Czerwona i sucha skóra

Od prawie trzech tygodni moja pięciomiesięczna córeczka ma na skórze czerwone, suche miejsca. Początkowo na plecach, potem pod kolanami, na brzuszku, a ostatnio na łokciach. Jak mam się ich pozbyć?

Opisywane przez Panią objawy wskazują na alergię, najprawdopodobniej na białka zawarte w krowim mleku. Trzeba więc porozumieć się z lekarzem, który najpewniej zaleci wykluczenie z diety dziecka lub mamy (jeśli karmi piersią), pokarmy, na które maluch może być uczulony. Objawy powinny ustąpić już po kilku, kilkunastu dniach. W tym czasie pielęgnując dziecko należy stosować specjalnie preparaty do skóry suchej i atopowej. To nawilżające płyny do kąpieli, które dodatkowo lekko ją nawilżają. Po takiej kąpieli na skórze pozostaje film, który chroni ją przed utratą wilgoci.

Także w ciągu dnia należy skórę starannie nawilżać i natłuszczać preparatami przeznaczonymi dla cery wrażliwej. Na co dzień, gdy wiemy już że malec na skłonność do uczuleń stosujmy, także wtedy gdy nic niepokojącego się nie dzieje kosmetyki do skóry wrażliwej (często oznaczane słowem "sensitive").

Więcej o: