Nie mogła uwierzyć. Jej córeczka tuż po urodzeniu otworzyła buzię, a tam... Teraz boi się karmić małą

Samantha Lines i jej 42-letni partner, Jason Doombs, długo starali się o dziecko. Nie spodziewali się, że doczekają się aż tak niezwykłego noworodka. Lekarze przyznają, że takich dzieci jak ich córka rodzi się bardzo niewiele.

Poród Samanthy Lines, 29-latki z Warwickshire, był długi i ciężki. Choć kobieta dostała środki przeciwbólowe, nie była w stanie urodzić siłami natury. Mała Ella-Rose przyszła więc na świat przez cesarskie cięcie.

To położne pierwsze zauważyły, że dziewczynka różni się od innych noworodków. Gdy pierwszy raz otworzyła buzię, na jej dolnych dziąsłach zauważyły... dwa urocze, maleńkie, białe ząbki!

Ella-RoseElla-Rose VIRAL/Youtube.com, kolaż: Gazeta.pl

Niemowlęta zaczynają ząbkować dopiero w okolicach szóstego miesiąca życia. Samantha była więc "kompletnie zaskoczona", kiedy położne przyniosły jej noworodka i pokazały jego ząbki.

Karmienie może boleć...

Choć pani Lines przyznała, że uzębienie jej córki budzi w niej obawy, jeśli chodzi o karmienie piersią, jednocześnie stara się być dobrej myśli: - Jej ząbki są malutkie, więc mam nadzieję, że nie będzie to zbyt bolesne. Gdyby jednak przystawianie dziecka do piersi okazało się zbyt nieprzyjemne, Samantha zamierza karmić córkę butelką. 

 

Ryzyko zakrztuszenia

Zęby u noworodka rozwijają się najczęściej właśnie na dolnych dziąsłach - tak jak u Elli-Rose. Ich korzenie z reguły są niewielkie, dlatego zęby mogą się chwiać. Pani Lines polecono kontrolować uzębienie córki, ponieważ istnieje ryzyko, że może ona zakrztusić się ząbkami, które wypadną. Zębów noworodka nie myje się szczoteczką do zębów - nawet tą najdelikatniejszą. Właściwą pielęgnacją jest delikatne mycie ich czystym i zwilżonym kawałkiem materiału.

To też może cię zainteresować:

"Proszę się cycować" vs "To sama woda". Co młode mamy słyszą od personelu medycznego na temat karmienia piersią? [RAPORT]

"Radość nie do opisania". Mama dostała od nieznajomego pieniądze na zoperowanie dziecka

Zofia Ślotała: Na początku ciąży zaczynasz odczuwać bezwarunkową miłość do istotki, której jeszcze nie znasz

Więcej o: