Życzenia wielkanocne dla nauczycieli, życzenia od dzieci. Czego życzyć pedagogom?

Życzenia wielkanocne dla nauczycieli to element szkolnego savoir-vivre. Uczniowie życzą swoim pedagogom wszelkiej pomyślności przed udaniem się na świąteczną przerwę w nauce.

Życzenia wielkanocne - zapomniana tradycja?

W polskiej tradycji głęboko zakorzeniony jest zwyczaj składania życzeń podczas ważnych okazji. Należą do nich uroczystości rodzinne, ale także najważniejsze chrześcijańskie święta: Bożego Narodzenia oraz Wielkanocne. Spotykając się w gronie najbliższych przekazujemy sobie różnego rodzaju serdeczności, zwracając głównie uwagę na zdrowie, miłość, dobrobyt i wszelką pomyślność.

W dobrym tonie pozostaje także rozszerzenie obyczaju składania życzeń wielkanocnych na osoby, z którymi łączą nas bliskie relacje, aczkolwiek nie są to więzy rodzinne. Dlatego też często kierujemy je do przyjaciół, sąsiadów, współpracowników. Jest to tradycja warta pielęgnowania, gdyż zacieśnia więzy międzyludzkie, pozwala okazać sobie serdeczność i pamięć. Bez względu na to, czy życzenia złożone będą osobiście, za pomocą okolicznościowych pocztówek czy online, pewne jest, że wzbudzą uśmiech na twarzy i radość osoby, do której będą skierowane.

Życzenia wielkanocne dla nauczycieli - czego życzyć belfrom?

Życzenia wielkanocne dla nauczycieli - tradycja ich składania dotyczy całego środowiska szkolnego. Uczniowie i pracownicy szkoły spędzają ze sobą mnóstwo czasu każdego dnia. Razem uczą się, poznają, tworzą relacje, które niejednokrotnie trwają długo po zakończeniu przez dzieci i młodzież edukacji. Dlatego też przy okazji świąt społeczność uczniowska zazwyczaj składa swoim pedagogom życzenia. Dotykają one tych kwestii, które dla każdego człowieka są istotne. Ze względu na charakter relacji między uczniami i nauczycielami, pojawiają się w nich też kwestie dotyczące powodzenia i sukcesów zawodowych oraz wzajemnego zadowolenia ze współpracy.

Życzenia wielkanocne od uczniów: przykłady

Przykładowe życzenia wielkanocne od uczniów dla nauczycieli:

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy naszym Nauczycielom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwa wiosennego słońca oraz samych sukcesów edukacyjnych

Drodzy Nauczyciele, niech te Święta Wielkanocne wniosą do Waszych serc spokój, radość i energię. Życzymy Wam odpoczynku od codziennej pracy, abyście mogli zebrać siły na kolejne dni pracy
Radosnych Świąt Wielkanocnych, pokoju ducha, wiary w Boga i w ludzi - zwłaszcza w nas, uczniów - umiejętności dostrzegania piękna tego świata. Niech Wielkanoc będzie czasem wytchnienia od codziennej pracy
Zobacz wideo Jak przygotować wielkanocny koszyk?

Życzenia wielkanocne od dzieci - proste rymowanki

Życzenia wielkanocne od dzieci najczęściej przyjmują formę prostych, wpadających w ucho rymowanek. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych, gotowych tekstów, które będą świetnie pasowały na życzenia od najmłodszych dla wychowawców i pedagogów, ale nie tylko.
Malutki baranek ma złote różki, pilnuje pisanek na trawce z rzeżuszki. Gdy nikt nie widzi, chorągiewką buja i cicho beczy: Wesołego Alleluja!Mówi zając do baranka: jaka piękna ta pisanka. Wtem z jajeczka wyszła kurka, nastroszyła swoje piórka. Teraz biega, głośno krzyczy, że Wesołych Świąt Ci Życzy!Skacze zajączek po lesie i życzenia Tobie niesie. Przez pisanki przeskakuje, Alleluja wykrzykuje. Po czym znika w długich susach, cały mokry od dyngusa!
Więcej o: