Irytujące prezenty dla dziecka - typy rodziców

Przedstawiamy listę najgorszych prezentów dla dziecka - z punktu widzenia rodziców. Z troski o ich zdrowie psychiczne, bo głośny i duży prezent dla dziecka to utrapienie dla jego mamy i taty...

Żywe zwierzątko

Twoja córka marzyła o króliczku, więc dostała go na urodziny od babci. Jest prawdziwy! Ciocia kupiła twoim bliźniakom akwarium pełne rybek, a przyjaciółka obdarowała twojego syna upragnionym pieskiem. Nie, nie i po stokroć nie! Drodzy Państwo, tego się nie robi swoim bliskim! Abstrahując od wszelkich alergii, pozostaje kwestia opieki nad pupilem. Jak  myślicie, na kogo spadnie lwia część odpowiedzialności za wychodzenie na spacery, sprzątanie kuwety czy wymienianie wody? Posiadanie zwierzaka  może i uczy  obowiązkowości i opiekuńczości, ale ta decyzja należy wyłącznie do rodziców dziecka. To numer 1 na liście najgorszych prezentów.

Instrumenty muzyczne

Twoje dziecko jest takie muzykalne! Zawsze tańczy, kiedy słyszy muzykę, lubi śpiewać, używa garnków jako bębnów, a wy lubicie chodzić na koncerty. Co podarować dziecku takich rodziców? Oczywiście perkusję! Albo gitarę wygrywającą riffy Iron Maiden... Ekstra. Oczywiście tylko wtedy, gdy w zestawie jest komplet stoperów, a instrumenty będą przechowywane w domu darczyńcy. Rodzice potrzebują ciszy i spokoju jak niczego innego na tym świecie! Numer 2, bezdyskusyjnie.

Zabawki, które świecą i grają

Znacie te zabawki edukacyjne, do których wkłada się baterie, a później one jeżdżą po całym pokoju, migają kolorowymi światełkami rodem z dyskoteki i przygrywają sobie chińskimi piosenkami w stylu pop? Albo takie, które uruchamiają się nagle, bez ostrzeżenia, sprawiając, że za każdym razem podskakujesz z przerażenia? No właśnie. Komentarz zbyteczny. Są prawie tak samo złe, jak instrumenty muzyczne, ich jedyna przewaga to fakt, że działają na baterie, a te się wyczerpują. Tylko wtedy dochodzi problem w postaci jęczącego dziecka "Wymień baterie, wymień! Kiedy wymienisz baterie?". Miejsce 3. (patrz: Rodzice potrzebują ciszy i spokoju!)

Brudzące przedmioty

Młody artysta potrzebuje farb do malowania palcami, mazaków do wanny, fabryki do produkcji mydła, piasku księżycowego, zestawu do przelewania wody... No tak, trzeba wspierać talenty dziecka <pełne zrezygnowania westchnienie>. Do tego zestawu proponujemy dodać prezent dla rodziców - zestaw gąbek, ręczników, mop, ścierki albo kupon prezentowy na usługi firmy sprzątającej. Miejsce 4.

Duży pluszak

Większość polskich rodzin z  małymi dziećmi mieszka na - mówiąc eufemistycznie - niezbyt imponującym metrażu. Podarowanie takiej rodzinie dwumetrowego pluszowego misia albo ogromnego słonia na biegunach to czysta złośliwość i draństwo! Dziecko zapewne pokocha tego giganta i przez najbliższe 15 lat pluszak będzie zajmować cenne m2 naszego mieszkania. I zbierać kurz. I wywoływać dużo, dużo złych emocji u dorosłych osobników zajmujących lokal. Miejsce 5.

Złóż-to-sam

Puzzle na tysiąc elementów z obrazkiem jesiennego górskiego krajobrazu? Drewniana makieta miasta do złożenia i sklejenia? W porządku, upewnijcie się jednak, że przynajmniej jedno z rodziców lubi tego typu zabawy. Może brzmi to niewiarygodnie, ale istnieją ludzie, którzy nie mają: a) zdolności manualnych; b) cierpliwości; c) czasu; mają za to dzieci, które chcą koniecznie (już! teraz!) złożyć model statku pirackiego i ułożyć ten piękny obraz z tysiąca kawałków. Poza tym dzieci płaczą kiedy coś się rozsypie, nie pasuje do drugiego elementu, kiedy trzeba to z powrotem wsypać do pudełka... Nie prowokujmy ich, zaklinam! Miejsce 6. Na pozostałych pozycjach mogłyby się znaleźć zabawki bez atestu, szybko psujące się plastikowe koszmarki, ubrania w jakimkolwiek rozmiarze (byle z działu dziecięcego), zabawki dla jakiegokolwiek przedziału wiekowego (byle z działu dziecięcego) i książki dźwiękowe (patrz: Rodzice potrzebują ciszy i spokoju!). Tak, ludzie potrafią być naprawdę niewdzięczni!

Więcej o: