Mama pokazała sprytny trik, jak położyć niemowlę na łóżku. "Świetny sposób"

Mama znalazła sposób na bezpieczne pozostawienie dziecka na łóżku. Internautki stwierdziły, że to świetny trik. Wiadomo jednak, że nawet kładąc niemowlę w taki sposób na łóżko, trzeba mieć na nie oko i być blisko.

Zostawianie śpiącego niemowlaka na łóżku, bez zabezpieczenia, nawet "na chwilę" nigdy nie jest dobrym pomysłem. Pediatrzy i położne przypominają o tym świeżo upieczonym mamom przy każdej okazji. Dziecko może się bowiem sturlać z łóżka i spaść na podłogę. Małych dzieci z tego samego powodu nie należy zostawiać bez opieki na przewjaku, tym bardziej że przewijak zwykle znajduje się wyżej, na wysokości wygodnej dla mamy. 

Agnieszka Kaczorowska chwali swoją córkę. Internautka: Uwierz, mamy tak samo mądre dzieciAgnieszka Kaczorowska pozuje w zaawansowanej ciąży. "Bardzo was przepraszam za moją monotematyczność"

O ile pozostawienie na łóżku na chwilę noworodka, który jeszcze nie umie się przekręcać, żeby tylko np. sięgnąć po pieluszkę, mając cały czas dziecko na oku, jest względnie bezpieczne, o tyle pozostawianie tak niemowlaków, które już potrafią się przekręcać z brzuszka na plecy, czy zaczynają się poruszać, nie powinno mieć miejsca. Ciekawy świata maluch może nas wtedy właśnie, kiedy najmniej się tego spodziewamy, zaskoczyć nowymi umiejętnościami z zakresu poruszania się i wypadek gotowy. Tym bardziej że jak wiadomo - większość wypadków z udziałem dzieci ma miejsce właśnie w domu.

Halina Mlynkova podkreśliła na zdjęciu ciążowe krągłości. 'Chwilo trwaj'Halina Mlynkova po raz pierwszy podkreśliła na zdjęciu ciążowe krągłości. "Chwilo trwaj"

Lepiej "dmuchać na zimne"

Pewna mama pokazała na udostępnionym następnie w sieci nagraniu, jak w prosty sposób można zabezpieczyć śpiące niemowlę. 

Kobieta do tego celu wykorzystała otulacz (może też być cienki kocyk), zwinęła go w rulonik, otoczyła nim dziecko, a końce umieściła między jego nóżkami. Stworzyła tym samym coś na kształt gniazdka, które nie tylko zabezpiecza maluszka, ale ewidentnie sprawia, że jest mu wygodniej. "Świetny sposób" - komentowały internautki. Trzeba pamiętać, żeby jednak być blisko dziecka pozostawiając go w taki sposób.

Po 40 dniach śpiączki dowiedziała się, że urodziła dzieckoPo 40 dniach w śpiączce dowiedziała się, że urodziła dziecko. "Nie miałam pojęcia, co się dzieje"

A Wy macie jakieś sprytne sposoby na zapewnienie dziecku bezpieczeństwa?

Więcej o: