Materiał promocyjny

7 najlepszych pomysłów na prezent z okazji Dnia Dziecka dla maluchów do 3 roku życia

Wybór zabawek dla dzieci jest ogromy. Są piękne, kolorowe, a dodatkowo wspierają rozwój dziecka, pomagają mu zdobywać nowe umiejętności, zaciekawiają i zachęcają do poznawania świata. Chciałoby się kupić je wszystkie, jednak szczególnie teraz, kiedy wzrosły ceny większości produktów i usług, lepiej wybrać jedną, ale porządną zabawkę, która posłuży dziecku na dłużej. Prezentujemy TOP 7 sprawdzonych i trwałych zabawek, idealnych na prezent z okazji Dnia Dziecka dla maluchów.

Dzieci najszybciej uczą się przez zabawę, dlatego dobór odpowiednich zabawek jest tak kluczowy dla ich rozwoju. Jest to szczególnie ważne w pierwszych latach życia, kiedy zabawki nie tylko dostarczają rozrywki, ale też pobudzają do aktywności, kształtują wyobraźnię i kreatywność, rozwijają motorykę, zdolności werbalne, umiejętności społeczne. Ilość zabawek w sklepach jest jednak ogromna. Nawet doświadczony rodzic może mieć problem z wyborem, a już szczególnie ktoś, kto szuka prezentu nie dla swojego dziecka. Oto kilka cech, jakie powinna posiadać idealna zabawka.

• Ma wartość edukacyjną. Najlepsze zabawki uczą i rozwijają. Warto wybierać więc takie, które poprzez wesołe, edukacyjne wierszyki czy piosenki, pomagają w nauce liczb, literek, kolorów. Dziecko z czasem się osłucha i je zapamięta, a przy okazji będzie mieć frajdę podczas uruchamiania poszczególnych interakcji.

• Długo posłuży. Dzieci szybko się zmieniają i w każdym momencie swojego rozwoju potrzebują innych bodźców. Są jednak zabawki, które mogą posłużyć dłużej niż kilka miesięcy. Produkty z technologią poziomów nauki od Fisher-Price pozwalają na dopasowanie treści edukacyjnych zabawki do wieku, etapu rozwoju bądź zainteresowań malucha. Poszczególne poziomy uczą pierwszych słów, motywują do wykonywania prostych poleceń i naśladowania, a także zapraszają do twórczej zabawy.

• Jest bezpieczna. Idealna zabawka powinna być solida i trwała, a co za tym idzie musi być bezpieczna w użytkowaniu. Bezpieczne zabawki posiadają liczne certyfikaty i atesty. Część z nich jest obowiązkowa, inne są przyznawane po badaniach i testach na życzenie producenta. Przed zakupem zabawki warto sprawdzić oznaczenia na jej opakowaniu, poszukać informacji o certyfikatach i atestach na stronie producenta lub zapytać o nie sprzedawcy. Bezpieczne zabawki są wykonane z nietoksycznych materiałów i zaprojektowane w taki sposób, aby użytkujący je najmłodsi nie byli narażeni na ryzyko zadławienia lub inne niebezpieczeństwa. Zdecydowanie lepiej zakupić jedną droższą zabawkę sprawdzonej i znanej marki niż kilka tańszych, gorszej jakości.

TOP 7 zabawek na Dzień Dziecka dla maluchów

Dzień Dziecka to jedna z tych wyjatkowych okazji, kiedy można podarować maluchowi solidną, wpierającą rozwój zabawkę lub masę niepotrzebnych, które skończą rzucone w kąt. Oto TOP 7 sprawdzonych zabawek na Dzień Dziecka dla chłopców i dziewczynek do 3 roku życia, które będą długo używane i mają wartość edukacyjną.

Szczeniaczek Uczniaczek

To kultowa już zabawka od Fisher-Price, która pomaga się rozwijać małym i nieco starszym dzieciom. Dzięki Szczeniaczkowi Uczniaczkowi maluch ma okazję poznać ponad 100 słów i bawić się przy ponad 75 melodiach i piosenkach. Dodatkowo podświetlane na wiele kolorów serduszko pulsuje w rytmie odtwarzanych dźwięków. Nie dość, że szczeniaczek uczy, to jeszcze jest idealny do przytulania. Przetrwa nawet najczulsze pieszczoty małych właścicieli. Można go ciągnąć za uszy, masować po brzuszku i ściskać dowoli. Szczeniaczek zapewni edukacyjną rozrywkę maluchom już od 6 miesiąca życia.

Siostrzyczka Szczeniaczka

Śliczna siostrzyczka Szczeniaczka od Fisher-Price ma różowe uszka przyozdobione kokardkami i różowo-białą sukieneczkę z motywem literek. Jest to ta sama interaktywna zabawka, co Szczeniaczek Uczniaczek tylko prezentowana jako dziewczynka. Również uczy, bawi, a także rozwija zdolności manualne oraz motoryczne maluszków.

Taneczny DJ

Muzyczna zabawka edukacyjna Taneczny DJ od Fisher-Price zachęca do tańca, a ponadto posiada 3 poziomy nauki. Podbije serca wszystkich maluchów już od 9 miesiąca życia. Zielony przycisk z nutkami uruchamia wesołe piosenki zachęcające do ruchu. Niebieski przycisk wprowadza dzieci w świat literek i liczb, dzięki którym poszerzają one swoje słownictwo. Czerwony przycisk z mikrofonem uruchamia funkcję nagrywania tego, co dziecko powie i remiksowania w wesołą piosenkę - to zabawa, która dostarcza mnóstwo śmiechu i nigdy się nie nudzi.

Wydra - oddychający uspokajacz

Wyderka to niezawodny uspokajacz i usypiająca maskotka dla maluszka. Jej miękki brzuszek podnosi się i opada rytmicznie, imitując oddychanie, co działa na dzieci kojąco. Wyderka ma aż 11 funkcji pobudzających zmysł słuchu, wzroku oraz dotyku. Posiada możliwość odtwarzania uspokajającej muzyki i innych dźwięków, takich jak bicie serca, pochrapywanie czy biały szum przez 30 minut. Dodatkowo świeci delikatnym światełkiem, które można w każdej chwili wyłączyć. Wyderka otrzymała Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Domek Odkrywcy, mata edukacyjna 3w1 z dźwiękami

Ta mięciutka, innowacyjna mata 3 w 1 od Fisher-Price dostosowuje się do etapu rozwoju maluszka w pierwszym roku jego życia. Daje mnóstwo możliwości zabawy. Najpierw sprawdza się do zabawy na pleckach, a kolorowe zabawki wiszące nad główką niemowlaka doskonale pobudzają jego zmysł wzroku. Potem , podczas zabawy na brzuszku, można rozłożyć dodatkowy panel z zabawkami aktywizującymi zmysły. Kiedy maluszek zacznie raczkować, można zaś przekształcić ją w inspirowany domkiem tunel do raczkowania z różnymi niespodziankami w środku. Edukacyjna Mata z dźwiękiem Domek Odkrywcy otrzymała Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Linkimals, Interaktywna Sowa

Interaktywna Sowa to mądra głowa, która mówi do dziecka pełnymi zdaniami, dzięki czemu wpływa na rozwój mowy. Nauczy m.in. cyferek, literek, dni tygodnia, nazw miesięcy, opisów pogody, a nawet ciekawostek o sowach. Wystarczy nacisnąć jeden z przycisków na brzuszku sowy lub pobujać ją na boki, by zacząć wspólną zabawę. Sowa ucząc kolorów, wyświetla je na swoich wielkich oczach, które migoczą w rytm wszystkich odpowiedzi. Sowa zachęca również, by tańczyć i kołysać się razem z nią. Motywuje więc dziecko do ruchu, który jest niezwykle ważny na każdym etapie rozwoju. Sowa przeznaczona jest dla dzieci od 1,5 roku życia.

Linkimals, Interaktywny Paw

Interaktywny Paw od Fisher-Price to kolejny edukacyjny przyjaciel z serii Linkimals, który wprowadza malucha w świat cyferek, liczenia, kolorów, kształtów i życzliwości dzięki wesołej zabawie. Paw ma mięciutki ogon, którego naciskanie aktywuje radosne piosenki, dźwięki, wypowiedzi i wielokolorowe światełka. Naciskanie piórek i kręcenie kółeczkiem pokazuje zasadę przyczyny i skutku, a dźwięki i światełka działają na zmysły wzorku i słuchu. Wstążeczki na piórkach pawia zapewniają dodatkowe wrażenia sensoryczne. Paw polecany jest dla dzieci od 9 miesiąca życia.

Dobra zabawka otwiera przed dzieckiem wiele możliwości. Nie jest dla niego wyłącznie formą rozrywki, ale pozwala na nabycie nowych umiejętności. Zabawki od Fisher-Price do takich właśnie należą. Są wykonane w przemyślany i estetyczny sposób, służą latami, o czym można się przekonać, czytając liczne komentarze w sieci lub po prostu pytając znajomych posiadających dzieci. Stanowią doskonały pomysł na prezent z jakiejś wyjątkowej okazji, na przykład właśnie z okazji Dnia Dziecka 2023.


Materiał promocyjny Fisher-Price