Ubieramy, kąpiemy, przyjmujemy gości...

10 praktycznych rad

1. Nie kupuj dziecku zbyt dużo ubrań w najmniejszym rozmiarze. Za miesiąc będą już za małe.

2. Od śpioszków i kaftaników wygodniejsze są body i pajacyki. Dobrze jednak, by były rozpinane nie tylko w kroku, ale także na całej długości. Delikatne, nietrzymające dobrze główki maleństwo łatwiej w nie ubrać, zwłaszcza jeśli się nie ma jeszcze wprawy.

3. Jeśli mimo wszystko chcesz kupić dziecku śpioszki czy spodenki, wybieraj takie, które można rozpiąć w kroku. Żeby przewinąć malucha, nie będziesz musiała rozbierać go do rosołu.

4. W ubraniu dla noworodka zapięcie powinno być z przodu. Maluszek większość czasu spędza, leżąc na plecach. Guziki czy zatrzaski umieszczone z tyłu mogłyby go uwierać.

5. Kąpanie noworodka nie będzie tak stresujące, jeśli zaopatrzysz się w specjalny leżaczek lub fotelik do kąpieli. Ale nie kupuj zbyt drogiego. Taki sprzęt zwykle nie służy dzieciom dłużej niż przez pierwsze dwa, trzy miesiące.

6. Ręczniki z kapturkami, które można kupić w sklepach z artykułami dla niemowląt, są może urocze, ale na ogół za małe. Dziecko mieści się w nich najwyżej przez trzy miesiące. Może więc lepiej przeznaczyć dla niego zwykły duży, delikatny ręcznik kąpielowy.

7. Jeśli maluch ma bardzo wrażliwą skórę, spróbuj zamiast kosmetycznej oliwki dla niemowląt używać oliwy z oliwek (takiej, jaką skrapiasz sałatę). Zasypkę można zastąpić zwykłą mąką ziemniaczaną.

8. Do przemywania kikuta pępowiny wygodniejsze od spirytusu w butelce i wacików są jednorazowe gaziki, które można kupić w aptece.

9. Jeśli wszystkie ciocie i babcie chcą obejrzeć malucha, zrób jedną rodzinną imprezę, na której będą mogły dać upust swojej ciekawości.

10. Poproś gości odwiedzających malucha, by zamiast zabawek czy ubranek przynieśli mu paczkę pieluszek jednorazowych. Przydadzą się na pewno.

Więcej o:
Copyright © Agora SA