Dzieci testują: pierwsze kredki

Kiedy podsunąć dziecku pierwsze kredki? Czy warto sięgać po produkty stworzone specjalnie z myślą o roczniakach i dwulatkach? Czworo dzieci w wieku od 19 do 28 miesięcy razem z rodzicami przetestowało kredki dla najmłodszych. Przeczytajcie, którymi najlepiej im się rysowało.

Kredki dla maluchów

Kredki testowali:


Liliana Pelczar, 19 miesięcy

 

Liliana Pelczar, 19 miesięcyARCHIWUM PRYWATNE

 

Inga Urbaniak, 20 miesięcy

Inga Urbaniak, 20 miesięcyARCHIWUM PRYWATNE

Ania Baranowska, 26 miesięcy

            Ania Baranowska, 26 miesięcy    ARCHIWUM PRYWATNE

Kostek Grabowski, 28 miesięcy

 

Kostek Grabowski, 28 miesięcyARCHIWUM PRYWATNE

 

Kredki dla maluchów oznaczone przez producentów jako te nadające się dla dzieci poniżej 3. roku życia (12+, 18+, 2+) są przede wszystkim nietoksyczne (maluchowi nic nie grozi, jeśli poliże lub zje kawałek kredki) oraz zmywalne - można je łatwo usunąć zarówno z ciała i ubrania dziecka, jak i ze ścian, mebli. Półtoraroczne dziecko umie już trzymać kredkę w zaciśniętej piąstce i wodzić nią po kartce. Jego rysunki nie przedstawiają jeszcze niczego konkretnego - radość sprawia maluchowi stawianie kolorowych kresek lub zawijasów na białej płaszczyźnie. Z czasem wzory przestają być przypadkowe, zaczynają się powtarzać - spirale i kółka zapowiadają pierwsze figuratywne rysunki. Rysowanie pozwala wyrazić emocje, jest świetnym treningiem pamięci, koncentracji i koordynacji. Rysujmy razem z dziećmi - również z tymi małymi!

Aladine, Colors Baby Animals

OPIS kredek:

12 zmywalnych kredek świecowych zakończonych główkami zwierzątek. Kredki przeznaczone dla dzieci powyżej 2 lat. Cena: 39 zł/12 kolorów, kidykid.pl

Kostek, 28 miesięcy:

Kredki wzbudziły entuzjazm - najbardziej opakowanie i główki zwierzątek wyglądające z "okienka". Od rysowania atrakcyjniejsza była zabawa w wyjmowanie i układanie zwierzątek w przegródkach. Kostek nie wiedział, jak trzymać kredkę: próbował chwytać za główkę zwierzątka, ale wtedy miał trudności z rysowaniem. Wydają się za duże dla łapki dwulatka - Kostek chętniej sięgał po zwykłe mniejsze świecowe kredki i nimi rysował.
Ocena: 5

Inga, 20 miesięcy:

Bardzo fajne kredki, mają ładne, zróżnicowane kolory. Są trochę twarde, ale dzięki temu nie łamią się, jednak dla bardziej intensywnego koloru trzeba mocniej przycisnąć kredkę, czego Inga nie potrafi. Nie trzeba ich temperować. Nie brudzą rąk. Bardziej zajmująca jest dla dziecka zabawa zwierzątkami niż rysowanie.
Ocena: 5

 

MATERIAŁY PROMOCYJNE

Stabilo Woody 3w1

OPIS kredek:

Kredki 3w1: kredka, akwarela i kredka świecowa w jednym. Mają super grube, szerokie końcówki trudne do złamania. Dostępne w zestawach od 6 do 18 kolorów. (Producent nie określa wieku dzieci, dla których przeznaczone są kredki). Cena: 55,99 zł/10 kolorów, merlin.pl

Inga, 20 miesięcy:

Bardzo miękkie kredki w drewnianej oprawie. Świetnie i bardzo łatwo się nimi maluje! Dobry poślizg kredek po kartonie sprawił, że w twórczości Ingi pojawiły się pierwsze okręgi i spirale. Łatwo się zmywają i ścierają (także suchą chusteczką), np. z mebli. Można je rozcierać wodą jak akwarele - była przy tym świetna zabawa. Kredki są grube, ale Inga znalazła na nie sposób. Piękne, intensywne kolory - jest nawet biały i złoty, co zaintrygowało Ingę. Szkoda tylko, że w zestawie nie ma temperówki. Superkredki!
Ocena: 6

Ania, 26 miesięcy:

Rewelacyjne. Jak dotąd to najlepsze kredki Ani. Bardzo łatwo jej się nimi rysuje, kolory są nasycone. Są odporne na uszkodzenia, grube i w sam raz dla małych rączek. Ania pomalowała sobie nimi całe nogi i ręce (i podłogę też), ale podczas kąpieli wszytko zeszło bez większego trudu, z podłogi również się zmyły.
Ocena: 6

MATERIAŁY PROMOCYJNE

Alex Toys, Moje Pierwsze Kredki

OPIS kredek:

Zestaw 6 kredek w kształcie kwiatków. Kredki przeznaczone dla dzieci powyżej 18. miesiąca życia. Cena 19,90 zł/6 kolorów, smartoys.pl

Lila, 19 miesięcy:

Na początku Lila potraktowała kredki jak układankę (opakowanie ma wyprofilowane miejsce na każdą kredkę).   Kredki nie brudzą rączek, mają intensywne kolory, bardzo łatwo się Lili nimi rysowało. Są przy tym bardzo wydajne tzn. wolno się zużywają. Nie łamią się nawet przy upadku ze stołu. Świetne dla maluchów, które nie potrafią jeszcze utrzymać klasycznych kredek.
Ocena: 6

Inga, 20 miesięcy:

Ciekawe kredki w kształcie gwiazdek z lekkim wgłębieniem na środku - dziecku łatwo jest poprawnie je chwycić. Służyły Indze bardziej jako zabawka niż kredki. Chwilę pobazgrała i zaczęła się bawić: układała, przekładała, próbowała jeść, chowała. Do rysowania kredki wydają się za twarde. Plusem jest wielostronność kredek. U nas jednak się nie sprawdziły.
Ocena: 3

MATERIAŁY PROMOCYJNE

Ses Creative, Pierwsza Kredka - 6 kolorów w kuli

OPIS kredek:

Multikredka - 6 kredek w jednej kuli. Ergonomiczny kształt ułatwia rysowanie najmłodszym. Odpowiednia dla dzieci powyżej 3 lat (rekomendacja na stronie producenta: 2+). Cena: 28 zł/6 kolorów, ses-polska.pl

Kostek, 28 miesięcy:

Kredka o nietypowym kształcie, świetnie sprawdziła się w podróży i wzbudziła duże zainteresowanie. Kostek nie wiedział, że to kredka i sam próbował odkryć zastosowanie kuli. Manipulował wypustkami - próbował wciskać, obracał je dookoła. Zaczął rysować, ale szybko się zniechęcił - nie mógł wygodnie chwycić kuli. Jednak następnego dnia sięgnął po kredkę i... pełen zapału zabrał się do rysowania.
Ocena: 4

Ania, 26 miesięcy:

Początkowo była bardzo zainteresowana kredką, rysowała nią i bawiła się. Jednak trwało to tylko jeden, dwa wieczory. Wygląda na to, że jest na kredkę jeszcze za mała... Kredka nie brudzi dłoni i sprawia wrażenie takiej, która wystarczy na długo.
Ocena: 4

MATERIAŁY PROMOCYJNE

Studio Skinky, Playon Crayon - kredki stożkowe

OPIS kredek:

Kredki stożkowe z wydrążonym środkiem - można układać je jedna na drugiej, zakładać na palce itp. Wykonane z nietoksycznego wosku, rekomendowane dla dzieci powyżej 2 lat. Cena: 45 zł/12 kolorów, cocoshki.pl

Kostek, 28 miesięcy:

Rysowanie kredką nałożoną na palec okazało się świetną zabawą. Kostek zmieniał sposób trzymania: jedna kredka w garści, kredka na palcu, 5 kredek na palcach, jedna kredka dwiema dłońmi. Rysowanie trwało długo, kredki mocno przykuły uwagę Kostka. Następnie Koko odkrył, że kredki nadają się do zbudowania wysokiej wieży lub pociągu, co sprawiło mu wiele radości.
Ocena: 6

Ania, 26 miesięcy:

Kredki mają nasycone kolory, łatwo się nimi rysuje, nie kruszą się, nie sposób ich połamać, zużywają się bardzo wolno. Ania rysowała nimi sporo, ale największą radość sprawiła jej zabawa kredkami: budowanie wieży, zakładanie na paluszki.
Ocena: 5MATERIAŁY PROMOCYJNE

Colorino Kids, Maxi Wax Crayons

OPIS kredek:

Okrągłe, krótkie kredki świecowe, przeznaczone dla dzieci powyżej 12. miesiąca życia. Cena: 5,99 zł/12 kolorów, smyk.com

Inga, 20 miesięcy:

Świetne kredki. Odpowiednia długość i grubość - idealne dla małych rączek. Mają piękne intensywne kolory i rozbudowaną paletę barw (jest nawet buraczkowy i jaskrawy żółty!). Niezbyt twarde, dziecku łatwo się nimi rysuje, nie brudzą rąk. Nie wymagają temperowania. Indze rysowało się nimi najlepiej.
Ocena: 6

Lila, 19 miesięcy:

W przeciwieństwie do innych kredek woskowych te są przyjemne w dotyku. Mają idealną grubość - dziecku wygodnie się nimi rysuje. Są miękkie i mają intensywny kolor - nawet przy delikatnym ruchu rączki można coś narysować. Lila nie musiała się skupiać na dociskaniu kredki do kartki.
Ocena: 5

10.08.2015 Warszawa . Dziecko , pack . Fot. Andrzej Krasowski / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: REPRODUKCJEANDRZEJ KRASOWSKI

Crayola Mini Kids, Kredki ołówkowe Jumbo

OPIS kredek:

Kredki ołówkowe w grubych, ozdabianych ręcznie oprawach. Kredki przeznaczone dla dzieci powyżej 12. miesiąca życia. Cena: 21,50 zł/8 kolorów, uczyibawi.pl

Inga, 20 miesięcy:

Klasyczne kredki ołówkowe o nieco większej grubości i skróconej długości - idealnie układały się w rączce Ingi. Intrygujące okazały się zwierzątka na każdej kredce. Inga odkryła, że kredkami można rysować dwustronnie.
Ocena: 6

Lila, 19 miesięcy:

Na każdej kredce są inne obrazki, na co Lila od razu zwróciła uwagę. Kolorowe zwierzątka były inspiracją - pomagały Lili ustalić, co będzie rysować. Rysuje się nimi lekko i łatwo, a co ważne - nie łamią się. Układanie kredek w opakowaniu było dodatkową atrakcją.
Ocena: 6

12.08.2015 Warszawa , Dziecko , Kredki . Fot. Lukasz Falkowski / Agencja GazetaŁUKASZ FALKOWSKI

Więcej o:
Copyright © Agora SA