Noworodek znaleziony w Oknie Życia w Warszawie. Dziewczynka była czyściutka i ubrana

W poniedziałek 24 sierpnia w Oknie Życia przy ul. Hożej w Warszawie znaleziono urodzoną tego samego dnia dziewczynkę. Siostry zakonne nadały jej imię Zuzia.

Noworodka znaleziono w poniedziałek 24 sierpnia o godzinie 5:11. Przy Zuzi znajdowała się karteczka z informacją o dacie urodzenia i okazało się, że dziewczynka przyszła na świat tego samego dnia o godzinie trzeciej nad ranem. Zuzia jest osiemnastym dzieckiem pozostawionym w Oknie Życia, przy klasztorze Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Noworodek znaleziony w Oknie Życia w Warszawie

Jak możemy przeczytać na stronie Archidiecezji Warszawskiej, po znalezieniu dziecka, siostry natychmiast, zgodnie z procedurami, wezwały karetkę pogotowia i policję. Na szczęście medycy potwierdzili,  że dziewczynka była nie tylko czyściutka i ubrana, ale przede wszystkim zdrowa.

U nas była tylko 40 minut, siostry, spontanicznie nadały jej imię Zuzia

–  relacjonowała franciszkanka Rodziny Maryi.

Okno Życia istnieje w Warszawie od prawie 12 lat. W momencie założenia w 2008 roju było drugim, tego typu miejscem w kraju. Znajduje się przy ulicy Hożej 53, przy klasztorze Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi i to właśnie siostry zakonne pełnią nadzór nad tym miejscem. Obecnie w całej Polsce znajduje się 67 okien życia.

Zobacz wideo Jak zważyć noworodka? [Klinika Laktacyjna Online]