Jest Ludwik! Czy imię trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama stanie się teraz popularne?

Louis Arthur Charles - to imiona trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama. Odpowiednikami tych tradycyjnie brzmiących imion w języku polskim są: Ludwik, Artur, Karol.

Jego Królewska Wysokość książę Louis Arthur Charles urodził się 23 kwietnia przed południem. Rodzina królewska na swoim oficjalnym profilu na Twitterze ogłosiła imiona małego księcia 27 kwietnia. Czytamy:

Książę i księżna Cambridge z radością oznajmiają, że nazwali swojego syna Louis Arthur Charles. Dziecko będzie znane jako Jego Królewska Wysokość Książę Louis z Cambridge.

Jak w przypadku dwójki starszych dzieci książęcej pary, księcia George’a i księżniczki Charlotte, imiona ich trzeciego dziecka mają swoją symbolikę.

Dlaczego Louis?

Wybór imienia Louis to ukłon w stronę wuja księcia Filipa, Louisa Mountbattena oraz dziadka od strony jego matki, księcia Louisa Alexandra. Książę George - starszy syn księżnej Kate i księcia Williama i starszy brat małego Ludwika  - również nosi imię Louis - jest jego drugim imieniem.

Prince William, Duke of Cambridge, czyli tata Ludwika, też ma w swoim nazwisku to imię. Nie każdy wie, że oficjalnie książę William to: William Arthur Philip Louis.

Księżna Kate opuściła szpital i po raz pierwszy pokazała syna!

Po kim Arthur?

Bukmacherzy przewidywali, że najmłodszy syn pary książęcej otrzyma imię Arthur lub James, Albert, Frederick albo Philip. I nie pomylili się wiele. Tyle tylko, że Arthur jest drugiem imieniem malutkiego księcia.

Arthur był drugim imieniem ojca królowej Elżbiety, króla Jerzego VI. Wybór tego imienia to również odwołanie do legendarnego króla Artura, celtyckiego władcy Brytów z przełomu V i VI wieku, bohatera licznych legend, dzieł literackich i filmów.

A Charles? Wiadomo, po dziadku

Wybór imienia Charles to ukłon w stronę dziadka księcia Louisa, księcia Walii. Wszystkie imiona dziadka królewskiego noworodka to: Charles Philip Arthur George. 

Jakie jest pochodzenie i znaczenie imion malutkiego księcia?

Ludwik, ang. Louis, franc. Louis, hiszp. Lodovico. Jest to imię pochodzenia germańskiego, utworzone ze słów hlut, czyli sławny, i wig - walka, bitwa. Oznacza sławnego wojownika. W Polsce imię to jest znane od średniowiecza, dziś nosi je ok. 17 527 Polaków. Według astrologów Ludwików charakteryzuje ugodowość i dobroduszność. Więcej o imieniu tutaj

Artur, ang. Arthur to imię o nieustalonej jednoznacznie etymologii. Mogło zostać utworzone z celtyckich słów oznaczających niedźwiedzia lub kamień albo od rzymskiego przydomka Artorius. Według astrologów Arturowie są z natury małomówni i powściągliwi. Więcej o imieniu Artur w naszym imienniku

Karol, ang. Charles: imię Karol ma pochodzenie germańskie. Najprawdopodobniej wywodzi się od słowa karl, które oznacza małżonka, ukochanego lub bohatera. W Polsce imię to jest znane od średniowiecza, ale popularność zyskało dopiero w XVII w. Zdaniem astrologów Karolowie są szlachetni, rzetelni, mają dobre maniery. Dbają o dom i rodzinę, budzą zaufanie. Imię to jest najbardziej odpowiednie dla osób urodzonych pod znakiem Koziorożca. Więcej o imieniu w bazie imion

Powinno cie również zainteresować:Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2017/2018 w Polsce: te imiona najczęściej nadawano w ubiegłym roku

Więcej o: