Życzenia wielkanocne dla uczniów i rodziców: przykładowe teksty

Życzenia wielkanocne dla uczniów i rodziców są miłym, świątecznym gestem. Niewiele przecież trzeba, aby sprawić radość osobom, które pojawiają się na co dzień w naszym życiu zawodowym czy prywatnym.

Życzenia wielkanocne, czyli o pielęgnowaniu zwyczajów świątecznych

Życzenia wielkanocne to jeden ze zwyczajów związanych z obchodami Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Składamy je w niedzielny poranek przy okazji dzielenia się jajkiem, które symbolizuje odradzające się życie. Po przybyciu z mszy rezurekcyjnej, domownicy wspólnie modlą się i zasiadają do pięknie udekorowanego stołu. Następnie dzielą się pokarmami poświęconymi w Wielką Sobotę. Właśnie temu obrzędowi towarzyszy składanie życzeń, bez którego nie wyobrażamy sobie rodzinnej, odświętnej atmosfery. 

Obyczaj składania życzeń wielkanocnych wychodzi poza mury naszych domów. Serdeczności przesyłamy w tym czasie bliskim nam przyjaciołom, znajomym, współpracownikom. Jest to przejaw pamięci, troski i czułości względem osób, do których kierujemy nasze słowa.

Życzenia wielkanocne dla uczniów od nauczycieli

Życzenia wielkanocne dla uczniów są też stałym elementem savoir-vivre szkolnego. W murach placówek edukacyjnych nauczyciele, wychowankowie i inni pracownicy spędzają wspólnie bardzo wiele czasu, co powoduje, że naturalnie zawiązują się między nimi pozytywne relacje. Dlatego przed rozpoczęciem wiosennych ferii społeczność uczniowska kieruje swoje życzenia do nauczycieli. Również grono pedagogiczne przekazuje je swoim podopiecznym i ich rodzicom, którzy na co dzień wspierają ich edukacyjne wysiłki. Jest to forma okazania wzajemnego szacunku i pamięci. 

Zobacz wideo Wielkanocne ozdoby

Krótkie życzenia dla uczniów

Krótkie życzenia dla uczniów i ich rodziców nauczyciele mogą przekazać nie tylko bezpośrednio, ale także za pośrednictwem dziennika elektronicznego, mailowo lub z użyciem tradycyjnych, okolicznościowych pocztówek. Poniżej kilka prostych tekstów idealnych na tę okazję:

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, nastroju, miłych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz "Wesołego Alleluja”! Życzą: Dyrekcja szkoły, Nauczyciele oraz Pracownicy administracjiNajserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, wszelkiej pomyślności i radości dla uczniów, rodziców oraz przyjaciół szkoły. Niech nadchodzące Święta będą czasem serdecznych spotkań w gronie rodziny. Życzy Grono Pedagogiczne

Życzenia wielkanocne dla dzieci przedszkolnych

Życzenia wielkanocne dla dzieci są szczególną kategorią. Przedszkolaki dużą uwagę przykładają do nauki zwyczajów świątecznych. Uwielbiają dekorować pisanki, tworzyć wycinanki i kartki świąteczne, a także inne ozdoby wielkanocne. Warto zaangażować je także w naukę wierszyków, które mogą pełnić rolę idealnych życzeń wielkanocnych.


Amelka piszczy wśród pisanek, ma na głowie kwiecia wianek. Podmuch wiosny na jej skroni i kurczaczka ma na dłoni. Obok baranek w trawie figluje i Wielkanoc nam zwiastuje. Zajączek baziami strzela z procy i życzy wszystkim: radosnej Wielkanocy!
Na stole święcone, tuż obok baranek. W koszyczku pełno barwnych pisanek. I jakże znamienne w polskim krajobrazie, budzące się do życia wiosenne bazie. Zielony barwinek, fiołki i żonkile, malują kolorem uroczyste chwile. W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie, gdy wielkanocne na stole śniadanie.

Życzenia wielkanocne dla rodziców od grona pedagogicznego

Życzenia wielkanocne dla rodziców od grona pedagogicznego najczęściej przekazywane są podczas zebrań przed feriami lub za pośrednictwem kanałów elektronicznych. Popularne jest także umieszczanie życzeń dla rodziców na stronie internetowej szkoły, jej facebooku lub instagramie.

Więcej o: