Te produkty ułatwiają opiekę nad niemowlęciem [TYPY RODZICÓW]

W teście konsumenckim przeprowadzonym przez brytyjską firmę Which? rodzice wytypowali 10 najbardziej użytecznych produktów do opieki nad niemowlęciem. Zgadzacie się z tą listą?
smoby cotoons smoby cotoons fot. materiały promocyjne

Miejsce 10: krzesełko do wanny

Ponad tysiąc rodziców odpowiedziało na pytania dotyczące najbardziej przydatnych produktów do opieki nad niemowlętami. Rodzice ułożyli w ten sposób listę tych akcesoriów, które ich zdaniem naprawdę warto mieć. Może pomoże to wam w kompletowaniu wyprawki dla waszego dziecka? Jesteśmy też ciekawi waszych opinii - czy zgadzacie się z  wyborem ankietowanych rodziców, czy dorzucilibyście coś do listy, a może wykreślilibyście z niej niektóre przedmioty?

Na 10. miejscu zestawienia znalazło się siedzisko/podparcie do wanny, które pomaga nieumiejącym jeszcze siedzieć samodzielnie niemowlętom bezpiecznie usiąść w kąpieli. 46 proc. posiadaczy tego urządzenia uznało je za bardzo pożyteczne. Co ciekawe, ten sam gadżet znalazł się również na liście 10. najmniej przydatnych przedmiotów.

Na naszym zdjęciu krzesełko Smoby Cotoons.

Jakie są wasze typy? Zagłosujcie w plebiscycie na najlepszy produkt dla mamy i dziecka 2013.

smoczek elodie details smoczek elodie details fot. materiały promocyjne

Miejsce 9: smoczek

Smoczki-uspokajacze wyraźnie dzielą rodziców - znalazły się na 9. miejscu najbardziej użytecznych gadżetów za sprawą 47 proc. głosów, ale także na drugim miejscu listy tych najmniej przydatnych! Wiadomo - smoczki mają złą reputację, uważa się, że mogą zaburzać prawidłowy sposób ssania piersi, a poza tym trudno jest odzwyczaić dziecko od ich stosowania. Jednak zwolennicy smoczków chwalą je za zaspokajanie silnej u niemowląt potrzeby ssania oraz za chwilę wytchnienia, którą dają zmęczonym płaczem dzieciom i ich rodzicom.

Na naszym zdjęciu smoczek firmy Elodie Details.

niania philips niania philips fot. materiały promocyjne

Miejsce 8: wideoniania

Nianie elektroniczne z monitorem są bardzo użyteczne zdaniem połowy ankietowanych rodziców. Pozwalają nie tylko usłyszeć dziecko, ale też zobaczyć, czy śpi spokojnie, czy rzeczywiście się przebudziło itd.

Na naszym zdjęciu elektroniczna niania InSight firmy Philips, współpracująca z aplikacjami na iPhone'a.

BabyOno termometr BabyOno termometr fot. materiały promocyjne

Miejsce 7: termometr do ucha

Termometr do ucha ma swoich zwolenników wśród 50 proc. ankietowanych. Jest wygodny w użyciu i nie wymaga budzenia dziecka, ale jego przeciwnicy często skarżą się, że takim termometrem trudno jest wykonać prawidłowy pomiar temperatury .

Na zdjęciu termometr do ucha i czoła firmy BabyOno.

śpiworek JoJo Maman Bebe śpiworek JoJo Maman Bebe fot. materiały promocyjne

Miejsce 6: śpiworek

Śpiworek do spania zrewolucjonizował sposób, w jaki sypiają niemowlęta w wielu krajach świata. W niektórych państwach zaleca się go nawet jako jedyny bezpieczny sposób na sen niemowlęcia! Niweluje ryzyko zakrycia twarzy, odkrycia się, przyjemnie otula i daje poczucie bezpieczeństwa. Śpiworki dostępne są w różnych rozmiarach i wersjach odpowiednich do klimatu i pory roku. Znalazły się na 6. miejscu rankingu - głosowało na nie 53. proc. rodziców.

Na zdjęciu śpiworek firmy JoJo Maman Bebe.

sterylizator mam sterylizator mam fot. materiały promocyjne

Miejsce 5: mikrofalowy sterylizator parowy

Na 5. miejscu przyrząd ułatwiający sterylizację butelek, smoczków i innych produktów dla dzieci. Jest zwykle tańszy od sterylizatora elektrycznego i zajmuje mniej miejsca - mikrofalowy sterylizator parowy wybrało 57 proc. rodziców.

Na zdjęciu mikrofalowy sterylizator parowy firmy MAM.

niania babyono niania babyono fot. materiały promocyjne

Miejsce 4: niania elektroniczna

58 proc. rodziców uważa, że bardzo pomocnym przedmiotem jest niania elektroniczna. Pozwala cieszyć się życiem, kiedy dziecko śpi, bez obawy, że przegapimy jego płacz lub potrzebę bliskości.

Na zdjęciu niania elektroniczna firmy BabyOno.

torba candide torba candide fot. materiały promocyjne

Miejsce 3: torba do przewijania

Jasne, że można po prostu używać zwykłej torby, ale 59 proc. ankietowanych rodziców jest zdania, że te stworzone specjalnie z myślą o niemowlętach są bardziej praktyczne: mają mnóstwo miejsca do przechowywania, odpowiednich kieszonek, przenośne maty do przewijania, termiczne opakowania na butelki czy niekapki, dostępne są w wielu modelach, pasują do wózków. Innymi słowy: same zalety.

Na zdjęciu torba firmy Candide.

sterylizator parowy firmy Canpol babies sterylizator parowy firmy Canpol babies fot. materiały promocyjne

Miejsce 2: elektryczny sterylizator parowy

Nieważne, czy karmisz mlekiem modyfikowanym, czy podajesz w butelce swój odciągnięty pokarm, taki elektryczny sterylizator parowy, zdaniem 62 proc. badanych rodziców, znacznie ułatwia życie: sterylizacja butelek dzięki niemu jest szybka i dużo łatwiejsza.

Na zdjęciu elektryczny sterylizator parowy firmy Canpol Babies.

bramka ochronna firmy BabyDan bramka ochronna firmy BabyDan fot. materiały promocyjne

Miejsce 1: bramki ochronne

Każdy rodzic, który ma w domu schody, wie jak wiele zmartwień powodują, gdy dziecko zaczyna raczkować i stawiać pierwsze niepewne kroki. Nic więc dziwnego, że matki i ojcowie tak wysoko cenią sobie bramki ochronne - 69 proc. rodziców wskazało właśnie na nie jako na najbardziej przydatne produkty do opieki nad dzieckiem. Bramki zabezpieczają nie tylko schody, mogą też odgradzać wejście do kuchni, łazienki itd.

A jakie są wasze typy? Co się sprawdziło w waszych domach i co polecacie innym rodzicom?

Na zdjęciu bramka ochronna firmy BabyDan.

Więcej o: