Pracuje w żłobku. Pokazała trzy rzeczy, których rodzice nie powinni zakładać dzieciom

Na filmiku znalazło się wszystko - względy praktyczne, bezpieczeństwo dzieci i troska o ich ubrania na specjalne okazje. Kobieta zwróciła się do rodziców z prośbą, żeby wymienione elementy garderoby zostawały w szafie, gdy dzieci idą do żłobka lub przedszkola.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Sarah pracuje w żłobku. Jest też aktywną użytkowniczką TikToka, gdzie funkcjonuje jako sarrahangelaa. Niedawno kobieta zamieściła tam nagranie, na którym wyjaśniła rodzicom, w co nie powinni ubierać dzieci idących do żłobka. 

Poród w pełnym makijażu - kontrowersyjny trend, który dzieli matki.Poród w pełnym makijażu - kontrowersyjny trend ma wiele zwolenniczek

W co nie ubierać dzieci do żłobka i przedszkola

Kiedy szykujemy dziecko do żłobka i przedszkola, często mamy wątpliwości, czy ubranie jest odpowiednie do panującej za oknem pogody i temperatury w placówce. Chcemy, żeby maluchowi było wygodnie i ciepło, martwimy się, czy nie zmarznie lub się nie spoci, czy w razie potrzeby poradzi sobie ze zdjęciem lub założeniem sweterka albo bluzy. Sarah do sprawy podchodzi bardziej praktycznie. Na swoim nagraniu wymieniła trzy rzeczy, których lepiej dzieciom nie zakładać i wyjaśniła dlaczego.

Zobacz wideo "Mamo, gdzie są moje pieniądze z komunii?". Adwokat: Dziecko powinno te pieniądze otrzymać

Ogrodniczki trudno się zdejmuje 

Na pierwszym miejscu znalazły się ogrodniczki, czyli spodnie lub krótkie spodenki na szelkach. Chodzi o to, że ich zdjęcie jest kłopotliwe i długo trwa. A to bywa problemem, gdy maluszek zaabsorbowany zabawą zapomni o tym, że miał iść do toalety, przypomina sobie w ostatniej chwili. Trzeba szybko zdjąć spodnie, żeby nie wydarzył się "wypadek" i zaczyna się szarpanina z guzikami i szelkami. 

Skarpetki? Tylko z antypoślizgiem

Na drugim miejscu kobieta wymieniła skarpetki bez antypoślizgów. Maluszki w żłobku i młodszych grupach przedszkolnych są jeszcze chwiejne, łatwo tracą równowagę. W placówce czasem chodzą bez kapci i jeśli nie mają skarpetek z antypoślizgiem, a podłoga jest śliska - łatwo o upadek. 

Lepiej nie ubierać dzieci na biało

Na trzecim miejscu pojawiły się białe ubrania oraz stroje na specjalne okazje. Maluszki, które dopiero uczą się samodzielnie jeść, często w trakcie posiłku brudzą ubrania, podobnie, gdy malują farbami lub wykonują inne prace, w trakcie których budzą sobie rączki i wszystko wokół. Sarah zwróciła się z prośbą do rodziców, żeby nie zakładali białych ubrań, bo trudno będzie je później uprać, a te specjalne, na wyjątkowe okazje - mogą po prostu zostać zniszczone. 

zabawy na baby showerTa zabawa to HIT baby shower! Umili rodzicom zmienianie pampersów

Więcej o: