Góry z dzieckiem - co oprócz wędrówek? Najlepsze wydarzenia lata 2015

Jedziecie na wakacje w góry i szukacie atrakcji, które spodobają się dzieciom? Spójrzcie na nasze propozycje, w sam raz na dzień przerwy od wędrówek po górskich szlakach.
Święto dzieci gór 2015 Nowy Sącz Święto dzieci gór 2015 Nowy Sącz fot. swietodziecigor.pl

Nowy Sącz: Święto Dzieci Gór

To będzie impreza! Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu będzie trwało od 19 do 26 lipca i przyciągnie do miasta dziecięce i młodzieżowe zespoły folklorystyczne z całego świata. Nie możecie tego przegapić, bo to jedno z barwniejszych i najradośniejszych widowisk tego lata. Będą pokazy tańców regionalnych, kiermasze i mnóstwo dobrej zabawy.

52. Festiwal Kultury Beskidzkiej 52. Festiwal Kultury Beskidzkiej fot. wisla.pl

Wisła: Tydzień Kultury Beskidzkiej

Tydzień Kultury Beskidzkiej to jedna z największych imprez folklorystycznych na świecie. W tym roku towarzyszące mu wydarzenia odbywać będą się na scenach w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu. To świetna okazja, żeby pokazać dziecku występy grup folklorystycznych z różnych stron Polski i świata. W tegorocznej edycji festiwalu wystąpią zespoły m.in. z Izraela, Egiptu, Tajwanu i Brazylii.

25 lipca, w dzień otwarcia, odbędzie się barwny korowód, będzie można posłuchać zespołów z różnych krajów i potańczyć. W pozostałe dni oprócz występów, będą także występy teatralne dla dzieci, koncerty, wystawy i codzienne potańcówki. Impreza będzie trwać do 2 sierpnia.

Muzeum Tatrzańskie, warsztaty plastyczne Muzeum Tatrzańskie, warsztaty plastyczne "Nieważne co, ale jak" fot. muzeumtatrzanskie.pl

Zakopane: rodzinne gry i warsztaty w Muzeum Tatrzańskim

Jeśli nie oparliście się pokusie odwiedzenia latem stolicy Tatr, koniecznie zajrzyjcie z dziećmi do Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego. W każdą środę wakacji o godz. 16.00 odbywają się tam warsztaty plastyczne "Nieważne co, ale jak" - zabawy inspirowane sztuką Witkiewiczów i stylem zakopiańskim. Co tydzień inny temat zajęć, wykorzystujący kreatywność i twórcze myślenie.

Z kolei w wakacyjne soboty Muzeum organizuje rodzinne gry miejskie - start w Muzeum Stylu Zakopiańskiego o 10.00. Na stronie organizatora czytamy, że poprzez twórczą zabawę uczestnicy gry będą poznawać styl zakopiański i historię Zakopanego. Odwiedzą też trzy filie muzeum, rozwiążą zagadki, stworzą własne dzieła i poznają bliżej postać Witkacego i jego ojca, Stanisława Witkiewicza. Wiek uczestników: od 5-100 lat. Zgłoszenia na adres: warsztaty@muzeumtatrzanskie.pl lub telefonicznie: 663 940 850.

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie fot. stolica-bajek.pl

Pacanów:

W Górach Świętokrzyskich, w Pacanowie, znajduje się Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka, które już samo w sobie jest wielką atrakcją dla dzieci. A kto z dorosłych nie chciałby podążyć śladami Koziołka Matołka? Latem warto wybrać się do Centrum 17 sierpnia, by wziąć udział w spotkaniach rodzinnych "Rodzina to siła".

Dzieci i rodzice będą mogli wykonać własnoręcznie ozdoby z filcu, świece, ulepić garnki z gliny i wziąć udział w warsztatach wikliniarskich, kulinarnych i archeologicznych. Będą gry, zabawy i konkursy. Warto to sprawdzić, jeśli spędzacie sierpień w Górach Świętokrzyskich!

Artskwer - Letni Festiwal Sztuki w Szklarskiej Porębie Artskwer - Letni Festiwal Sztuki w Szklarskiej Porębie fot. szklarskaporeba.pl

Szklarska Poręba: Artskwer - Letni Festiwal Sztuki

A co powiecie na plenerowe warsztaty artystyczne w Szklarskiej Porębie? Od 23 lipca do 22 sierpnia w ramach Letniego Festiwalu Sztuki "Artskwer" możecie wziąć udział w warsztatach artystycznych, poznać techniki witrażu, tworzyć mozaikę z granitu, odlewać talizmany z brązu. Będzie też tworzenie biżuterii ze szkła i filcu, warsztaty kulinarne, zajęcia z komponowania naturalnych bukietów, mydełek i kremów. Nie zabraknie też muzyki! Organizatorzy zapraszają cale rodziny na Skwer Radiowej Trójki.

Międzynarodowy festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane Międzynarodowy festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane fot. festiwale.zakopane.pl

Zakopane: Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Pod koniec wakacji, od 21-29 sierpnia, miłośników folkloru czeka prawdziwa uczta! W Zakopanem odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, prawdziwa gratka dla dzieci i dorosłych: obejrzycie pokazy powożenia i paradę dorożek, będziecie mogli wziąć udział w warsztatach folklorystycznych, zobaczyć góralskie wesele, wysłuchać wielu koncertów, obejrzeć wystawę owczarków podhalańskich. Do tego korowody, tańce, konkursy i wiele ciekawych imprez i zajęć dla dzieci. Koniecznie sprawdźcie program, bo będzie się działo!

Letnie warsztaty artystyczne w Sanoku Letnie warsztaty artystyczne w Sanoku fot. sdksanok.pl

Sanok: letnie warsztaty artystyczne

W Sanockim Domu Kultury wasze dzieci mogą za to wziąć udział w letnich warsztatach artystycznych. Zajęcie odbywają się przez całe wakacje. Od 27-31 lipca przewidziano warsztaty z teatru cieni, od 27-19 lipca warsztaty pisania ikon. W sierpniu zaplanowano warsztaty plastyczne i teatralne oraz zabawy muzyczne. Zajęcia są przewidziane dla różnych grup wiekowych, szczegóły znajdziecie na stronie Sanockiego Domu Kultury.

Więcej o: