Wyprawka dla noworodka - co powinna zawierać, jak się przygotować na narodziny dziecka?
Wyprawka dla dziecka powinna być zorganizowana dużo wcześniej, aniżeli przewidywany termin porodu. Najlepiej będzie, jeżeli zaczniemy kolekcjonowanie wyprawki około 6. albo 7. miesiąca ciąży. Oczywiście można zrobić to później, ale lepszym wariantem jest wcześniejsze przygotowanie. Dzięki temu unikniemy stresu i będziemy mieć pewność, że najważniejsza sprawa jest już zrealizowana.
Wyprawka dla dziecka - od czego zacząć?
Powstaje zatem pytanie: Od czego w zasadzie powinniśmy zacząć? Odpowiedź jest prosta: od utworzenia listy rzeczy, które weźmiemy ze sobą do szpitala. Checklista pomoże nam w zachowaniu porządku i będziemy mieć gwarancję, że o czymś nie zapomnieliśmy. Tak zwany system "odfajkowywania", sprawdza się doskonale. Jest to świetna alternatywa dla zapominalskich.
Wyprawka dla noworodka do szpitala - cały szkopuł tkwi w funkcjonalności
Wyprawka dla noworodka do szpitala musi być kompletowana z głową. Co mamy dokładnie na myśli? Kupując ubrania i przybory dla noworodka, należy mieć na względzie kilka rzeczy. Po pierwsze - praktyczna torba. Nic tak nie potrafi nam zszarpać nerwów i dodać stresów jak szukanie ubranek czy przyborów w źle dobranej torbie albo nawet walizce. Tworzący się bałagan, stosy ubranek porozrzucanych naokoło i oczywiście dopadająca nas przy tym irytacja, że niczego nie możemy znaleźć.
Czas porodu i później - połogu jest szczególny. Ważne, abyśmy zapewnili sobie spokój i komfort. Będzie to dobre zarówno dla nas, ale i naszego maleństwa. Wybierajmy więc torby, które posiadają dodatkowe funkcje: kieszonki, separatory, siatki służące do segregacji. Inną alternatywą, z której możemy skorzystać to, także saszetki podróżne. Pozwalają one oddzielić odzież i inne artykuły od siebie oraz posegregować je według kategorii. Jest to bardzo duże ułatwienie.
Wyprawka dla dziecka do szpitala. Jakie ubranka? Postaw na bawełnę
Wyprawka dla dziecka do szpitala, w głównej mierze składa się z ubranek i artykułów materiałowych. Należy pamiętać o tym, że skóra maluszka jest bardzo delikatna i wrażliwa. To ważne, aby wybierać materiały, które będą wyprodukowane z naturalnych surowców. Najlepiej sprawdzi się tu bawełna. Jest to tkanina oddychająca i nie podrażnia skóry, możemy prać i prasować ją w wysokich temperaturach. To da nam gwarancję zachowania prawidłowej higieny.
Wyprawka dla noworodka lista - konkretnie o tym, co nam się przyda podczas wizyty w szpitalu
Wyprawka dla noworodka może być zróżnicowana. Wszystko jest uzależnione oczywiście od naszych indywidualnych potrzeb. Jednak są rzeczy, które zawsze powinny znaleźć się na takowej liście. Zaliczamy do nich między innymi: ubrania, pieluszki, kosmetyki do mycia, akcesoria do mycia, butelki do karmienia, smoczki czy podgrzewacze do mleka. Przyda nam się także poduszka do karmienia, rożek, dodatkowe kocyki i tym podobne rzeczy. Dla ułatwienia, poniżej przedstawiamy przykładową listę:
Wyprawka dla noworodka do szpitala - lista
1. Ubrania i pieluszki
- duża paczka pieluch jednorazowych albo wielorazowych (jeżeli jesteśmy zwolennikami ekologicznego podejścia);
- chusteczki suche i mokre;
- około 7 sztuk pajacyków albo śpioszków. Pamiętajmy o tym, aby można było rozpinać je w kroku. Ta funkcja ułatwi nam przewijanie maluszka;
- 7 sztuk bawełnianych body. W zależności od pory roku - mogą być z długim albo krótkim rękawem;
- 3 pary skarpetek;
- 2 cienkie czapeczki. To dobra opcja na szpitalne przeciągi;
- 2 sweterki i dwie pary spodenek;
- czapeczka na dwór;
- kilka par rękawiczek "niedrapek";
- w porze jesienno-zimowej kombinezon na dwór lub w wersji letniej kurteczka cienka.
2. Pielęgnacja:
Zasadniczo w szpitalach to pielęgniarki myją dzieci i podają dziecko do karmienia. Nie mniej jednak warto mieć przy sobie kilka akcesoriów, które mogą nam się przydać. Zaliczamy do nich między innymi:
- dwa ręczniki;
- miękka myjka;
- nożyczki dziecięce do obcinania paznokci;
- szczotka do włosów z miękkiego włosia;
- mydełko natłuszczające, delikatne;
- oliwka do skóry;
- krem na odparzenia;
- sterylne gaziki;
- waciki kosmetyczne;
- sól fizjologiczna do przemywania;
- spirytus 70 proc. do przemywania pępka;
- aspirator do nosa;
- 10 pieluch tetrowych.
3. Karmienie:
- 2 butelki do karmienia;
- zestaw szczotek do czyszczenia butelek;
- poduszka do karmienia;
- pojemniki do przechowywania pokarmu - opcjonalnie.
Może przydać się także tzw. koszyk Mojżesza, rożek, dodatkowe kocyki czy otulacz. Fotelik samochodowy dla dziecka to także podstawa, o którą trzeba zadbać przed narodzeniem dziecka.
Pamiętajmy, że lista ta jest jedynie sugestią. Musimy wziąć pod uwagę nasze indywidualne potrzeby. Narodziny dziecka są szczególnym czasem. Dlatego, też ważne jest to, aby wszystko realizować ze spokojem. Niech stres nie utrudnia nam cieszenia się z tego wyjątkowego okresu.
-
Kiedy koniec roku szkolnego? Tegoroczne wakacje będą krótsze niż dwa lata temu
-
Kiedy dzieci 1-3 wracają do szkoły? Rodzice nie rozumieją, dlaczego tylko przedszkola są otwarte. Minister Czarnek wyjaśnia
-
Minister Czarnek ogłosił powołanie nowej dyscypliny naukowej - biblistyki. "Polska jednym z trzech najważniejszych ośrodków tej nauki"
-
Tata z Londynu o powrocie do szkół: Nauczyciele nie uderzają w dzieci sprawdzianami i testami
-
Kobieta ma podwójny system rozrodczy. Dowiedziała się o tym podczas porodu
- Jesteś fanem dinozaurów? Sprawdź, jak dużo o nich wiesz
- Brno to miasto w: a) Czechach; b) Szwajcarii; c) Niemczech?
- Kasia Tusk pokazała męża i córkę. Jest także Donald Tusk. "Dziadek roku"
- Robi koce pamiątkowe dla rodziców, którzy stracili dzieci. "Muszą wiedzieć, że nie zostaną zapomniane"
- Brazylia. Rząd prosi kobiety, żeby odłożyły decyzję o ciąży "na nieco lepsze czasy"