobacz też: Jak uśpić dziecko w minutę? Ojciec stosuje sprytny trik.

Kołysanki - najpiękniejsze piosenki, którymi utulisz do snu swoje dziecko [lista i teksty polskich utworów].

Zobacz wideo Poduszka minionek i ramka na obrazki. Urządzamy pokój dziecka
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.