Nabór do przedszkoli trwa. Lepiej nie przegapić terminu złożenia wniosku

Nabór do przedszkoli odbywa w poszczególnych miastach odbywa się w nieco innych terminach. Jeśli chcemy, żeby nasza pociecha po wakacjach rozpoczęła tę wielką przygodę, trzeba dotrzymać kilu ważnych terminów i złożyć stosowne dokumenty.

Wybór przedszkola to dla młodych rodziców bardzo ważna decyzja. Często rozważają kilka placówek, bo nie mają pewności, w której ich dziecku będzie najlepiej. Rodzice dzieci, które od września zaczną swoją przygodę z przedszkolem i chcą, żeby to było przedszkole bezpłatne, mają już niewiele czasu na podjęcie ostatecznej decyzji. W wielu miastach ruszyła już bowiem elektroniczna rejestracja wniosków o przyjęcie. 

Nabór do przedszkola - rodzice muszą złożyć wniosek

Aby zapewnić dziecku miejsce w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej należy złożyć wniosek. Od kilku lat nabór do tych placówek odbywa się poprzez system elektroniczny. Każde miasto ma jednak swoje terminy i zasady rekrutacji. Wspólne jest m.in. to, że do takich placówek dzieci są zapisywane raz na cały okres edukacji przedszkolnej (od 3 do 6 roku życia). W następnych latach rodzice muszą jedynie złożyć deklarację kontynuacji edukacji przedszkolnej. PO wypełnieniu wniosku i dołączeniu do niego stosownych dokumentów rodzice muszą dostarczyć go do placówki. Można to zrobić zdalnie, poprzez system rekrutacji, można też dokumenty dostarczyć osobiście. Z racji panującej epidemii koronawirusa lepiej jednak się upewnić jakie zasady obowiązują w danej placówce.

Nabór do przedszkoli - wniosek to nie wszystko

Po ogłoszeniu listy dzieci przyjętych rodzice są jeszcze zobowiązani do potwierdzenia woli zapisu. W Warszawie wnioski można składać od 2 do 18 marca (do 19 w formie papierowej). 23 kwietnia ogłoszone zostaną listy dzieci przyjętych do konkretnych placówek, do 29 rodzice muszą potwierdzić wolę zapisu. W Radomiu z kolei jest nieco inaczej. Rekrutacja rozpoczęła się 12 marca, rodzice mają czas na złożenie dokumentów do 26 marca, lista dzieci przyjętych do placówek zostanie opublikowana 31 marca. Będą też mieli aż dwa tygodnie na potwierdzenie wili zapisu, muszą to zrobić do 14 kwietnia. 

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.