Maluch gonił niedźwiedzia na podwórku. Nagranie mrozi krew w żyłach

- Byłam przerażona i zaczęłam kląć jak szewc - przyznała Samantha Martin, mama Juniper. Domowy monitoring uchwycił moment, w którym dziewczynka wybiegła do ogrodu i goniła niedźwiedzia. Nagranie doczekało się milionów wyświetleń.

Więcej ciekawych historii znajdziesz na głównej stronie Gazeta.pl.

Nagranie udostępniła w mediach społecznościowych mama dziewczynki. Bardzo szybko zyskało ponad trzy miliony wyświetleń i zainteresowanie amerykańskich mediów.

Film ukazuje podwórko jednego z domów na przedmieściach Seattle. Wzdłuż betonowego ogrodzenia biegnie mały niedźwiedź, którego zauważa dziewczynka wychodząca tylnymi drzwiami domu. "To niedźwiadek!" - słychać. Chwilę później podekscytowane dziecko biegnie w kierunku zwierzęcia. 

 

.Teenage,Girl,In,Difficult,Mood,With,Angry,Mom.Mówienie po imieniu do rodzica budzi kontrowersje. "Dziecko ma szanować dorosłych"

Mama zachowała zimną krew

Nieobecność dziecka szybko została wychwycona przez jego mamę. Kiedy Samantha Martin uświadomiła sobie, co się stało, natychmiast wybiegła na podwórko i chwyciła córkę, a następnie wbiegła z powrotem do domu. W rozmowie ze "Storyful", kobieta przyznała, że jej córka Juniper kocha wszystkie zwierzęta. Jak dodała, dziewczynka niedawno nauczyła się identyfikować zwierzaki dzięki książeczce edukacyjnej, a niedźwiedzie stały się jednymi z jej ulubionych. 

-  Chociaż do naszego ogrodu wszedł tylko mały miś, to nie on był w tamtej chwili moim największym zmartwieniem. Od razu zaczęłam zastanawiać się, gdzie jest niedźwiedzica i jak zareaguje, gdy zauważy dwoje ludzi biegnących w kierunku jej dziecka - relacjonowała Martin.

Jak dodała, była przerażona i klęła jak szewc, ale najważniejsze było dla niej, by sprowadzić bezpiecznie córkę do domu. 

Ósmoklasista zaskoczył reporteraÓsmoklasista zaskoczył reportera i stał się gwiazdą internetu. "Rośnie nam kolejna legenda"

Niedźwiedzie w Polsce

Podobna sytuacja raczej nie ma prawa wydarzyć się w naszym kraju. Populacja tych zwierząt w Polsce liczy zaledwie 110 osobników. Jak podaje WWF, tak mała liczba niedźwiedzi to "efekt ekspansywnej polityki człowieka, która silnie ogranicza ich naturalne środowisko życia. W rezultacie niedźwiedzie jako jedne z pierwszych uzyskały status gatunku ściśle chronionego. Nie zmienia to faktu, że grozi im całkowite wyginięcie. Wobec naszych wyniszczających działań są po prostu bezbronne".

Niedźwiedzie w Polsce zamieszkują zaledwie 5 ostoi (obszarów występowania), spośród których najliczniejsza jest "ostoja bieszczadzka" (80 proc. krajowej populacji). Drugi pod względem liczby występujących zwierząt obszar to Tatry, gdzie okresowo może przebywać nawet do kilkunastu osobników.

Zobacz wideo
Więcej o: