Dzieci dostają imiona po nazwach filtrów z Instagrama. Absurd? Wcale nie!

Nie oceniaj innych po imieniu. Wiadomo. Ale co jeśli nowo poznany człowiek przedstawia się Amaro, Lux, Valencia. Z czymś ci się to kojarzy?

Nowy, gorący trend zapanował wśród instamam. Jak donosi amerykański serwis parentingowy BabyCenter.com młodzi rodzice coraz częściej,  wybierając imię dla swojej pociechy, inspirują się Instagramem. A dokładnie nazwami popularnych filtrów.

Ludwig, Aden, Amaro, Juno, Willow, Valencia, Reyes – coś ci to przypomina?

Portal BabyCenter.com dysponuje informacjami o imionach 340 tys. dzieci urodzonych w tym roku. Dane te pochodzą od zarejestrowanych na portalu użytkowniczek.

instagraminstagram fot: Instagram

Według BabyCenter rodzice dla swoich synków coraz chętniej wybierają imiona: Lux (w ciągu roku popularność tego imienia wzrosła o ok. 75%), Ludwig (wzrost o 42%), Amaro (wzrost o 26%), Reyes (wzrost o 10%).
Córeczki Instamam coraz częściej noszą imiona: Valencia (wzrost o 26%), Juno (wzrost o 30%) i Willow (wzrost o 13%).

Imiona filtrów z instagrama coraz popularniejsze wśród dzieciImiona filtrów z instagrama coraz popularniejsze wśród dzieci Infografika, żródło: babycenter.

Szacuje się, że miesięcznie ponad 400 milionów młodych ludzi loguje się do Instagrama. I jak widać jest to serwis, który nie tylko pozwala pokazać światu swoje „podrasowane” filtrami zdjęcia, ale również miejsce, które mocno inspiruje.


Według Lindy Murray, redaktorki naczelnej serwisu BabyCentre, po prostu obserwujemy zjawisko, kiedy technologia, a w szczególności serwisy społecznościowe, mają wpływ nie tylko na styl naszego życia, ale i na to, jakie imiona wybieramy dla swoich dzieci.

A tak przy okazji, który z filtrów jest waszym ulubionym?

Serwis Edziecko ma swoje konto na Instagramie. Zapraszamy. 

Więcej o: