Jak ubrać dziecko na spacer? Kilka porad dla niezdecydowanych mam

Jak ubrać dziecko na spacer? To wieczny dylemat wielu mam. Większość z nas ma tendencję do przegrzewania dziecka, jednak jest to równie niekorzystne dla niego, jak ubranie go zbyt lekko. Łatwo wtedy o przeziębienie. Podpowiadamy, czym się kierować w wyborze garderoby na spacer dla naszej pociechy.

Jak ubrać dziecko na spacer? Wiele mam ma problem z doborem garderoby do temperatury panującej na zewnątrz. Zwykle boją się, że zbyt lekko ubrały swoje pociechy. Przed wyjściem na spacer warto sprawdzić, jaka panuje temperatura na zewnątrz. Jeśli wskazanie termometru niewiele nam mówi, można wyjść na balkon lub przed dom i przekonać się o tym na własnej skórze. Jeżeli sugerujemy się temperaturą, warto zwrócić uwagę na tę odczuwalną. Może być np. tak, że na zewnątrz jest dość ciepło, ale wieje silny wiatr, który obniża odczuwalną temperaturę. 

Ida Nowakowska szybko wróciła do pracy po porodzie. Barbara-Kurdej Szatan skomentowała tę decyzję. 'Chyba wie, jak zapewnić opiekę dziecku'Ida Nowakowska była krytykowana za szybki powrót do pracy. Kurdej-Szatan komentuje: "Chyba wie, jak zapewnić opiekę dziecku"

Jak ubrać dziecko na spacer? Nie za ciepło

Większość mam wiecznie martwi się o to, czy ich dzieci nie są zbyt lekko ubrane. W efekcie często zdarza im się ubrać pociechy zbyt grubo. Dzieciom jest gorąco, niekomfortowo, pocą się, łatwiej wtedy o przeziębienie. Wychodząc z dzieckiem na spacer warto zabrać ze sobą sweterek lub bluzę, którą w razie czego będzie można założyć i potem zdjąć. 

Jak ubrać dziecko na spacer? Nakrycie głowy to konieczność

Gdy wybieramy się z dzieckiem na spacer w słoneczny, upalny dzień, pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapomnieć o nakryciu głowy. Warto kupić czapeczkę lub kapelusz z daszkiem, lub rondem, które zapewni twarzy nieco cienia. Lepiej też unikać nakryć głowy w kolorze ciemnym - czarnym lub granatowym, bo w takich będzie dziecku jeszcze cieplej - ciemne kolory pochłaniają ciepło, białe je odbijają. Warto więc wybrać czapkę w jasnym kolorze białym, beżowym etc. W przypadku młodszych dzieci dobrze sprawdzają się nakrycia głowy, które można zapiąć pod brodą - maluchy ich nie ściągną.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Jak ubrać dziecko na spacer? Uwaga na nowe buciki

Jeśli wybieramy się na spacer z maluszkiem, który już chodzi i mamy w planie założyć mu nowe buciki, warto założyć pod spód skarpetki, nawet jeśli są to sandałki. Nowe obuwie może obetrzeć stopę dziecka, a skarpetki zwykle temu zapobiegają. 

Zobacz wideo Pozycja przy rodzeniu do uwzględnienia w planie porodu! "Dziecka nie rodzi się na leżąco"

Jak ubrać dziecko na spacer? Ubranie zapasowe

Wybierając się z dzieckiem na spacer, warto zabrać ze sobą zapasowe ubranie na wypadek, gdyby maluch zalał się piciem, gdyby pieluszka przesiąkła lub na wypadek gdy zauważy kałużę, a my nie zdążymy zareagować, zanim radośnie do niej wskoczy i się zmoczy. 

Więcej o: