Tak nauczycielka uczy zachowania przedszkolanków w autobusie. "Doskonały sposób"

Ta nauczycielka ma doskonały sposób na to, żeby jej podopieczni nauczyli się uprzejmości w autobusie. Posadziła maluszki na krzesłach i rozpoczęła zabawę. "Świetna robota!" - chwalili internauci z całego świata.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Przedszkole to nie tylko miejsce, gdzie kilkuletnie dzieci miło spędzają czas i bawią się z rówieśnikami. To także miejsce, gdzie uczą się wielu ważnych czynności i zachowań. Począwszy od higieny osobistej, sprzątania zabawek oraz samodzielnego ubierania się i jedzenia, po funkcjonowanie w grupie. Z biegiem czasu dzieci nabierają coraz więcej umiejętności, dowiadują się też, jak powinny się zachowywać w określonych sytuacjach. 

Radny z Sosnowca chce pomóc pani Alinie.Chce pomóc kobiecie, która mieszkała z córką w namiocie."Nie jest matką roku"

Przedszkolaki uczą się zachowania w określonych sytuacjach

Na TikToku na koncie annhien7898 pojawiło się nagranie z jednej z placówek. Na filmiku widzimy, czego jeszcze nauczycielka uczy swoich małych podopiecznych z jednego z przedszkoli w Wietnamie. Nagranie zostało opatrzone komentarzem: "Etykieta autobusowa w przedszkolu" i podbiło serca wielu internautów. 

Zobacz wideo Czy kąpiel noworodka zawsze musi być dramatem? Położna udziela wskazówek

Nauka przez zabawę - ustępowanie miejsca w autobusie

Na nagraniu widzimy przedszkolaki, które siedzą w dwóch rzędach na krzesełkach. Udają pasażerów autobusu. Przed nimi siedzi chłopiec z plastikowym kółkiem w rękach - to kierowca, a kółko pełni rolę kierownicy autobusu. Do pojazdu kolejno wsiadają pasażerowie, czyli inne przedszkolaki, udające m.in. ciężarną kobietę, starszą osobę. Dzieci poklei wstają i "ustępują" miejsca tym, które bardziej ich potrzebują. Sami stają pośrodku i udają, że trzymają się uchwytów. Nie trzeba dodawać, że maluchy doskonale się przy tym bawią i na pewno zapamiętają, że gdy w pojedzie zobaczą osobę, która z pewnością zechciałaby usiąść na ich miejscu - bez wahania je zwolnią.

Internauci chwalą placówkę

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy internautów, którzy uznali, że jest to świetny sposób na to, żeby uczyć dzieci od najmłodszych lat kultury osobistej i empatii. Pisali:

Fantastyczne przedszkole, do takiego chciałbym chodzić w dzieciństwie
Tutaj uczą moralności i szacunku. Znakomite!
Świetna robota!
Doskonały sposób

 - chwalili nauczycielkę. 

Potrzebujemy więcej takich filmów

- stwierdził jeden z internautów, który uznał, że taka nauka przez zabawę przydałaby się także w europejskich placówkach. 

Pies przynosi dziecku piłki.Niemowlę otoczone piłkami. Jest konkretny powód. Internauci: "Słodki sposób"

Więcej o: