Skandal na chrzcinach. Rodzice byli przerażeni tym, jak ksiądz obchodził się z dzieckiem

Skandal podczas chrzcin na Cyprze. Kapłan na oczach rodziców, obchodził się z dzieckiem w bardzo niedelikatny sposób. Krzyczeli, aby się opamiętał.

Ceremonia, na której doszło do skandalu odbyła się w sobotę 17 października w Limassol na Cyprze. Kapłan zamiast spokojnie zanurzyć dziecko w chrzcielnicy, energicznie podnosił je ku gorze, a następnie wyjątkowo niedelikatnie wkładał do wody. Wszystko odbyło się na oczach zszokowanych i przerażonych rodziców.

Skandal na chrzcinach

Matka dziecka opublikowała filmik ze chrzcin na swoim profilu na Facebooku.

Dziś ochrzciłam moje dziecko. Spójrzcie na tego 'ojca', który bije niemowlę. Wszyscy do niego krzyczymy, a on odpowiada 'tak chrzczę'. Skóra dziecka na całym ciele była czerwona

- pisywała oburzona.

Nie ulega wątpliwości, ze kapłan był wyjątkowo niedelikatny i brutalny. Nie zbaczał na głośne krzyki, płacz dziecka i prośby rodziców, tylko z wielką siłą zanurzał je w chrzcielnicy aż po czubek głowy. Następnie podrzucał dziecko do góry, co było zupełnie nieuzasadnione. Mimo próśb rodziców, by się opamiętał, kontynuował odprawianie sakramentu.

Po ceremonii rodzice złożyli skargę. Okazało się, że dziecko doznało obrażeń w postaci czerwonych plam na całym ciele. Następnego dnia ksiądz udzielił wywiadu w telewizji, w którym przeprosił rodzinę i przekonywał, że nie chciał skrzywdzić ich dziecka.

W pewnym momencie dziecko wysunęło mi się z rąk, ale na filmiku widać, że podłożyłem rękę pod jego biodro, by podtrzymać niemowlę

- zapewniał.

Zobacz wideo 10-miesięczny chłopiec nie mógł złapać oddechu. Policjanci pobiegli na pomoc
Więcej o: