Książki dla dwulatka. Najlepsze propozycje dla najmłodszych

Książki dla dwulatka powinny być dopasowane do potrzeb malucha. W tym szczególnym etapie życia, dziecko wciąż się rozwija i z wielką ciekawością odkrywa świat. Odpowiednie książeczki są najlepszą pomocą dla każdej pociechy uczącej się coraz to nowszych rzeczy.

Wśród książeczek dla najmłodszych można odnaleźć wiele tytułów. Kolorowe okładki kuszą każdego rodzica, jednak warto zapoznać się z pozycjami, które w szczególności zasługują na uwagę. Książki dla dwulatka powinny wyróżniać się nie tylko estetycznymi, ładnymi ilustracjami, ale również mądrymi treściami, które pomogą maluchowi lepiej się rozwijać.

Zobacz też: Książki dla dzieci - najciekawsze propozycje dla najmłodszych i nieco starszych pociech

Najlepsze serie dla dwulatka

Publikacje dla najmłodszych czytelników to przede wszystkim liczne serie. Wiele z nich zawiera w sobie elementy poznawcze, które znacznie ułatwiają małym odbiorcom zrozumienie różnych rzeczy. Książki dla dwulatka wyróżniają się niewielką ilością tekstu, a poznawanie świata umożliwiają w nich przede wszystkim piękne ilustracje. Zobacz, jakie serie pomogą Twojemu dziecku lepiej zrozumieć otaczający je świat, a także dadzą okazję do nauki przez zabawę.

  • ''Kicia Kocia i Nunuś'', Anita Głowińska

Kicia Kocia to przesympatyczna bohaterka, którą pokochało wiele dzieci. Urocza kotka ma małego braciszka Nunusia, wciąż uczącego się nowych rzeczy. Zaradna siostra uczy małego brata korzystania z nocnika, pomaga mu przy kąpieli, chodzi z nim na spacery i tłumaczy mu, co wolno, a czego nie. Wśród wielu tytułów z serii o Kici Koci i małym Nunusiu można odnaleźć również pozycje z otwieranymi okienkami, które sprawiają, że czas spędzany z książeczką jest jeszcze ciekawszy. Seria wyróżnia się wyrazistymi ilustracjami i żywą kolorystyką.

  • ''Basia, Franek i...'', Zofia Stanecka

Basia to wesoła dziewczynka, która wciąż uczy się świata. Bohaterka jest siostrą małego Franka, który wciąż nie potrafi wielu rzeczy. Basia nie tylko bawi się z braciszkiem, ale również chętnie go uczy. Przygody sympatycznego rodzeństwa doskonale nadają się dla najmłodszych dzieci. Książeczki są pomocą przy nauce korzystania z nocnika, rozróżnianiu kolorów, nauce nazw zwierząt czy poznawaniu cyfr.

  • Seria ''Krok po kroku''

Ciekawa seria, składająca się z wierszowanych, krótkich opowieści. Ich bohaterami jest rodzina - mama, tata, córka Hania i syn Antoś. Sympatyczne historyjki, pozwalające najmłodszym oswajać się z rzeczywistością, przedstawiają codzienne życie czteroosobowej rodziny.

  • Seria ''Odkryj kto..., co..., gdzie...'', Guido van Genechten

Kolejna fascynująca seria dla najmłodszych odkrywców świata. Książeczki z tego cyklu budzą ciekawość, rozwijają wyobraźnię i udzielają odpowiedzi na wiele niezwykłych pytań. Największą atrakcją publikacji są zgadywanki, dające okazję do wyśmienitej zabawy. Książeczki zdobią proste, estetycznie wykonane ilustracje.

  • Seria ''Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze Słowa'', Nathalie Choux

Książeczki z tej serii przyciągają spojrzenia kolorowymi, pastelowymi ilustracjami. Dzięki pozycjom z tego cyklu, maluch może nie tylko zapoznać się z nowymi słówkami, ale również doskonale bawić się za sprawą ruchomych elementów znajdujących się w środku książeczek.

  • Seria ''Przesuń paluszkiem'', Gabriele Clima

Pięknie ilustrowane książeczki, które rozbudzą ciekawość każdego maluszka. Przyjazne tematy pozwalają dziecku odkrywać fascynujący świat za pomocą obrazów - wystarczy jedynie przesunąć paluszkiem, by prezentowane ilustracje odkryły kolejne tajemnice. W skład cyklu wchodzą książeczki pt.: ''Na nocnym niebie'', ''W lesie wróżek'', ''Gdy przychodzi wieczór'' i ''Kiedy słońce wstaje''.

Zobacz też: Książki dla dzieci: najciekawsze bajki

Najciekawsze książki dla dwulatka

Przedstawiamy także listę najciekawszych książek dla dwulatka:

  • Pucio: ''Pucio uczy się mówić'', ''Pucio mówi pierwsze słowa'', Marta Galewska-Kustra

Pucio to mały bohater, który pomaga najmłodszym w nauce mówienia. Książeczka ''Pucio uczy się mówić'' idealnie nadaje się dla najmłodszych pociech. W pierwszej części o Puciu autorka koncentruje się w szczególności na samogłoskach i wyrażeniach dźwiękonaśladowczych. Niewielka ilość tekstu, stworzona została w taki sposób, by naturalnie wspierać rozwój zdolności mowy u maluszka. Książeczka ''Pucio mówi pierwsze słowa'' skupia się natomiast na wyrazach, najczęściej wypowiadanych i już rozumianych przez dzieci w wieku od roku do dwóch lat. W tym okresie dwulatek jest już zdolny do łączenia słów.

  • ''Bardzo głodna gąsienica'', Eric Carle

Zabawna opowieść o gąsienicy, mającej niebywały apetyt! Niezwykle żarłoczne stworzonko, pochłaniające owoce, wędliny i ciastka, urzeknie każdego maluszka. Ciekawa historia pokazuje metamorfozę robaka w motyla.

  • ''Pisklak'', Dorota Gellner

Kolejna propozycja dla dwulatka to wierszowana opowieść o pisklaku, który wykluł się z jajka. Tej historii każdy maluszek wysłucha z wielką ciekawością. Książeczka ozdobiona jest kolorowymi ilustracjami, które umilają słuchania bajeczki.

  • ''Masło śpi'', Tina Oziewicz

Książeczka przedstawia zabawną, wierszowaną historię, która wspaniale nadaje się do czytania na dobranoc. Krótkie teksty umilają piękne ilustracje autorstwa Agaty Królak. Dodatkową atrakcją książeczki są otwierane okienka.

Zobacz wideo Piasek kinetyczny to hit wśród najmłodszych. Sprawdź, jak zrobić go w domu
Więcej o:
Copyright © Agora SA