Wzruszają, rozczulają, słodkie do granic wytrzymałości - noworodki w obiektywie. Lubicie?

Profesjonalne fotografki w swoich pracach pokazują pierwszy miesiąc ludzkiego życia. Jakie są fotograficzne trendy dla najmłodszych? Przedstawiamy nasz subiektywny przegląd fotografii noworodkowej.
Sesja noworodka studio MILKart Sesja noworodka studio MILKart MILKart

Noworodki w niewiarygodnych pozach

"Czas do 14-tego dnia życia to jedyny moment, gdy można w naturalny sposób układać maluszki w niewiarygodne pozy zapamiętane z życia płodowego, które wyglądają tak uroczo na fotografiach." - mówią fotografki Magda i Joanna Jaśkiewicz z studio MILKart.

Sesja noworodka MILKartMILKart

Sesja noworodka, fotograf Joanna Zielińska Sesja noworodka, fotograf Joanna Zielińska Joanna Zielińska

Ułożenie z brzuszka mamy

Joanna Zielińska zapewnia, że te pozycje są bezpieczne i naturalne: "Najlepszy czas na wykonanie sesji noworodkowej przypada między 5 a 14 dniem od porodu. Maleństwa wtedy dość dużo śpią, sen mają często bardzo głęboki, są bardzo plastyczne. Doświadczony fotograf noworodkowy w delikatny sposób potrafi ułożyć je w niesamowite i oczywiście bezpieczne pozy. Dzieci w tym okresie pamiętają jeszcze ułożenie z brzuszka mamy."

Sesja noworodka, fotograf Joanna ZielińskaJoanna Zielińska

 


Sesja noworodka, Monika Doroba Motylka.pl Sesja noworodka, Monika Doroba Motylka.pl Monika Doroba

Słodkie mińki maleństwa

Monika Doroba, fotograf z Motylka.pl, na sesje noworodkowe zaprasza do 21 dnia życia dziecka:  "dziecko jest wtedy bardzo elastyczne, dużo i bardzo mocno śpi co zwiększa szanse na uchwycenie słodkich minek maleństwa."

 

Sesja noworodka, fotograf Monika Doroba Motylka.plMonika Doroba

 


Sesja noworodka, Fotomia.pl Marta Góralska-Wołosz Sesja noworodka, Fotomia.pl Marta Góralska-Wołosz Marta Góralska-Wołosz

Ważny doświadczony fotograf

"Decydując się na fotografa dziecięcego należy upewnić się czy osoba, z którą będziecie współpracowali ma doświadczenie w tego typu zdjęciach, bo przecież jej powierzacie własne dziecko. Warto przejrzeć portfolio tej osoby i upewnić się, że Wasze dziecko nie jest pierwszym dzieckiem, jakie trzyma w rękach i układa w koszyczku czy szafeczce" radzi Marta Góralska-Wołosz ze studia Fotomia.pl

Sesja noworodka, Fotomia.pl Marta Góralska-WołoszMarta Góralska-Wołosz

Sesja noworodka, Ewa Przedpełska, studio Fąfel Sesja noworodka, Ewa Przedpełska, studio Fąfel Ewa Przedpełska

Komfort dziecka najważniejszy

To naturalne, że rodzice mogą mieć obawy przed taką sesją. Ewa Przedpełska ze studia fotograficznego Fąfel tłumaczy: "ogromnie ważna jest dla mnie higiena: czyste ręce, zebrane włosy, uprane w bezpiecznych środkach akcesoria i kocyki, nigdy nie ryzykuję, maluszek zawsze jest asekurowany i w bezpiecznej pozycji, dbam też o to żeby było mu zawsze ciepło."

 

 

Sesja noworodka, Najka Photography Ilona Szymańska Sesja noworodka, Najka Photography Ilona Szymańska Ilona Szymańska

Frajda dla fotografa

Praca fotografa dzieci z pewnością nie jest łatwa, ale jaka wdzięczna! "Fotografowanie dzieci to najcudowniejsza rzecz jaka mi się zdarzyła w życiu. Uchwycenie tych jakże ulotnych momentów w życiu każdego maleństwa, jego niepowtarzalne miny to coś co sprawia mi przeogromną radość i satysfakcję." mówi Ilona Szymańska z Najka Photography

Sesja noworodka, Najka Photography Ilona SzymańskaIlona Szymańska

Sesja noworodka w studiu Beaty Osowskiej Sesja noworodka w studiu Beaty Osowskiej Beata Osowska

Sesja w domu lub specjalnym studiu

Część fotografów przyjeżdża do domu noworodka, ale niektórzy mają odpowiednio przygotowane studia, tak jak Beata Osowska "Sesje wykonuje w domowym studio. Rodzice nie przywożą ze sobą nic do sesji. Czas trwania zdjęć to około 3-4 godziny".

Sesja noworodka w studiu fotograficznym Beaty OsowskiejBeata Osowska

Sesja noworodkowa fotograf Anny Wojtaszewskiej Sesja noworodkowa fotograf Anny Wojtaszewskiej Anna Wojtaszewska

Sesja jako prezent

"Sesja noworodkowa może być także pięknym i oryginalnym prezentem dziadków, siostry czy kolegów i koleżanek z pracy z okazji narodzin dziecka." proponuje Anna Wojtaszewska, fotograf z Warszawy.

Sesja noworodkowa fotograf Anny WojtaszewskiejAnna Wojtaszewska

 


Więcej o: