Rodzice, chcąc, by ich dzieci przesypiały całą noc, popełniają częsty błąd. "Nie róbcie tego! To nie działa!"

Doświadczona konsultantka do spraw dziecięcego snu, Alice, wyjaśnia rodzicom, z jakiego zapewne powodu ich dzieci wciąż nie przesypiają całej nocy. "Im później je położysz, tym wcześniej się obudzą".

Więcej ważnych porad dla rodziców na Gazeta.pl

Dzień, w którym dziecko zaczyna przesypiać całą noc, to wielkie święto dla rodziców. Zrozumieją to tylko ci, którzy do tej pory musieli wstawać do maluchów kilka lub kilkanaście razy w ciągu nocy. Rodzice, chcąc osiągnąć ten upragniony stan jak najszybciej, popełniają częsty błąd. Konsultantka do spraw snu dziecka tłumaczy, dlaczego powinni przestać.

Weronika RosatiWeronika Rosati o samodzielnym macierzyństwie: "Ja bym córce nieba przychyliła"

Co zrobić, żeby dziecko przesypiało całą noc?

Alice, certyfikowana konsultantka do spraw dziecięcego snu, zamieściła na TikToku nagranie, na którym wyjaśnia, jaki błąd popełniają rodzice, którzy walczą o to, żeby ich maluchy w końcu zaczęły przesypiać całą noc. 

Kobieta cytuje na nagraniu jedną z mam:

Powinnam później kłaść dziecko, żeby dłużej spało.

I natychmiast dodaje od siebie: 

Nie róbcie tego! To nie działa!
Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Rodzice popełniają ten błąd

Alice wyjaśnia, że dzieci, które nie drzemią w ciągu dnia lub chodzą późno spać, będą walczyć ze snem. 

Sen rodzi sen, więc im więcej śpią, tym dłużej będą spać w nocy

- uważa Alice. Dodaje, że umożliwienie dziecku drzemania w ciągu dnia, sprawia, że jest ono bardziej zrelaksowane i łatwiej będzie mu usnąć wieczorem.

Im później je położysz, tym wcześniej się obudzą

- dodała, przekonując rodziców, że powinni porzucić błędne przekonanie, któremu wciąż są wierni.

Jeśli mój 6-tygodniowy maluch nie śpi dobrze w ciągu dnia, zdecydowanie walczy ze snem i jest niespokojny przez większą część nocy

– napisała w komentarzu jedna z mam. Inna dodała, że niezależnie od tego, o której godzinie wieczorem położy swoje dzieci, one i tak obudzą się o siódmej rano. 

Tata chciał mieć jeszcze jedno dziecko. Doczekał się czworaczkówTata chciał mieć jeszcze jedno dziecko. Doczekał się czworaczków

Więcej o: