Małe dziecko - najnowsze artykuły
-
Noworodek przeszedł trzy zawały. Miał zaledwie 17 dni, gdy zakrztusił się mlekiem
Bertie Sepncer mając zaledwie 17 dni, zakrztusił się mlekiem. Płyn dostał się do płuc, utrudniając mu oddychanie, a chłopca niezwłocznie przewieziono do szpitala. Lekarze przewidywali najgorszy scenariusz.
-
Wrześniowe dzieci. To właśnie w tym miesiącu na świecie rodzi się ich najwięcej
To właśnie we wrześniu co roku nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie rodzi się najwięcej dzieci. Zdaniem ekspertów to zjawisko ma konkretne przyczyny.
-
Mia walczy z SMA. 14-miesięczna dziewczynka dostanie najdroższe lekarstwo na świecie
Historia Mii pokazuje, że nadzieja nie umiera nigdy! Dzięki pomocy wielu dobry ludzi udało się zebrać pieniądze na nowoczesne i astronomicznie drogie leczenie 14-miesięcznej dziewczynki. Mia Kurtuldu ma SMA - choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Wrocławianka poleci do Stanów Zjednoczonych, aby tam walczyć o zdrowie.
-
Sandra walczy z SMA. 9-miesięczna dziewczynka potrzebuje najdroższego lekarstwa na świecie
Sandra Wolniak urodziła się zdrowa w grudniu 2019 roku. Niestety, gdy miała 1,5 miesiąca, lekarka zauważyła, że jej nóżki są bezwładne. Zdiagnozowano u mniej rdzeniowy zanik mięśni typu I, na którego leczenie potrzeba prawie 10 milinów złotych.
-
Ochraniacz do łóżeczka - jakie ma zastosowanie? Wady i zalety tego akcesorium
Ochraniacz do łóżeczka to część wyposażenia, jakie rodzice mogą zapewnić małemu dziecku podczas codziennego snu. Ma on za zadanie podnosić bezpieczeństwo malucha, chroniąc go przed przypadkowymi urazami.
-
Roczne dziecko wypadło z wózka. Było pod opieką pijanej matki
Pijana matka zataczała się pchając wózek, w którym leżała jej roczna córeczka. W pewnym momencie 41-latka przewróciła się, a dziecko wypadło na ziemię. Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia.
-
Noworodek znaleziony w Oknie Życia w Warszawie. Dziewczynka była czyściutka i ubrana
W poniedziałek 24 sierpnia w Oknie Życia przy ul. Hożej w Warszawie znaleziono urodzoną tego samego dnia dziewczynkę. Siostry zakonne nadały jej imię Zuzia.
-
Książeczki z okienkami. Wspaniałe propozycje, które bawią i uczą najmłodszych
Książki z okienkami dla najmłodszych to wyjątkowe publikacje dla dzieci, które pomagają rozwijać wyobraźnię, odkrywać świat i zapewniają niesamowitą zabawę. Zapoznaj się z naszymi propozycjami takich książeczek dla najmłodszych dzieci.
-
Książka "Naciśnij mnie" i inne kreatywne książeczki dla dzieci
Książka "Naciśnij mnie", podobnie jak inne lektury edukacyjne dla najmłodszych, nie tylko bawi, ale i uczy. Zadaniem każdej takiej pozycji jest w końcu pobudzenie wyobraźni i rozwijanie u dziecka nowych zdolności.
-
Książki dla najmłodszych. Które pozycje zainteresują maluchy?
Książki dla najmłodszych muszą być wyjątkowe. Dzieci są bardzo wymagającymi odbiorcami. Jeśli jednak rodzice dbają o ich prawidłowy, kreatywny rozwój, bez problemu znajdą pozycje, które okażą się odpowiedzią na potrzeby maluchów.
-
Joanna Opozda pozuje z synem. Fani spojrzeli na twarz dziecka i posypały się pytania. "Co to za moda?"
-
Program "Dobry Start" gwarantuje zastrzyk gotówki dla wielu rodziców. W piątek mija kluczowy termin
-
Dzieci bawiły się w basenie. Kamera nagrała to, co stało się z kołem. Wystarczyły sekundy
-
Emerytura za urodzenie dzieci. Polki mogą dostać dodatkowe 1338 zł miesięcznie. Kluczowy jest jeden warunek
-
Nazwała dziecko jak postać z bajki. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki. "Biedny dzieciak"
- Meghan Markle we wzruszających słowach o poronieniu. "Milczenie i napiętnowanie"
- Zjeżdżalnia rozgrzana do czerwoności i parzące szczeble? Nim puścisz dziecko na plac zabaw, dobrze się zastanów
- Nagranie z kamery uchwyciło, co zrobiło dziecko. Chłopiec tylko czekał, aż mama wyjdzie i wkroczył do akcji
- Emerytura za urodzenie dzieci. Wielu Polkom przysługuje 1338 zł. "Rozdawnictwa ciąg dalszy"
- Matura 2022. Kiedy wyniki matur? Gdzie je sprawdzić? [DATA, GODZINA]
-
Książki dla rocznego dziecka. Najlepsze propozycje dla malucha
Książki dla rocznego dziecka stanowią ważny element wspierający prawidłowy rozwój pociechy. Już na najwcześniejszym etapie życia warto zapoznać maluszki z dostosowanymi do ich wieku książkami.
-
Książki do nauki czytania. Pozycje, które oswoją dziecko z czytankami
Książki do nauki czytania stworzone specjalnie z myślą o wszystkich pociechach rozpoczynających swoją wielką przygodę z łączeniem sylab w wyrazy i zdania, zapewniają dziecku lepszy start na początku drogi edukacji wczesnoszkolnej.
-
Małgorzata Rozenek pokazała zdjęcie, na którym przytula Henryka. Fanka radzi: Skonsultujcie z fizjoterapeutą, jak trzymać dziecko
Małgorzata Rozenek opublikowała na swoim profilu na Instagramie zdjęcie, na którym trzyma Henryka. Fizjoterapeutka dziecięca Małgorzata Chrzan-Liczner wyjaśnia, dlaczego nie należy tak nosić dziecka na dłuższą metę.
-
Książki dla 3-latka. Publikacje, które pokocha każdy maluch
Książki dla 3-latka to nieoceniona pomoc w nauce. Na tym etapie życia maluch chętnie wysłuchuje czytanych mu bajek, a jego wyobraźnia zaczyna się rozwijać. Warto wiedzieć, jakie książeczki najlepiej przedstawić dziecku w tym wieku, by móc wspierać jego rozwój.
-
Koronawirus w rodzinie. Każdy miał inne objawy: dziecko miało gorączkę, mama zapalenie płuc, ojciec stracił węch
Cała rodzina z Kalifornii była zakażona koronawirusem, a każdy z jej członków miał inne objawy choroby. Młoda mama ku przestrodze opowiedziała przez co przeszli jej najbliżsi: Dzieci nie są odporne.
-
Książki dla dwulatka. Najlepsze propozycje dla najmłodszych
Książki dla dwulatka powinny być dopasowane do potrzeb malucha. W tym szczególnym etapie życia, dziecko wciąż się rozwija i z wielką ciekawością odkrywa świat. Odpowiednie książeczki są najlepszą pomocą dla każdej pociechy uczącej się coraz to nowszych rzeczy.
-
Radosław Majdan pokazał rodzinne zdjęcie. Widać na nim trzy pokolenia mężczyzn
Radosław Majdan pozuje z rodzicami i synem. Fani spojrzeli na uśmiechniętą babcię i zwrócili uwagę na jeden szczegół: Ależ jest pan podobny do mamy!
-
Sposoby na komary dla dzieci - jak uchronić maluchy przed ukąszeniami?
Sposoby na komary mogą być mniej lub bardziej skuteczne. Które z nich są bezpieczne i możemy zastosować je w przypadku małych dzieci? Jak chronić niemowlęta?
-
Powrót do obowiązkowych szczepień. Rodzic: Nie pójdę. Boję się
Ministerstwo Zdrowia uchyliło rekomendacje wstrzymania się od szczepień obowiązkowych u dzieci. Od 18 kwietnia pediatrzy zalecają szczepienie najmłodszych dzieci. Rodzice boją się jednak iść z dziećmi do przychodni. Jest się czego bać? Pediatra: Teraz jest najlepszy moment.
-
Jak ubrać 4-miesięczne dziecko wiosną, gdy pada deszcz lub świeci słońce?
Jak ubrać 4-miesięczne dziecko na spacer wiosną, aby czuło się komfortowo, w każdych warunkach atmosferycznych? Zmienna wiosenna pogoda może stanowić nie lada problem. Podpowiadamy jak sobie z tym poradzić.
-
Dzieci w wózkach oddychają o sześćdziesiąt procent bardziej zanieczyszczonym powietrzem niż rodzice
Globalne Centrum Badań nad Czystym Powietrzem opublikowało badania, które wykazały, że niemowlęta w wózkach dziecięcych są narażone na do 60 proc. więcej zanieczyszczeń niż ich rodzice.
-
Mama umyła pierwszy raz od 25 lat dziecięcą matę do zabaw
Panująca epidemia koronawirusa nakazuje nam pozostanie w domach. Każdy przedmiot, z którym dziecko ma do czynienia powinien być utrzymywany w czystości. To świetna okazja, aby zadbać o zabawki naszych pociech. Pewna mama zdecydowała się odświeżyć matę dziecka. Sami zobaczcie efekty.
-
Zabawy z dwulatkiem - w domu i na świeżym powietrzu
Zabawy z dwulatkiem muszą być dopasowane do jego możliwości, powinny bawić, uczyć, a przede wszystkim być bezpieczne. Zobaczcie nasze propozycje!
-
Lampka nocna dla dzieci - na jaki model warto postawić
Lampka nocna dla dzieci może spełniać kilka funkcji. Dla niektórych to głównie ozdoba i element dekoracyjny pokoju, dla innych spokojny sen swojego malucha. Jakie są wady i zalety lampki nocnej? Jaki model warto kupić?
-
Czy dziecko powinno pić mleko? Zalecenia specjalistów są jasne
Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci mleko krowie nie powinno być traktowane jako główny napój przed ukończeniem pierwszego roku życia dziecka. Po pierwszych urodzinach maluch powinien już wypijać około pół litra mleka dziennie.
-
Ugryzienie pluskwy - jak wygląda i czym je smarować? Jak się pozbyć pluskiew?
Ugryzienie pluskwy przypomina ślad, który zostawia po sobie komar, wesz czy pchła. Kiedy więc wiadomo, że czerwona plamka to pamiątka po spotkaniu właśnie z tym pasożytem? Jakie są objawy ugryzienia pluskwy? Czym je smarować, by nie dokuczał świąd? I najważniejsze - jak się pozbyć pluskiew z domu?
-
Nocnik dla dziecka - jaki wybrać? Jak rozpocząć trening czystości?
Nocnik dla dziecka, choć jest przedmiotem dość prozaicznym, na pewnym etapie rozwoju młodego człowieka staje się niezwykle ważny. Jaki model wybrać, by wzorowo spełniał swoją rolę? Jak nauczyć malucha korzystania z nocnika? Kiedy zacząć i co robić, by trening czystości był efektywny i nie kojarzył się ze stresem?
-
Zabawki dla dwulatka - jakie wybrać?
Zabawki dla dwulatka powinny być nie tylko ładne, ale i edukacyjne. Muszą się podobać i budzić zainteresowanie dziecka, ale i wspierać jego rozwój. Fantastycznie, jeśli pobudzają wyobraźnię, rozwijają motorykę dużą i małą, zachęcają do główkowania i poznawania świata. Zabawki dla dwulatka nie mogą być przypadkowe. Jakie wybrać? Co mieć na uwadze podejmując decyzję?
-
Zabawa przez okrągły rok
Zobaczcie, jak twórczo można spędzać czas z niemowlęciem i jakie zabawki będą dla niego odpowiednie na kolejnych etapach rozwoju.
-
Kupujemy zabawki dla dzieci. Na co zwracać uwagę?
Dzieciom w sklepach z zabawkami świecą się oczy, dorośli dostają oczopląsu. Czym kierować się podczas wyboru zabawek? Jak wybrać tę najlepszą dla dziecka? Podpowiadamy.
-
"Mamo, nudzę się". Co robić z dziećmi w jesienne i zimowe wieczory? [WASZE PROPOZYCJE]
W sezonie jesienno-zimowym, kiedy na zewnątrz deszczowo i zimno, do rodziców markotnych maluchów jak refren powraca pytanie: "W co mamy się bawić?" Ci, którzy znaleźli remedium na nudę, zdradzają kilka prostych pomysłów na wspólne rodzinne zabawy.
-
Pierwszy rok z dzieckiem. Pediatra: Trzeba oswoić rewolucję
- Kiedy podczas studiów, na zajęciach z pediatrii, dostałam do rąk noworodka, byłam przerażona. Bałam się, że niechcący zrobię mu krzywdę. Po latach praktyki wiem, że przy prawidłowej pielęgnacji trudno jest uszkodzić dziecko - o obawach, niepokojach, przekonaniach i zachowaniach rodziców nowo narodzonych dzieci mówi dr Ewą Miśko-Wąsowska.
-
Po co dziecku uwaga rodzica?
Dziecko, któremu rodzice okazują zainteresowanie, czuje, że jest ważne i kochane. To daje mu ogromną siłę - dzielnie przyjmuje porażki, jest bardziej odporne na stres, wierzy we własne siły i potrafi mierzyć się z nowymi wyzwaniami. Bez uwagi bliskich to wszystko byłoby dla niego trudne do osiągnięcia.
-
Ćwiczenia dla dzieci, ogólnorozwojowe, na basenie
Ćwiczenia dla dzieci zaleca się od najmłodszych lat. Jaka aktywność fizyczna jest najlepsza dla małych dzieci i co jest w niej najważniejsze?
-
Sepsa (posocznica) - przyczyny, objawy, leczenie
Sepsa, inaczej posocznica, kojarzy się z lękiem i bezradnością. Ale nie jesteśmy całkiem bezradni wobec zagrożenia. Wiedza o sepsie pozwala zmienić strach w działanie, które pomoże dziecku wrócić do zdrowia.
-
Materac dla dziecka - jak wybrać? Na co zwrócić uwagę?
Materac dla dziecka powinien być dobrze przemyślanym zakupem. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ odpowiedni materac to inwestycja w zdrowy rozwój dziecka. Od tego, na jakim będzie spało, zależy kondycja jego kręgosłupa w przyszłości. Jaki materac dla dziecka jest najlepszy? Z łuską gryczaną, piankowy czy sprężynowy, a może lateksowy? Twardy czy miękki? A może dwustronny? Jak wybrać najlepszy?
-
Szlaczki dla dzieci - zygzaki czy literopodobne? Jakie mają zalety?
Szlaczki to świetna zabawa połączona z nauką. Wielu rodziców szuka pomysłu na to, w jaki sposób nauczyć dziecko pisać. Jest na to prosta i skuteczna metoda - szlaczki literopodobne.
-
Pokój dla chłopca - jak urządzić kącik dla chłopca?
Pokój dla chłopca, tak samo jak pokój dla dziewczynki, rządzi się swoimi prawami. Jego aranżacja powinna brać pod uwagę hobby, zamiłowania, ulubione kolory, ilości rzeczy do przechowywania oraz - co kluczowe - wiek i formę spędzania czasu. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę przy projektowaniu pokoju dla chłopca?
-
"Moje dziecko, moja duma" - ojcowie wzruszająco o swoich dzieciach
Rola ojca zmieniła się przez ostatnie dekady. Współcześni ojcowie opiekują się swoim potomstwem, a nie tylko je utrzymują. Nie mają także oporów przez opowiadaniem o swoich relacjach i chwilach spędzonych z dziećmi. Ojcostwo to coś zupełnie innego niż macierzyństwo, a tata wcale nie jest drugą mamą - o czym najlepiej świadczą opowieści ojców o dzieciach.
-
Lato z owadami i pająkami. Kto powinien być szczególnie czujny i nie lekceważyć bąbli po pogryzieniach?
Ukąszenia komarów z reguły są niegroźne, ale swędzenie jest dolegliwe. Gorzej z meszkami - ich jad bywa niebezpieczny. Kleszcze roznoszą choroby, na jad osy można mieć silną alergię, a po użądleniu wstrząs. Alergicy i astmatycy powinni być czujni.