Mama pokazała sprytny trik, który pomaga uspokoić dziecko. "To ręka Boga"

W sieci można znaleźć wiele porad dotyczących tego, jak skutecznie uspokoić i uśpić dziecko. Jedne są bardziej popularne, inne zaskakujące swoją prostotą, ale równie efektywne. Jednym z nich jest "Ręka boga".

Podczas gdy jedne noworodki w pierwszych tygodniach życia głównie jedzą i śpią, inne są bardziej absorbujące - potrzebują więcej uwagi, bliskości rodzica i dotyku jego ciała. Rodzice tych drugich dobrze wiedzą, że czasem po prostu nie można ich odłożyć do łóżeczka, żeby coś zjeść, wziąć prysznic, czy posprzątać w domu. Maluszki od razu się wybudzają, wpadają w płacz i domagają kontaktu z mamą lub tatą. Niektórzy rodzice próbują rozmaitych sposobów na uspokojenie i utulenie dziecka, aby przez chwilę odsapnąć. Niektóre ich pomysły są zaskakujące, ale jednocześnie skuteczne. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Mama przedstawia sprytny trik, który pomaga uspokoić dziecko

Pewna mama bliźniaczek na Instagramie, na koncie maternityplanet zamieściła zdjęcie niemowlaka z "Ręką boga".

Najlepszy wynalazek w historii… To Ręka Boga! To po prostu bezlateksowa gumowa rękawica wypełniona ryżem, ale była prawdziwym ratunkiem dla nas, gdy dziewczynki były niemowlętami!

- napisała mama dwóch dziewczynek.

Kształt dłoni i podobna waga sprawiały, że dziewczynki czuły się pocieszone, gdy próbowaliśmy ogarnąć wszystko inne w naszej nowej rzeczywistości

- dodała. Na zdjęciu widać śpiącego spokojnie niemowlaka z ułożoną na klatce piersiowej "Ręką boga".

Zobacz wideo

Rękawiczka bez patentu

Nigdy nie dostanę na to patentu, ale jeśli masz noworodka i musisz go odłożyć, aby coś zrobić, to daj temu szansę. Zadziałało dla nas naprawdę dobrze, stąd ta nazwa

- zażartowała autorka posta i zachęciła rodziców do wypróbowania "Ręki boga".

Świetny pomysł
Muszę tego spróbować
Warto spróbować

- pisali w komentarzach internauci. A Wy? Macie jakieś zaskakujące i skuteczne sposoby na uspokojenie dziecka? Dajcie znać w komentarzach.

Pieski w którymś momencie zaczęły wchodzić na malca.Szczeniaki otoczyły niemowlę. Internautka: "Zazdroszczę temu dziecku"

Więcej o: