Hotel na wakacje z dzieckiem: jak wybrać najlepszy?

Podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę przy wyborze hotelu na rodzinne wakacje.
wakacje rodzinne wakacje rodzinne fot. Shutterstock

Dogodne położenie

Położenie hotelu ma kluczowe znaczenie dla zadowolenia z wakacji. Ważne, by był ulokowany w ładnej okolicy, z dala od ruchliwych ulic i lotnisk. Dużym plusem jest bliskość plaży (długi spacer z małym dzieckiem, zabawkami, wiaderkiem, torbami, kocami i ręcznikami może zniechęcić nawet najbardziej oddanych fanów plażowania!).

W przypadku małych dzieci warto wybrać hotel, który położony jest na płaskim ogrodzonym terenie. Dobrze, jeśli nie będzie w nim zbyt wielu schodów - chyba, że chcemy spędzić cały dzień na asekurowaniu dziecka odkrywającego przyjemność z wchodzenia i schodzenia ze stopni...

wakacje rodzinne wakacje rodzinne fot. Shutterstock

Basen

Dla dzieci jedną z ważniejszych atrakcji podczas letnich wakacji jest możliwość zabawy i kąpieli w basenie. W przypadku tych najmłodszych warto wybrać taki hotel, na którego terenie znajduje się brodzik - specjalny płytki basen, w którym pluskanie się jest bezpieczniejsze. Jeśli chodzi o starsze dzieci, dużą atrakcją są różne baseny do wyboru i zjeżdżalnie.

wakacje rodzinne wakacje rodzinne fot. Shutterstock

Plac zabaw

Kolejną dobrą rzeczą w przypadku hoteli, w których zatrzymujemy się z dziećmi, są place i sale zabaw. Idealnie jeśli na terenie hotelu jest zarówno plac zabaw na dworze, jak i specjalna sala/pokój w środku - wtedy w każdych warunkach pogodowych dziecko może dobrze się bawić i nie narzekać na nudę.

Wakacje Wakacje fot. Shutterstock

Animatorzy

Dla wielu rodziców ważne przy wyborze hotelu jest to, czy działa w nim klubik, w którym mogą pozostawić swoje dzieci na kilka godzin pod czujnym okiem wykwalifikowanych animatorów. To doskonała okazja, by przez chwilę odpocząć na leżaku, poczytać książkę, popływać. Cenna jest też świadomość, że w tym czasie nasze dzieci wspaniale się bawią.

rodzinne wakacje rodzinne wakacje fot. Shutterstock

Jedzenie

Preferencje dotyczące wyżywienia są różne: dla niektórych ważne jest, żeby w ogóle nie musieć myśleć o posiłkach - dla nich najlepszym rozwiązaniem są wakacje typu all inclusive. Niektóre hotele proponują też specjalne menu dla dzieci. Inni wolą sami decydować o tym, co zjedzą i wybierają pokoje z aneksem kuchennym lub kosztują lokalnych potraw w okolicznych restauracjach. Wszystko zależy od naszych upodobań i zasobności portfela. Niektóre hotele proponują też specjalne menu dla dzieci.

rodzinne wakacje rodzinne wakacje fot. Shutterstock

Oddzielna sypialnia

Na wakacjach częstym problemem jest to, że małe dzieci szybko zasypiają, a dorośli nie mają innego wyjścia, jak tylko siedzieć cichutko w pokoju, żeby ich nie obudzić. Dobrym rozwiązaniem jest wybór hotelu z pokojami typu studio, czyli mini apartamentów z oddzielnymi sypialniami dla dzieci i dorosłych.

rodzinne wakacje rodzinne wakacje fot. Shutterstock

Trasa rowerowa

Dla fanów dwóch kółek plusem będą ścieżki rowerowe w pobliżu hotelu - w sam raz na wycieczki. Jeśli hotel jest oddalony od plaży, dobrze, gdyby można było do niej dojechać na rowerach. Mile widziane są także ścieżki spacerowe i deptaki. Innymi słowy: hotel powinien być tak ulokowany, żeby wyjście poza jego teren nie oznaczało konieczności korzystania z samochodu.

Więcej o: