Pielęgnacja po kąpieli

Za dwa miesiące zostanę po raz drugi mamą. Cztery lata temu po każdej kąpieli córkę smarowałam oliwką. Czytam teraz, że nie zaleca się oliwki dla niemowlaka. Czym więc pielęgnować dziecko po kąpieli?

Obecnie zaleca się stosowanie oliwki do pielęgnacji jedynie niemowląt, które mają nadmiernie suchą skórę. Szczególnie skóra noworodka w trakcie adaptacji do nowych warunków może stać się przesuszona i nadmiernie się łuszczyć. Niewielkie ilości oliwki delikatnie wcierane w całe ciało będą w takim wypadku najlepszą ochroną. Po okresie noworodkowym można nawilżać naskórek, dodając oliwkę do kąpieli. Żeby z jej ilością nie "przedobrzyć", najlepiej sięgnąć po gotowy płyn do kąpieli z dodatkiem oliwki. To klasyczny kosmetyk typu 2 w 1 - myje, a jednocześnie nawilża i odżywia suchą i wrażliwą skórę oraz chroni ją przed ponownym wysuszeniem dzięki zawartości naturalnych olejków.

Oliwka jest natomiast niezastąpiona przy masażu, przyda się również do usuwania ciemieniuchy. Gdy maluch ma zdrową skórę, zdecydowanie lepszym niż oliwka preparatem do pielęgnacji będzie nawilżające mleczko z atestem przeznaczone dla tak małych dzieci. Ma lżejszą konsystencję i łatwiej się wchłania.