Seksownej wolno więcej niż karmiącej? Oto, jak ludzie reagują na te dwie kobiety [WIDEO]

Co innego kusić biustem, a co innego nim karmić. Karmienie piersią w miejscu publicznym dla niektórych wciąż jest obrzydliwe.
 

 

Joey Salads to znany w sieci vloger. Amerykanin w swoich filmach, które publikuje na YouTube'ie, dotyka zazwyczaj kontrowersyjnych tematów. Być może słyszeliście o nim przy okazji jego słynnego wideo o ufności i łatwowierności dzieci? Pamiętacie, to ten film, na którym widzimy, jak obca osoba łatwo i szybko przekonuje dziecko, żeby z nią odeszło.

Najnowszy materiał Amerykanina również wzbudza emocje internatów. Wideo prowokacja zatytułowane „Sexy vs Breastfeeding in public” pokazuje, że matki karmiące nadal mają pod górę w przestrzeni publicznej.

Seksowna vs karmiąca

Oglądając film poznajemy dwie kobiety. Jedna karmiąca, druga bardzo atrakcyjna. Jedna przysiada na ławce i karmi dzidziusia, druga dumnie pręży wydatny i wyeksponowany biust. W drugiej części filmu widzimy jak dwie kobiety siedzą obok siebie na tej samej ławce. Jedna karmi piersią, druga się wdzięczy.

Karmienie piersiąKarmienie piersią fot: screen, youtube "Sexy vs Breastfeeding in Public (Social Experiment)"

Przechodnie – jak łatwo się domyśleć – zaczepiają obie panie. Jednak inaczej patrzą na mamę karmiącą, a inaczej na powabną dziewczynę, która zbiera od mężczyzn spojrzenia zachwytu i niewybredne komplementy.

Spokojnie karmiąca piersią kobieta w centrum handlowym okazuje się... „obrzydliwa”.

karmienie piersiąkarmienie piersią fot. screen, youtube/Sexy vs Breastfeeding in Public (Social Experiment)

Przechodnie nie reagują też na jej tłumaczenie, że dziecko jest głodne. Zwracają jej uwagę, że nie powinna „TEGO” robić w miejscu publicznym. Przechodzą i rzucają od niechcenia w jej stronę „to obrzydliwe”. Jedyną osobą, która życzliwie patrzy na karmiącą mamę jest kobieta w ciąży.

Podwójne standardy

Wideo, które pokazujemy, to amatorski materiał. Widać, że reżyserowany, mało spontaniczny. Jednak to kolejny eksperyment zwracający uwagę na to, że karmiące matki nadal nie mają łatwo.

Kiedy, kilka miesięcy temu opublikowaliśmy w naszym serwisie artykuł „Karmią piersią, fotografują się i pokazują w sieci. Polskie mamy łamią tabu?, chętnie komentowaliście tekst.

Nie zabrakło przychylnych karmieniu piersią komentarzy, ale pojawiły się też i takie opinie: „Z tego, co wiem, to nagie sutki, karmiące czy nie, są materiałem stricte erotycznym”, „Ja też nie chcę ich oglądać, „Czemu ma niby służyć to pokazywanie cyca?”, „Ohydztwo” , „Piersi służą do zabawy, a nie do karmienia”.

Karmienie piersią to najzdrowsza, najbezpieczniejsza i najlepsza metoda żywienia niemowlaków. Zgodnie z zaleceniami WHO dobrze jest, aby do szóstego miesiąca życia dzieci było karmione wyłącznie mlekiem matki.

Więcej o: