Pies doprowadził do noworodka porzuconego na wysypisku śmieci. Uratował dziecku życie

Na Filipinach znaleziono dziecko porzucone na wysypisku śmieci. Noworodka znalazł pies, który następnie zaprowadził do dziecka motocyklistę.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Sibonga w prowincji Cebu na Filipinach. Junrell Revilla jechał na motocyklu jedną z lokalnych dróg, gdy nagle dostrzegł dużego psa. Zwierzę zachowywało się w nietypowy sposób i usiłowało zwrócić na siebie uwagę, biegnąc za mężczyzną i uporczywie szczekając.

Pies doprowadził do noworodka porzuconego na wysypisku śmieci.

Zachowanie zwierzęcia dało mężczyźnie do myślenia. 36-latek postanowił zaufać swojej intuicji, zatrzymał się i zszedł z pojazdu. Pies podbiegł wówczas do niego i zachowywał się tak, jakby chciał mu coś przekazać. Jak twierdzi Junrell Revilla, poszedł za czworonogiem, który zaprowadził go do pobliskiego wysypiska śmieci. Tam motocyklista znalazł zawinięte w ręcznik dziecko. Gdy podszedł bliżej, zauważył, że maluch miał jeszcze pępowinę i wszystko wskazywało na to, że dopiero przyszedł na świat. W jego najbliższym otoczeniu nie było jednak żadnych dorosłych.

Osierociła ośmioro dzieci. Była zakażona koronawirusem54-letnia mama zakażona koronawirusem osierociła ośmioro dzieci. Rodzina boryka się z trudną sytuacją finansową

Mężczyzna zabrał porzucone dziecko i niezwłocznie zawiózł je do najbliższego szpitala, a o zdarzeniu poinformował policję. Chłopczyk trafił w bezpieczne miejsce i obecnie trwają poszukiwania jego rodziców. Zdjęcia psa, dziecka oraz wysypiska opublikowano na Facebooku policji w miejscowości Sibonga.

Przeprowadzono inspekcję na wysypisku, gdzie rzekomo znaleziono porzuconego chłopca. Według zeznań motocyklisty do dziecka zaprowadził go czarny pies, głośno szczekając i wskazując drogę. Noworodek był owinięty w brązowy ręcznik, a łożysko leżało obok niego na czarnym kawałku plastiku

- napisano w oświadczeniu policji.

Historia bohaterskiego psa wzbudziła wiele emocji wśród internautów, którzy zaczęli komentować udostępnione przez policję zdjęcia.

Bezpański pies zasługuje na nagrodę za uratowanie dziecka.
Mam nadzieję, że ktoś adoptuje tego psa.
Pomóżcie temu psu. Jest bohaterem

- pisali.

Dwulatek z protezą nogi zainspirował się paraolimpijczykiemDwulatek z protezą nogi zainspirowany paraolimpijczykiem. Zdeterminowany chłopczyk uczy się chodzić

Zobacz wideo Zabawa z lego – scenki z życia codziennego
Więcej o: