Mama pokazała, czym bawi się jej dziecko. Pieniądze na zabawki to niepotrzebny wydatek

Kobieta udostępniła nagrany przez siebie filmik, na którym widać, jakie przedmioty najbardziej interesują jej dziecko. Niektóre wybory dziewczynki są zaskakujące, ale tez pocieszające - kupowanie drogich zabawek nie ma sensu.

Katie Duarte, 24-letnia youtuberka z Londynu, mama małej Aylai przeprowadziła ciekawy eksperyment, który następnie nagrała i udostępniła na Tiktoku w formie filmiku. To, co pokazała na swoich nagraniach, może być wielkim zaskoczeniem dla rodziców małych dzieci i jednocześnie może rozwiązać problem kupowania zbyt dużej ilości zabawek.

Aleksandra Żebrowska o problemie z nietrzymaniem moczuAleksandra Żebrowska ćwiczy na skakance. Wspomniała o intymnym problemie. Wiele mam się z nim zmaga

Dziewczynka woli owoce i przedmioty codziennego użytku niż zabawki

Urocza Ayla siedzi na dywanie, a jej mama kolejno kładzie przed nią po dwa przedmioty: zabawkę -gryzak w kształcie banana i prawdziwego banana. Dziewczynka sięga po prawdziwy owoc. Następnie Katie kładzie przed córeczką zabawkę w kształcie jabłka i prawdziwe jabłko. Ayla ponownie sięga po prawdziwy owoc. Następne w kolejce są pudełko dla dzieci i pudełko po jajkach. Dziecko wybiera to drugie.

Podobnie sprawa ma się z pilotem do telewizora - Ayla woli ten prawdziwy, mimo że ten zabawkowy jest dużo bardziej kolorowy i z pozoru ciekawszy. Dziewczynka woli też telefon komórkowy swojej mamy niż jego atrapę - kolorową propozycję ze sklepu z zabawkami. Szeleszcząca książeczka sensoryczna okazuje się dla dziecka mniej interesująca, niż paczka chusteczek nawilżanych, które zapewne jej mama używa do codziennej pielęgnacji córeczki.

Mama namówiła synów, żeby zawsze mieli ze sobą tamponyMama przekonała synów, żeby zawsze mieli przy sobie tampony. Znalazła też inne sposoby na destygmatyzację kobiecej anatomii

Kupowanie masy zabawek nie ma sensu

Eksperyment Katie to świetny dowód na to, że nie musimy małym dzieciom wciąż kupować nowych, drogich zabawek, one wolą prawdziwe przedmioty. Maluchy często zamiast grzechotek, piłek i przytulanek wybierają np. pudełko z makaronem, pokrywki od garnków, szczotkę do włosów i inne przedmioty codziennego użytku. Tym bardziej że maluchy w tym wieku szybko się zabawkami nudzą i po kilku minutach zabawy rzucają je w kąt, poszukując czegoś bardziej dla nich w danej chwili interesującego.

Zobacz wideo Ciekawostki o rekinach [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: