Pierwsze mycie główki noworodka. Po prostu zobacz to wideo, bo ciężko opisać je słowami

Film, na którym pielęgniarka myje włosy noworodkowi, obejrzało już ponad 30 milionów internautów. Widzimy spokój, błogość i dobre emocje. Właśnie ten czysty i pozytywny przekaz tak bardzo łapie internautów za serce.

Pierwsza kąpiel nowo narodzonego człowieka kojarzy się z płaczem, strachem przed nieznanym, stresem rodziców. Oswojenie dziecka z rytuałem kąpieli i pielęgnacji zabiera rodzicom zazwyczaj kilka tygodni. Ale nie w przypadku malutkiej Amiry, która urodziła się 16 listopada w Dayton w stanie Ohio.

Kiedy 20-letni tata kilkudniowej Amiry umieścił na swoim profilu w serwisie społecznościowym wideorelację z pierwszego mycia głowy córeczki, od razu wiedział, że nagranie jest wyjątkowe - odpowiedziała mu lawina komentarzy internautów.

Na filmie widzimy, jak fachowa ręka pielęgniarki myje główkę malutkiej dziewczynki, a ta – zamiast płakać i wyrywać się – sprawia wrażenie, jakby kąpiel przynosiła jej bezpieczeństwo, spokój i przyjemność.

Wideo kilka dni temu stało się wiralem, a lokalni dziennikarze z Dayton zapytali ojca dziecka, jak się czuje z tym, że krótki film ukazujący pierwsze mycie główki jego córeczki jest przebojem Internetu. Odpowiedział, że fenomen jego nagrania tkwi w tym, że przekaz jest po prostu dobry i pozytywny.

- Odkąd wrzuciłem ten film do sieci, ludzie mi mówią, że dawno nie widzieli czegoś równie pozytywnego – powiedział Taveon Glenn na łamach serwisu Dayton.com

W komentarzach pod filmem czytamy o tym, jak „roztopiło się komuś serce”, że film to żadne mycie tam głowy, że to "kwintesencja miłości, szczęścia, spełnienia".

Niemowlak po myciu głowyNiemowlak po myciu głowy facebook.com/taveon.glenn

Na tym krótkim filmie rzeczywiście piękne jest wszystko. I dziecko, i spokój, z jakim pielęgniarka myje włosy dziecka. Jak widać, udane pierwsze mycie główki noworodka zależy od nastawienia osoby myjącej. Jeśli robi to ze skupieniem, bez strachu, bez lęku, z uczuciem i miłością, to nie ma wyjścia. Musi się udać!

Więcej o kąpieli noworodka czytaj w artykule: Codzienna kąpiel niemowlęcia może być zmorą albo najmilszym punktem dnia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.