Prezent mikołajkowy, który niesie pomoc? Tak. Jest taka piękna książka

"Przytulanki" to książka niezwykła. Nie tylko ze względu na swoją zawartość. Te poruszające opowiadania i wiersze dla dzieci są owocem charytatywnej pracy wielu osób. Całkowity dochód z książki zostanie przekazany na leczenie chorej półtorarocznej Tosi.

Półtoraroczna Antosia Stępień nie siedzi, nie uczy się stawiać pierwszych kroków, nie słyszy. Cierpi na padaczkę lekooporną. Mama dziewczynki jest redaktorką książek dziecięcych. To przyjaciele z branży wydawniczej zaangażowali się w pomoc Tosi. I tak powstała kilka miesięcy temu piękna książką "Przytulanki".

Książkę stworzyli charytatywnie znani i cenieni autorzy literatury dziecięcej.

"PrzyTulanki" to cudowne, ciepłe, pięknie ilustrowane wiersze i opowieści pełne humoru i pozytywnej energii. Warto je poznać, by zrozumieć, że chociaż się różnimy, to każdy z nas jest wyjątkowy i zasługuje na szacunek. Dzięki pięknym ilustracjom i twardej oprawie książka jest idealnym pomysłem na prezent.

Cały dochód ze sprzedaży książki jest przekazywany na rehabilitację i leczenie dziewczynki.

Dystrybucją, również charytatywnie, zajmuje się księgarnia internetowa bonito.pl - tam można nabyć książkę. Cały dochód ze sprzedaży jest przekazywany na leczenie i rehabilitację Tosi – na jej konto w Fundacji Kawałek Nieba.

Dla koga są "PrzyTulanki"?

Warto przeczytać "PrzyTulanki" chociażby po to, aby przypomnieć sobie, że pomimo różnic każdy z nas jest wyjątkowy i zasługuje na szacunek.

„PrzyTulanki” poleca ambasador akcji, Michał Rusinek. Pisarz, literaturoznawca, sekretarz Wisławy Szymborskiej o "PrzyTulankach" napisał:

- Wspaniali polscy pisarze i ilustratorzy wzięli na warsztat słowo „przytulanka” i przyjrzeli mu się z różnych stron, poruszając przy okazji ważne dla dzieci (i dorosłych) tematy: akceptacji, choroby, wykluczenia, starości, umiejętności przepraszania czy radzenia sobie z emocjami. Wyszła z tego piękna książka i teraz - wspólnie z jej autorami - mogą Państwo zrobić dużo dobrego!

Kto stoi za "Przytulankami"?

'PrzyTulanki'. Książka powstała dzięki charytatywnej pracy wielu osób'PrzyTulanki'. Książka powstała dzięki charytatywnej pracy wielu osób fot: materiały prasowe

Do współpracy nad książką dołączyli znani polscy pisarze i ilustratorzy. Autorzy opowiadań i wierszy to Marcin Pałasz, Izabela Mikrut, Marcin Brykczyński, Iwona Banach, Agnieszka Pruska, Agnieszka Gadzińska, Beata Sarnowska, Barbara Gawryluk i Agnieszka Frączek.

Nad ilustracjami pracowali: Piotr Olszówka, Artur Nowicki, Ewa Podleś, Agnieszka Filipowska, Agnieszka Malarczyk, Przemysław Liput, Patrycja Bernacka, Karina Znamirowska, Ilona Brydak, Diana Jabłońska.

'PrzyTulanki' to zbiór wierszy i opowiadań'PrzyTulanki' to zbiór wierszy i opowiadań fot: materiały prasowe

Kamil Baleja, dziennikarz radiowy znany słuchaczom z Radia Złote Przeboje, wcześniej z radia RMF FM, nagrał audiobooka. Wszyscy pracowali non profit.

Choroba wyniszcza mózg Tosi i nie pozwala się jej rozwijać

Dziewczynka nie siada ani nie chodzi, nie słyszy też żadnych dźwięków. Standardowe metody leczenia dostępne w Polsce nie przynoszą rezultatów. Antosię czeka wiele hospitalizacji i specjalistycznych badań.

14-miesięczna Antosi Stępień, która choruje na padaczkę lekooporną14-miesięczna Antosi Stępień, która choruje na padaczkę lekooporną fot: materiały prasowe

- Córka ma kilkanaście-kilkadziesiąt napadów padaczkowych dziennie. Nie reagują na leczenie, zmieniają formę, wyniszczają i nie pozwalają się rozwijać. Musimy zatrzymać napady, aby Tosia mogła odnosić sukcesy na terapii logopedycznej i ruchowej. Szansą na leczenie Tosi jest wyjazd do kliniki w Monachium, a to olbrzymi wydatek. Tosia w swoim nieszczęściu ma wiele szczęścia, bo ma za sobą niesamowite grono ludzi, którzy robią wszystko by zebrać pieniądze dla niej, na jej zdrowie, na jej leki, na jej uśmiech - mówi Kinga Stępień, mama dziewczynki.

Książkę można kupić na stronie: www.przytulankidlatosi.pl, a także w księgarni bonito.pl - firma charytatywnie zajmie się promocją i dystrybucją książki.

Więcej o: