Rekrutacja do przedszkoli 2022. Rodzice powinni pamiętać o ważnej dacie, żeby nie mieć problemów

Rekrutacja do przedszkoli 2022 trwa. Rodzice wybrali placówki dla swoich pociech i albo już mają pewność, że ich dziecko dostało się do wybranej placówki, albo czekają na postępowanie uzupełniające. Ci drudzy powinni pilnować ważnej daty.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na stronie Gazeta.pl

Rekrutacja do przedszkoli 2022 to dla wielu rodziców stresujący proces. Przede wszystkim trzeba wybrać jak najlepszą placówkę i do tego możliwie blisko domu lub pracy któregoś z rodziców. Procedura rekrutacji bywa skomplikowana i w każdym mieście lub gminie odbywa się nieco inaczej i w innych terminach. m.in. w Warszawie i Krakowie istnieje wygodny system rekrutacji online.

Bon turystyczny (zdjęcie ilustracyjne)Kiedy są wakacje? Do wystawienia ocen pozostało niewiele czasu

Rekrutacja do przedszkoli 2022 - etapy

Rekrutacja do przedszkoli 2022 odbywa się w kilku etapach, a w poszczególnych miastach i gminach odbywa się to w różnych terminach. Rodzice przyszłych przedszkolaków powinni dokładnie sprawdzić harmonogram np. na stronach urzędów miast oraz stronach wybranych placówek. Można do wybranego przedszkola też zadzwonić, żeby zasięgnąć szczegółowe informacje. 

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Rekrutacja do przedszkoli 2022 - harmonogram dla Warszawy

Rekrutacja do przedszkoli 2022 w Warszawie rozpoczęła się 22 lutego. Wtedy rodzice dzieci, które już chodzą do przedszkoli składali deklaracje o chęci kontynuowania wychowania przedszkolnego. Z kolei 1 marca rozpoczęła się rejestracja wniosków o przyjęcie nowych dzieci do placówek. 21 kwietnia nastąpiło opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Do 27 kwietnia rodzice mieli czas na potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola/szkoły, do której zostało zakwalifikowane. Do 29 kwietnia była możliwość składania odwołań. Rodzice dzieci, które nie dostały się do wybranej placówki powinni pilnować daty 15 czerwca. Wtedy bowiem nastąpi opublikowanie w systemie rekrutacyjnym wykazu wolnych miejsc. Do 24 czerwca mają czas na ponowne złożenie wniosków o przyjęcie pociechy do wybranej placówki. 29 czerwca nastąpi opublikowanie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym.

Egzamin ósmoklasistyEgzamin ósmoklasisty 2022. Uczniów czekają dwie ważne zmiany

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: