"Nie martw się mamo, zawsze możesz na mnie liczyć". To zdjęcie szokuje internautów

Zdjęcie chłopca, który naśladuje swoją karmiącą piersią mamę, nie wszystkim przypadło do gustu.

Zawsze możesz na mnie liczyć

Zdjęcia starszego brata, który udaje że karmi piersią dzidziusia, pojawiło się kilka dni temu na facebookowym profilu serwisu dotyczącego karmienia piersią Breastfeeding Mama Talk.

Breastfeeding Mama TalkBreastfeeding Mama Talk fot: screen z Facebook/Breastfeeding Mama Talk

Mem z hasłem "Don’t worry mom I got you covered!” (pol. „Nie martw się mamo, możesz na mnie liczyć”) szybko podbił internet wzbudzając kontrowersje. Pomimo że tysiące internautów pokazało go na swoich profilach, nie wszystkim przypadł do gustu.

Widać, że ten mały rozumie do czego służą piersi

Dla większości z nas zdjęcie dziecka, które udaje, że karmi piersią wywołuje pozytywne skojarzenia. Dzieci po prostu naśladują rodziców.

W komentarzach pod postem między innymi czytamy: „Widać, że ten mały rozumie do czego służą piersi, chociaż ludzie chcą, aby były tylko obiektem seksualnym. Nie widzę w tym nic złego, że dziecko naśladuje matkę.

Maggi, jedna z komentujących uważa, że dzięki takim zdjęciom wyrośnie pokolenia świadome, czym jest karmienie piersią.


Ten świat zwariował, dlaczego chłopiec udaje, że karmi?

Dla wielu internautów zdjęcie jest zbyt odważne, ociera się o pornografię dziecięcą, zaciera różnice płci, jest niebezpieczne, a osoba, które jest zrobiła, musi być „chora”.

Wśród komentujących znalazły się takie opinie:
Sharon: „To całkowicie nie na miejscu. Gdyby chociaż to dziecko było dziewczyną, to można by uznać, że mała naśladuję mamę. Ale na zdjęciu jest chłopiec, powinien naśladować swojego ojca, nie matkę!”

Phanie: "Nie mam nic do karmienia piersią, ale trzeba wyznaczyć granice. Ten świat zwariował. Dlaczego chłopiec udaje, że karmi? Gdzie jest jego ojciec? Nie sądzę, aby był zadowolony, gdyby zobaczył, co robi jego syn”.

Jeanetta: "Już bym przebolała, gdyby bawił się lalką. Ale to, co widzę na tym zdjęciu, jest chore. Jego matka musi się nauczyć, co jest normalne, a co nie".

Administratorzy profilu Breastfeeding Mama Talk szybko zareagowali na dyskusję toczącą się pod postem i wszystkich przeciwników zdjęcia odesłali do jednego ze swoich artykułów pt: „Seksualizacja karmienia piersią” z komentarzem: „Każdy kto kojarzy karmienie piersią z seksem, powinien zrobić sobie porządek w głowie”.

 

Więcej o: