Bawi się komórką, a dziecko leży na podłodze lotniska. "Wyrodna matka"? Nie oceniaj jej pochopnie

Wykończona wielogodzinnym oczekiwaniem na samolot matka dwumiesięcznego dziecka dzwoni do rodziców z prośbą, aby po nią przyjechali i po nocy spędzonej z dzieckiem na podłodze zabrali ją do domu. W tym czasie przypadkowa osoba robi jej zdjęcie. Publikuje w sieci i ocenia: wyrodna matka!

Zdjęcie, na którym widzimy siedzącą na krześle kobietę z telefonem i jej malutkie dziecko leżące na podłodze na rozłożonym ręczniku powstało na lotnisku w Atlancie. Zrobiła je przypadkowa osoba, zamieściła w internecie jako przykład "wyrodnej matki". Internauci również nie pozostawili na kobiecie suchej nitki. ‘’Nieczuła’’, ‘’okropna’’ - posypały się komentarze od użytkowników serwisu społecznościowego.

Kobieta na fotografii to Molly Leasing. Pochodząca z Florydy matka, wraz z niemowlakiem wracała do domu ze stanu Kolorado. Pod koniec sierpnia poleciała tam w odwiedziny do brata.

Od samego początku podróży powrotnej do domu Molly Lensing miała pecha. Najpierw jej poniedziałkowy lot został odwołany. Przewoźnik zaproponował lot kolejnego dnia.  Kiedy matka wraz z dwumiesięczną córką pojawiła się na lotnisku we wtorek rano, okazało się, że ich samolot jest opóźniony 6 godzin. To przesunięcie w czasie spowodowało, że po wylądowaniu na lotnisku przesiadkowym Hartsfield-Jackson International w Atlancie, matka z córką nie zdążyły na samolot lecący na Florydę.

Przewoźnik – w tym przypadku Delta Airlines – przebukował jej bilet na samolot, który miał wylecieć ok. północy. Lot ten niestety został odwołany. O 4 nad ranem kobieta została poinformowała przez pracowników linii lotniczej, że skończyły się vouchery na noclegi w hotelu. Matka wraz z dzieckiem spędziła noc na podłodze w poczekalni lotniska. W środę rano Molly Lensing została poinformowana, że kolejny lot na Florydę będzie dopiero w czwartek. 

Zdjęcie, które stało się przyczyną internetowego linczu, zostało zrobione w momencie, gdy zmęczona oczekiwaniem matka malutkiego dziecka, po nocy spędzonej z dzieckiem na podłodze, dzwoniła do swoich rodziców prosząc, by przyjechali po nią i córkę na lotnisko w Atlancie. Po tym jak zdjęcie Molly Lensing z dwumiesięcznym dzieckiem leżącym na podłodze zostało opublikowanie w sieci, dziennikarze portugalskiego portalu Ateteia opisali w jakich okolicznościach powstała ta fotografia. 

Molly Leasing podczas rozmowy z reporterem portalu AJC.com wyjaśniła, że nie była w stanie czekać kolejnej doby na lotnisku. Pomimo tego, że przewoźnik finalnie obdarował ją talonem na jedzenie w wysokości 200 dolarów, podjęła decyzje, że do domu dostanie się własnymi środkami. - Miałam szczęście, że wzięłam ze sobą trochę więcej pieluch dla dziecka niż zwykle - mówiła na łamach portalu AJC.com.. 

Ważne!

Jeśli wybierasz się w podróż z malutkim dzieckiem, warto wcześniej zapoznać się ze swoimi prawami. Na internetowej stronie Europejskie Centrum Konsumenckie Polska czytamy o tym,  że jeśli z powodu opóźnienia lotu występuje konieczność pobytu przez jedną lub więcej nocy na lotnisku, wówczas pasażerowie mają prawo do bezpłatnego zakwaterowania w hotelu i darmowego transportu między lotniskiem a hotelem.

Więcej informacji o prawie pasażerów tutaj.

Powinno cię również zainteresować: 8 scen z życia rodziców. Czy ojcom wolno więcej niż matkom? [RYSUNKI]

Więcej o: