ibuprofen

Więcej o:

ibuprofen

  • Ibuprofen dla dzieci: kiedy podawać, dawkowanie

    Ibuprofen dla dzieci to - obok paracetamolu - główny składnik domowej apteczki. Obydwa są skuteczne, zdarza się jednak, że dziecko na którąś z substancji reaguje lepiej. To, czy lek działa zależy też od tego, czy podajemy go prawidłowo - odpowiednią dawkę, w odpowiednich odstępach czasu. Od

  • Który lek - pediatra radzi

    Zasadniczymi wskazaniami do stosowania ibuprofenu są: gorączka (bez względu na jej przyczynę), bóle towarzyszące różnym infekcjom (zatok, gardła, ucha środkowego, dróg moczowych), bolesne ząbkowanie i bóle głowy. Poza działaniem przeciwgorączkowym i przeciwbólowym, ibuprofen ma także ważne

  • Czy zbijać gorączkę?

    W aptekach bez recepty można kupić dwa rodzaje preparatów, które zaleca się dzieciom przy gorączce - z paracetamolem bądź z ibuprofenem. (Są też i inne, np. ziołowe, robione na bazie kory wierzbowej, ale przy wysokiej gorączce mogą być mniej skuteczne). Oba rodzaje preparatów są bardzo skuteczne

  • Leki przeciwbólowe dla mamy

    Leki z paracetamolem (Apap, Efferalgan, Panadol, Paracetamol) stosowane w zalecanych dawkach są zupełnie bezpieczne i można je przyjmować, karmiąc piersią. Leki z ibuprofenem (Ibufen, Ibuprofen, Nurofen) są nieco mniej bezpieczne, ale np. przy zapaleniu piersi (i przy stanie zapalnym zęba) stosuje

  • Gorączka u dziecka. Kiedy i jak zbijać? Dawkowanie leków na gorączkę

    . Najczęściej na gorączkę u dzieci podaje się preparaty przeznaczone dla maluchów zawierające paracetamol lub ibuprofen. Są dostępne w postaci syropu, czopków, tabletek lub saszetek do rozpuszczania. Niemowlętom i małym dzieciom najczęściej podaje się leki w postaci syropu. Należy odmierzać dokładną, zaleconą przez lekarza

  • Paracetamol dla dzieci: dawkowanie, metody podawania

    ich występowania znajdziesz na ulotce dołączonej do opakowania. Lek jest nieskuteczny Najczęściej paracetamol nie działa, ponieważ jest podawany w zbyt małych dawkach lub w nieodpowiednich - zbyt rzadkich - odstępach czasu. Paracetamol a ibuprofen Paracetamol jest tzw. lekiem pierwszego wyboru, możemy

  • Gorączka u dziecka. 11 pytań, na które warto znać odpowiedź

    paracetamolu minimum cztery godziny, a pomiędzy kolejnymi dawkami ibuprofenu minimum sześć godzin). Możemy też stosować zamiennie obydwa leki, w tej sytuacji odstęp pomiędzy nimi jest dowolny. Jeżeli chodzi o skuteczne i bezpieczne dawki leków dla dzieci to dla ibuprofenu będzie to 7,5-10 mg/kg masy ciała

  • Drgawki gorączkowe

    przedszkolaka przed infekcjami. Każde dziecko musi swoje odchorować, w ten sposób ćwiczy też swoją odporność. Jedyne, co może Pani zrobić, to w przyszłości starać się nie dopuścić do gwałtownego wzrostu gorączki, podając dziecku paracetamol lub ibuprofen. Dobrze jest też na wszelki wypadek mieć

  • Domowa apteczka - pediatra radzi

    (jeśli coś do niego wpadnie). Środek do odkażania ran, np. maść Vita-Merfen. Plaster do przytrzymywania opatrunków (dla dziecka koniecznie taki, którego odklejanie nie boli). Pinceta - do wyjmowania drzazg i kleszczy. Leki przciwbólowe, np. paracetamol w syropie lub czopkach lub ibuprofen w syropie.