paracetamol

Więcej o:

paracetamol

  • Paracetamol

    Tak, jest bezpieczny. Jeżeli karmiąca mama musi wziąć środek przeciwbólowy, to zaleca się właśnie te, które zawierają paracetamol.

  • Paracetamol dla dzieci: dawkowanie, metody podawania

    Paracetamol dla dzieci: jak działa? Paracetamol ma działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Poprzez wpływ na ośrodkowy układ nerwowy (ma wpływ na tzw. działanie centralne) łagodzi gorączkę i odczucie wyboru. Po tę substancję możemy sięgać w każdym bólu i w każdej gorączce, niezależnie od

  • Paracetamol w ciąży - czy można go brać i jak dawkować?

    Paracetamol w ciąży - czy można go brać? W okresie ciąży każdy lek powinien być przyjmowany z rozwagą. Należy dokładnie sprawdzić, czy jest wskazany dla kobiet w tym stanie. Jeśli pojawiają się co do tego jakieś wątpliwości, wówczas najlepiej w tej kwestii skonsultować się ze specjalistą. Wiadomo

  • Leki przeciwgorączkowe: paracetamol i ibuprofen - czym się różnią?

    - leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, które podają się dzieciom to paracetamol lub ibuprofen - paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo - ibuprofen dodatkowo ma działanie przeciwzapalne - lekiem "pierwszego wyboru" jest zazwyczaj paracetamol - może on być stosowany niezależnie od

  • Pierwszy na świecie wegański paracetamol pojawił się w Niemczech

    Całkowicie rezygnując z dodatków pochodzenia zwierzęcego, gwarantujemy 100-procentowy lek wegański, który został również oficjalnie certyfikowany przez The Vegan Society - pisze Axunio na swojej stronie internetowej Podczas gdy paracetamol jest jednym z najpopularniejszych dostępnych bez recepty

  • Który lek - pediatra radzi

    , zwłaszcza w chorobach infekcyjnych, działanie przeciwzapalne. I właśnie z tego względu ma nieco szersze zastosowanie od paracetamolu, gdyż działa nie tylko objawowo, ale także przyczynowo - likwiduje stany zapalne. Ma też jeszcze jedną zaletę - działa aż przez 8 godzin, podczas gdy paracetamol musi być

  • Leki przeciwbólowe

    Niestety, wszystkie inne leki przeciwbólowe mają znacznie gorszy wpływ na płód niż paracetamol. Nie można żadnego z nich polecić zupełnie bezpiecznie. W wyjątkowych sytuacjach bardzo silnego bólu można przyjąć jedną tabletkę pyralginy.

  • Częste gorączki u dziecka

    Nie wiem, czy podaje Pani paracetamol w odpowiedniej dawce - to znaczy 15 mg/kg/dawkę na przykład co 6 godzin (maksimum co 4 godziny) i regularnie, bez względu na to, czy gorączka jest, czy też jej nie ma. Jeśli poda Pani lek, gdy gorączka już wystąpi, jest Pani spóźniona z lekiem co najmniej o 1

  • Problem z nadmiarem

    To normalne, że po porodzie pierś staje się nabrzmiała. Po pierwsze, to skutek większego przepływu krwi, po drugie, przyczynia się do tego nadprodukcja mleka. Niestety, jeśli piersi są zbyt nabrzmiałe, może to utrudniać wypływ mleka. W takiej sytuacji może dojść do zastoju - mleko nie wypływa, a