Kot zaczepił się o śpioszki dziecka. Maluchowi nie przeszkodziło to w zabawie. Internautka: "To tylko wydaje się urocze"

Mama udostępniła w sieci zabawne nagranie, na którym widać jej synka i ukochanego kota. Internautom bardzo się spodobało to, co zobaczyli, ale jedna osoba zwróciła uwagę na coś ważnego.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka? W sieci krążą filmiki, które dowodzą, że koty w tej roli sprawdzają się równie dobrze. Szczególnie dobrze czują się w towarzystwie małych dzieci. Potrafią się troszczyć o ich bezpieczeństwoczują się za nie odpowiedzialne, są ich ciekawe, a wreszcie - świetnie sprawdzają się w trakcie zabaw.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Psotny kot i wesołe dziecko, czyli dobra zabawa

W sieci pojawiło się nagranie, którego bohaterami są mały chłopiec i kotka Sadie. Na filmiku widać chodzącego po domu malca, któremu do śpioszków w którymś momencie pazurami przyczepiła się kotka. Maluch nic sobie z tego nie robił, dalej oddawał się zabawie, ciągając zwierzaka za sobą. Widać, że bardzo mu się to podobało. Tę zabawną sytuację uwieczniła na filmiku i udostępniła na TokToku yaritara, czyli Tara OGrady. Nagranie obejrzało już ponad 5 mln użytkowników. Nie jest to jedyny filmik z tą dwójką w roli głównej. Widać, że nie mogą bez siebie żyć. 

Co z dobrem zwierzaków i bezpieczeństwem dzieci?

Młodzi rodzice, którzy jednocześnie są posiadaczami psa lub kota powinni mimo wszystko mieć na oku swoją pociechę i podopiecznego. Zwierzęta domowe zwykle wykazują się wobec dzieci wielką cierpliwością, jednak pamiętajmy o tym, że to tylko zwierzęta i powinniśmy mieć do nich ograniczone zaufanie.  

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Nie każdemu podobają się takie zabawy

Jedna z internautek nie podzieliła entuzjazmu innych osób zachwycających się nagraniem. Napisała: 

To może wydawać się urocze, ale jeśli dziecko straci równowagę i upadnie na kota, kot może doznać urazu kręgosłupa, który może go sparaliżować lub zabić. Zamiast filmować, powinnaś odpowiedzialnie przerwać tę zabawę.

Nie sposób w pewnym stopniu się z nią nie zgodzić. Właściciel kota i psa ma obowiązek dbać także i o jego bezpieczeństwo. Warto więc nadzorować takie zabawy i reagować, jeśli zauważymy, że coś zachodzi za daleko. 

Kot pilnuje bezpieczeństwa dziecka na balkonie. Urocze nagranie trafiło do sieci. 'Geniusz'Kot pilnuje bezpieczeństwa dziecka na balkonie. Urocze nagranie trafiło do sieci. "Geniusz"

Więcej o: