Zwierzaki w sypialni - najmodniejsze detale w dziecięcych pokojach

Zwierzęta są doskonałą inspiracją dla ciekawych świata dzieci. Miłe, puchate, małe i duże - są świetnym motywem do zaaranżowania dziecięcego pokoju. Bo wnętrze, w którym maluch odpoczywa, bawi się i rozwija powinno pobudzać jego zmysły i wyobraźnię, a zarazem być wymarzonym placem zabaw, pełnym ulubionych pupili.

Zwierzak na ścianie

Dodatki w kształcie zwierzątek są okazją, żeby wnieść do wnętrza pokoju więcej życia i kolorów, nie przeciążając go. Stonowane ściany i meble potrzebują mocniejszych akcentów - na przykład naklejek w kształcie zwierzątek, które je ożywią i nadadzą charakteru wnętrzu. Zaletą takiego sposobu aranżacji pokoju jest możliwość łatwych zmian. Pościel, poduszki, pudełka i drobne dekoracje zwierzęce na neutralnym tle grają znacznie większą rolę, niż w pokoju o barwnych ścianach, dlatego każdy drobiazg należy wybierać starannie.

Przyjaciele królika

Do uniwersalnego pokoju warto kupić neutralne meble, takie które swoją kolorystyką i ozdobami nie będą się narzucać. Bezpieczny wybór to biel lub kolor drewna, bo daje on całkowita swobodę w wyborze dodatków. Taki pokój z motywem królika będzie mógł się dostosować do zmieniających się estetycznych upodobań rosnącego dziecka. Zwłaszcza małym miłośnikom zwierząt dużą przyjemność sprawi obcowanie z uroczymi futrzakami.

Energetyczny żółwik

Amatorom zwierząt udomowionych, jednak nie tak puchatych jak króliczek czy chomik, warto sprawić meble w kolorze słonecznej żółci z motywem żółwia. Sympatyczny gad wywoła uśmiech każdego dziecka. Zielony żółwik pojawiający się na frontach każdej bryły, sprawi, że pociecha poczuje się jak badacz w tajemniczym, ale i wesołym terrarium.

Safari w kolorach pustyni

Przy wyborze koloru zastanówmy się, jakie odcienie nas relaksują. W jakim otoczeniu będzie nam łatwiej znieść nieprzespaną noc przy płaczącym maleństwie? Raczej będą to stonowane barwy w połączeniu z delikatnymi wzorami tapet lub motywami, które przełamią monotonię.  Delikatne desenie zwierzęce w stylu safari świetnie się sprawdzą w dziecięcym pokoju.

Panda rządzi

Twoje dziecko kocha sympatyczne, egzotyczne pandy? Dla wszystkich fanów tych puszystych misiów z dalekiej Azji, atrakcją będą takie klimatyczne meble z pandą. Za sprawą ciepłych brązów i beżu sprawią, że wnętrze stanie się przytulne jak miś - zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Wystarczy dodać kilka zielonych akcentów, by pokój zamienił się w prawdziwy chiński las pełen pand.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.