Wakacje niemowlęcia - najnowsze artykuły

 • Polskie jaskinie, do których wejdziesz z dzieckiem. Dom nietoperzy to jedna z nich
 • Pieluchy do pływania. Jakie wybrać?

  Pieluchy do pływania. Jakie wybrać?

  Pieluchy do pływania są jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów dla dzieci. Mogłyby one znaleźć swoje praktyczne zastosowanie już od czasów antyku, kiedy to powstawały pierwsze baseny i termy. Niestety musieliśmy trochę poczekać na taki postęp higieniczny.

  EwZ
 • Wakacje w PRL - zapomniane klimaty

  Wakacje w PRL - zapomniane klimaty

  Pamiętacie wakacje lat 60., 70. i 80.? Jak Polska długa i szeroka, co dwa tygodnie tłumy ruszały na tzw. wypoczynek zorganizowany. 1 i 15 dnia każdego miesiąca rozpoczynały się turnusy wczasowe. Najwięcej osób jechało wtedy nad morze, choć i górskie miejscowości się zapełniały.

  Jolanta Borkiewicz
 • Wybierasz się na Nowy Rok do ciepłych krajów? Poznaj zwyczaj inne od naszych
 • Zamiast karpia wybrali... wycieczkę do ciepłych krajów. Poznaj rodziny, które święta spędziły na plaży
 • Egzotyczne wakacje z małym dzieckiem. Które kierunki warto polecić?
 • Egzotyczne wagary

  Egzotyczne wagary

  Czy przez cały okres edukacji szkolnej, najpierw własnej, a później swoich dzieci, musimy planować wyjazdy ściśle według harmonogramu: wakacje nad wodą w lipcu i w sierpniu, a narty gdy w naszym województwie przypadną ferie zimowe? Nie wszyscy zamierzają trzymać się tego schematu.

  Urszula Patyra
 • Urlop z małym dzieckiem - walka z rzeczywistością, czy rodzinna sielanka?

  Urlop z małym dzieckiem - walka z rzeczywistością, czy rodzinna sielanka?

  Na wakacje z małymi dziećmi można jechać przez cały rok. Rodzice jeszcze nie muszą naginać swoich planów do kalendarza szkolnego, a przy kalkulowaniu ceny rodzinnego wyjazdu przekonują się, że nie tylko korzystają z niższych, posezonowych stawek, ale też nadal płacą jak za dwoje, a nie troje. Takie sprzyjające okoliczności nie będą trwały wiecznie - warto z nich skorzystać póki można.

  Urszula Patyra
 • Sześć rodzin zdradza nam patenty na udane podróże z maluchami. Skorzystacie?

  Sześć rodzin zdradza nam patenty na udane podróże z maluchami. Skorzystacie?

  Zabierają ze sobą ukochane poduszki dzieci, przed podróżą robią dzieciom szkolenie z tego, jak mają się zachować, kiedy się zgubią, zabierają ze sobą tylko pewne i sprawdzone gadżety dla dziecka, pakują do walizki kredki i grzałki - co jeszcze robią podróżujący rodzice z dziećmi, aby podróż była przyjemnością.

  Urszula Patyra
 • Najlepsze wspomnienia z wakacji. Co najczęściej z wypraw zapamiętują dzieci? SONDA
 • Na wakacje we wrześniu? Oczywiście! Luźniej, chłodniej. Gdzie warto pojechać?

  Na wakacje we wrześniu? Oczywiście! Luźniej, chłodniej. Gdzie warto pojechać?

  Zbliżająca się jesień wcale nie oznacza końca wakacyjnego sezonu. Dla tych, którzy nie mogli wyrwać się na urlop w pełni lata i tych, którzy celowo nie planowali dłuższego wypoczynku wtedy, kiedy wszyscy inni szturmowali wszelkie atrakcje turystyczne - wrzesień to właśnie sygnał, by zacząć poważne przymiarki do tegorocznych wakacji.

  Urszula Patyra
 • Nauka pływania na wakacjach

  Nauka pływania na wakacjach

  Jak się za to zabrać, aby nie zniechęcić dziecka do wody. Kilka porad dla początkujących

  Jolanta Borkiewicz
 • Trendy wakacyjne dla rodziców na 2016

  Trendy wakacyjne dla rodziców na 2016

  Wakacje w pełni. Nie tylko uczniowie zapracowali sobie na dłuższy wypoczynek. Branża turystyczna ma powody do optymizmu - jak wynika z badania "Plany wakacyjne Polaków 2016 - wydatki i finansowanie", zleconego przez Diners Club Polska, więcej niż w ubiegłym roku, bo już 60% Polaków zdecyduje się na letni wyjazd. Specjaliści, analizujący ruch turystyczny, sprawdzają na ile trafnie udało im się przewidzieć ranking krajów, które Polacy odwiedzą najliczniej w 2016 roku.

  Urszula Patyra
 • Jedziecie w podróż z dziadkami? Plusy i minusy takich wakacji
 • Dziecko w podróży: w co się bawić?

  Dziecko w podróży: w co się bawić?

  Jak umilić dzieciom (i sobie) długą podróż? Wiele zależy od tego, jak i z kim będziecie podróżować. Przydadzą się sprawdzone pomysły na proste zabawy oraz kilka zabawek i akcesoriów, które pomogą małym podróżnikom przetrwać najbardziej nużące momenty. A dorośli misję "dziecko w podróży" będą mogli uznać za udaną..

  Katarzyna Gliwińska
 • Wakacyjne wyprawy z dzieckiem

  Wakacyjne wyprawy z dzieckiem

  Wycieczka rowerowa z roczniakiem? Weekendowy wypad z niemowlakiem w góry lub do miasta, które zawsze chcieliście zwiedzić? Wszystko się uda, jeśli wybierzecie odpowiedni sposób "transportowania" dziecka.

  Katarzyna Gliwińska
 • Wychowanie po tajsku - z uśmiechem

  Wychowanie po tajsku - z uśmiechem

  Tajlandia ma sławę kraju uśmiechniętych ludzi. Dla wielu osób to właśnie ta szczególna aura staje się ostatecznym impulsem, by zamieszkać w tym, tak przecież odległym kulturowo i geograficznie, zakątku globu.

  Urszula Patyra
 • Czy wakacje z małymi dziećmi to tylko hotel i basen? Nie! Zaplanujcie też zwiedzanie.
 • Zdradzamy sekrety udanych rodzinnych wakacji

  Zdradzamy sekrety udanych rodzinnych wakacji

  Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Dorośli skrupulatnie wpisują się w grafiki urlopów a dzieci z niecierpliwością i ekscytacją czekają na chwile odmiany od codzienności, swobody i oczywiście szalonej zabawy.

  Urszula Patyra
 • Pierwszy samodzielny wyjazd dziecka: co warto wiedzieć?

  Pierwszy samodzielny wyjazd dziecka: co warto wiedzieć?

  Pierwsze wyjazdy na zielone szkoły, kolonie i obozy to duże przeżycie zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Jak poznać, czy nasze dziecko jest gotowe, jak je przygotować do wyjazdu, czym kierować się przy wyborze wakacji? Pytamy ekspertów.

  Karolina Stępniewska