Zamiast kupować książeczkę sensoryczną za 185 zł, mama zrobiła ją sama. 'Wystarczą chęci'

Mama tworząca filcowe książeczki-zabawki w liście do redakcji napisała: Aby taka książeczka powstała, nie są potrzebne zdolności, lecz zapał. I zachęca: Każda mama może stworzyć książeczkę dla swojego dziecka.

Czas wolny w ciąży… Co robić? Chciałabym zachęcić przyszłe mamy do zrobienia książeczki sensorycznej w zaciszu domowym. Myślę, że to świetna propozycja, nie tylko dla przyszłych mam, które lubią i potrafią szyć na maszynie. Jestem przekonana, że aby taka książeczka powstała, nie są potrzebne super zdolności, ale chęci.

Przygotowanie książeczki sensorycznej wymaga dużo pracy, ale efekt jest warty tego czasu. To wspaniały prezent dla dziecka, ponieważ książeczka sensoryczna nie tylko bawi i uczy, ale także wycisza. Oczywiście taką książeczkę można kupić, ale radość naszego dziecka bawiącego się książeczką wykonaną przez nas jest bezcenna.

Pomysł zrobienia książeczki sensorycznej „chodził mi już po głowie”, kiedy przygotowywałam się do macierzyństwa. Zobaczyłam u dziecka mojej przyjaciółki sposób wykonania zakupionej książeczki sensorycznej i pomyślałam, że tak naprawdę sama zrobiłabym lepiej, a po drugie, książeczka miała zaledwie 8 stron i kosztowała 185zł!

Po powrocie do domu przeszukałam szafy, szuflady, szkatułki i nawet nie spodziewałam się, że w domu mam tak dużo materiałów, żeby móc rozpocząć robienie książeczki sensorycznej dla mojego dziecka.

Zaplanowałam książeczkę tematyczną o tytule "Zwierzęta na wsi", ponieważ zazwyczaj pierwszymi słowami używanymi przez maluchy są odgłosy, czyli wyrazy dźwiękonaśladowcze.

Jak zrobić książeczkę sensoryczną?Jak zrobić książeczkę sensoryczną? fot: Kamila Krzykawska-Wilk

Moja książeczka ma 12 stron. Najpierw wycięłam strony książeczki z filcu, przygotowałam szablony zwierząt, które chciałam żeby znalazły się w książeczce. Następnie wycięłam elementy z kolorowego filcu oraz z materiałów o różnej fakturze. Wszystko to przyszyłam ręcznie, przyczepiałam na rzep, połączyłam guzikami, suwakami. Książeczkę połączyłam w całość tasiemkami. Do wykonania książeczki nie używałam maszyny do szycia.

Więcej zdjęć filcowej książeczki TUTAJ >>>

Każda mama może wymyślić sobie swoją książeczkę dla swojego maleństwa, dokładnie zaprojektować, przemyśleć i dopracować w każdym szczególe.

Na stronach internetowych jest dużo inspiracji i podpowiedzi, jak wykonać tego typu zabawkę. Książeczka wykonana przez nas może nie będzie idealnie zszyta, ale na pewno będzie NASZA i bezcenna, ponieważ w jej przygotowanie włożymy nasze serce.

***

Robisz niebanalne rzeczy dla swoich dzieci? Chcesz się podzielić ciekawymi rozwiązaniami, pomysłami i pokazać efekt swojej pracy? Czekamy na Wasze listy i zdjęcia. Najciekawsze opublikujemy, a mamy-cudotwórczynie nagrodzimy książkami. Piszcie na adres edziecko@agora.pl z dopiskiem "MAMA POTRAFI".

Oryginalne pomysły na wykorzystanie foremek do lodu. Sprawdź, do czego możesz ich użyć

Więcej o: