Znajomi z pracy spytali ją o urlop macierzyński. Zrobiła prezentację. Jej nagranie stało się viralem

Kristen Cuneo niespełna rok temu została mamą małej Autumn. Kiedy po powrocie z urlopu macierzyńskiego znajomi z pracy spytali ją, co wtedy robiła, dała im wyczerpującą odpowiedź. Przygotowała prezentację, na której wszystko skrupulatnie uwzględniła.

Więcej tematów związanych z macierzyństwem na stronie Gazeta.pl

Kiedy Kristen Cuneo wróciła do pracy po urlopie macierzyńskim, znajomi spytali ją jak minął jej ten czas. Kobieta w odpowiedzi przygotowała prezentację, w której pokazała, czym w tym czasie dokładnie się zajmowała. Nagranie, które na TikToku udostępnił jej mąż, szybko stało się viralem. 

500 plusKiedy ZUS wypłaca 500 plus? Trzeba pilnować ważnej kwestii

Mama przygotowała prezentację

Kobieta skrupulatnie obliczyła ile czasu podczas swojego urlopu macierzyńskiego poświęcała na konkretne czynności związane z opieką nad córeczką Autumn. Wyniki swojej pracy przedstawiła w prezentacji na wykresie i dokładnie omówiła.

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?
To jest każda zmiana pieluchy, karmienie piersią i butelką przez pierwsze siedem tygodni życia Autumn [...] To dużo. Każda czynność zajmowała od pięciu minut na zmianę pieluchy do 30 minut na karmienie

- relacjonowała.  

Prawdziwy cios, to fakt, że to się dzieje 24 godziny na dobę

- dodała.

Na wykresie zaznaczyła też chwile odpoczynku: 

Sytuacja, w której mój mąż karmił dziecko butelką o północy w trzecim tygodniu, pozwoliła mi w końcu przespać więcej niż trzy godziny.

Pod nagraniem, które nie trwa nawet minuty pojawiło się kilka tysięcy komentarzy internautów: 

Ta kobieta powinna stać na czele kongresu
Ludzie myślą, że urlop macierzyński to wakacje
Mamy noworodków są niesamowite
A potem wracasz do pracy, nadal musisz robić to wszystko i odciągać mleko w godzinach pracy. Urlop, który nam dają, jest śmieszny.
Gdyby mężczyźni rodzili dzieci, mieliby cały rok płatnego urlopu.
To wyczerpująca odpowiedź na pytanie „co robisz cały dzień?" Macierzyństwo to praca i powinna być ceniona ekonomicznie.
Dlatego właśnie potrzebujemy więcej kobiet w rządzie.

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Teraz trwa wyścig o czerwony pasekKiedy zaczynają się wakacje 2022? Teraz trwa wyścig o czerwony pasek

Więcej o: