Ewa Walas

 • Skandaliczne treści w podręczniku do HiT. In vitro: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?

  Skandaliczne treści w podręczniku do HiT. In vitro: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?

  Już od września w planach lekcji uczniów szkół ponadpodstawowych znajdzie się nowy przedmiot. Mowa o historii i teraźniejszości, którą zachwycał się minister Czarnek. I choć w kolejce na zatwierdzenie czeka jeszcze kilka podręczników, jeden (już dopuszczony do użytku) budzi olbrzymie emocje. To podręcznik profesora Wojciecha Roszkowskiego. Jak mówił ksiądz Rydzyk, najnowsza historia Polski została tam "pięknie pokazana". Czy faktycznie? Zajrzeliśmy do publikacji.

 • Jak są traktowane kobiety w ciąży? Poszłam do sklepu i apteki. 'Jak se zrobiła bachora, to niech stoi'

  Jak są traktowane kobiety w ciąży? Poszłam do sklepu i apteki. "Jak se zrobiła bachora, to niech stoi"

  Gorące, letnie miesiące nie są najbardziej komfortowym czasem dla kobiet w ciąży. Wysoka temperatura może powodować u nich duży dyskomfort, opuchliznę na nogach i rękach, ale też duszności, a nawet omdlenia. I choć teoretycznie ustępowanie (np. w kolejkach) ciężarnym powinno być normalne, w praktyce nie zawsze ma miejsce. Sprawdziliśmy, jak to jest być kobietą w ósmym miesiącu ciąży w sklepach i aptekach.

 • Jedno zdanie, którego nie chce słyszeć żadna zmęczona mama. 'Powinno być nielegalne'
 • 'Pomidorowa gorączka' atakuje głównie dzieci. Ponad 80 przypadków zaraźliwej wysypki
 • Wyznanie mamy hitem na TikToku. 'Dzieci nie są nic winne rodzicom'

  Wyznanie mamy hitem na TikToku. "Dzieci nie są nic winne rodzicom"

  "Powinnaś być wdzięczna swojej matce za wszystko, co zrobiła dla ciebie w całym życiu" - napisała jedna z internautek Lisie Pontius, młodej mamie z Karoliny Południowej. Jej słowa nie spotkały się z entuzjazmem kobiety. "Dzieci nie są nic winne rodzicom" - stwierdziła w swojej odpowiedzi. Jej nagranie stało się hitem TikToka.

 • Papież ucałował transparent i przeprosił za cierpienia dzieci. 'Siła gestu'

  Papież ucałował transparent i przeprosił za cierpienia dzieci. "Siła gestu"

  Alessandro Gisotti z watykańskich mediów opublikował w mediach społecznościowych wymowne zdjęcie papieża Franciszka. Duchowny, który odwiedza Kanadę, ucałował długi, czerwony transparent z nazwiskami dzieci ze wspólnot rdzennej ludności, które zmarły w przymusowych szkołach rezydencjalnych. "Siła gestu" - skomentował watykański dziennikarz.

 • Pokazała posiłek córki. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki. 'Jak w więzieniu'
 • Pozuje, odsłaniając ciążowy brzuszek. Pokazała, jakie komentarze dostaje od internautów. 'Obrzydliwy'
 • Nagrano pierwsze spotkanie rodziców adopcyjnych i dziecka. Ich reakcja chwyta za serce

  Nagrano pierwsze spotkanie rodziców adopcyjnych i dziecka. Ich reakcja chwyta za serce

  Decyzja o adopcji dziecka jest niewątpliwie jedną z najważniejszych w życiu. Pojawienie się nowego członka rodziny diametralnie zmienia codzienność rodziców, a w wielu przypadkach stanowi jego piękne wypełnienie. "Cztery lata temu moje serce zaczęło się uzdrawiać. Finley to najwspanialszy prezent, jaki mogłam dostać od życia" - napisała w mediach społecznościowych Briana Wilson, mama czteroletniego chłopca.

 • Ma sześcioro dzieci. Ludzie nieustannie pytają ją, ile pieniędzy dostaje od rządu
 • Trzyletni chłopiec spadł z 29. piętra. 'Sąsiedzi słyszeli krzyk matki'
 • Maluchy za kraty? 'Nawet 10-latki będą mogły trafiać do ośrodków resocjalizacyjnych'

  Maluchy za kraty? "Nawet 10-latki będą mogły trafiać do ośrodków resocjalizacyjnych"

  - Wobec dzieci będą mogły być stosowane środki przymusu bezpośredniego, takie jak: kajdanki, pasy bezpieczeństwa i izolacje, które będą skutkować długotrwałą traumą - mówili w środę organizatorzy konferencji. Pod budynkiem Sejmu rozmawiano o procedowanej przez Sejm ustawy Lex #MaluchyZaKraty, czyli zmianami w ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

 • Ojciec porzucił w lesie dzieci. 'Płakały, były przerażone'
 • Zgwałconej 10-latce z Ohio odmówiono aborcji. 'To jest szaleństwo'

  Zgwałconej 10-latce z Ohio odmówiono aborcji. "To jest szaleństwo"

  Wstrząsające wieści ze Stanów Zjednoczonych. 10-letnia, zgwałcona dziewczynka nie dostała zgody na zabieg aborcji. Wszystko ze względu uchylenie obowiązującego od niespełna 50 lat konstytucyjnego prawa do aborcji w USA. Pacjentka musiała szukać pomocy w innym stanie. "To jest szaleństwo" - komentują politycy.

 • Babcia wytatuowała na ramieniu imię wnuka. Rodzice zmienili je kilka dni później

  Babcia wytatuowała na ramieniu imię wnuka. Rodzice zmienili je kilka dni później

  Wybór imienia dla dziecka to jedna z pierwszych ważnych decyzji w życiu młodych rodziców. Niektórzy sięgają po inspiracje rodzinne i nazywają malucha tak, jak nazywali się dziadkowie, inni stawiają na oryginalność lub aktualną modę. Jednak w niektórych przypadkach, rodzice nie są pewni swoich wyborów. Tak było w historii młodej mamy, która podzieliła się nią we wpisie na na Mumsnet.com.

 • Pary młode chcą wesel bez dzieci. 'Syn świadkowej zabryzgał mnie rosołem'

  Pary młode chcą wesel bez dzieci. "Syn świadkowej zabryzgał mnie rosołem"

  Wesele to dla wielu par najważniejsza impreza w życiu. Przygotowania do niej trwają wiele miesięcy, a ślubne fora rozgrzewają dyskusje, jak taktownie zaprosić gości bez dzieci. Choć zabawa tylko dla dorosłych ma wielu zwolenników, nie brakuje głosów krytycznych. "Młodzi mają prawo wyboru, tylko zapominają, że kiedyś oni też będą mieli dzieci i będzie im przykro" - piszą internauci.

 • Dziecko ze związku siostry z bratem żyło tylko dwie godziny. Miało 'ciężką wrodzoną rybią łuskę'
 • Ola Żebrowska pokazała ciążowy brzuch i wprawiła fanów w osłupienie. 'Bliźnięta'
 • Victoria Beckham przywołuje traumatyczny moment. Zważono ją publicznie dwa miesiące po porodzie

  Victoria Beckham przywołuje traumatyczny moment. Zważono ją publicznie dwa miesiące po porodzie

  Pierwsze tygodnie po porodzie są dla niemal każdej kobiety trudne i intensywne. Na świat przychodzi nowy człowiek, którym trzeba się zaopiekować, a w ciele młodej mamy zachodzą liczne zmiany. Wielu specjalistów zaleca, by nie zwracać w tym czasie uwagi na wagę, bo hormony znacząco wpływają na gospodarkę wodną, a co za tym idzie - liczby na wadze w rzeczywistości będą oddawać jej nadmiar w organizmie. Była członkini Spice Girl wspomina, jak w 1999 roku, dwa miesiące po urodzeniu pierwszego dziecka, zmuszano ją do zważenia się w telewizji na żywo.

 • Hania i Marysia potrzebują najdroższego leku świata. 'Ich szanse maleją z każdą chwilą'

  Hania i Marysia potrzebują najdroższego leku świata. "Ich szanse maleją z każdą chwilą"

  Mała Hania leży na żółtym materacu. Płacze, krzyczy. Rehabilitantka trzyma jej malutkie nóżki i powtarza, że dziewczynka jest silna. "Ból rozrywa serce, kiedy patrzę na cierpienie mojego dziecka. Faceci nie płaczą? Owszem, płaczą. To jedyny sposób ujścia negatywnych emocji" - pisze tata Hani. Dwulatka i jej młodsza siostra Marysia cierpią na SMA, rzadką chorobę określaną jako rdzeniowy zanik mięśni. - Ich szanse na normalne życie z każdą chwilą maleją - mówi mama dziewczynek. Szanse te wyceniono na 20 milionów złotych.