Wielkanoc 2018: życzenia wielkanocne

Wielkanoc 2018 zbliża się wielkimi krokami. Jeśli chcecie wysłać standardowe życzenia wielkanocne - spisując je odręcznie na kartce i wysłać pocztą - to najwyższy czas, aby zacząć myśleć o tym, co napiszecie. Skorzystajcie z naszych inspiracji na życzenia wielkanocne i zobaczcie, jakie kartki na Wielkanoc 2018 przygotowaliśmy.

Wielkanoc 2018: kiedy

Wielkanoc 2018 wypada na początku kwietnia. Niedziela wielkanocna to 1 kwietnia, poniedziałek wielkanocny - 2 kwietnia. Niedziela palmowa będzie obchodzona 25 marca. Wielkanoc jest świętem ruchomym, jej data wyliczana na podstawie cyklu księżyca - Wielkanoc wypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca.

Wielkanoc 2018: życzenia wielkanocne

Życzenia wielkanocne to coś, co każdy z nas lubi dostawać. Denerwujące jest jednak to, gdy od kolejnego znajomego dostajemy SMS z wierszykiem o tej samej treści. Dlatego proponujemy, abyście wysłali tradycyjne kartki wielkanocne, z życzeniami, które sami wymyślicie. Nie muszą to być skomplikowane wiersze, słowa powinny płynąć od serca, takie życzenia wielkanocne mają największą wartość. A jeśli na pocztę wam nie po drodze, niech wiadomości wysyłane SMS czy mailem także będą oryginalne - ich wymyślenie zajmie dosłownie chwilę.

Życzenia wielkanocne: odrobina inspiracji

Wielkanoc to zmartwychwstanie Jezusa, to także budząca się do życia przyroda, żonkile, tulipany, kurczaczki i zajączki. To także mazurki, baby, a przede wszystkim jajko pod każdą postacią - i to standardowe, ale i ozdobne, w formie pisanki czy kraszanki. Te rzeczy mogą być naszą inspiracją przy wymyślaniu życzeń wielkanocnych. Pamiętajcie, że nie musicie koniecznie wysyłać rymowanych życzeń, chociaż to właśnie takie "klepanki" najprościej jest wymyślić.

Alleluja wszyscy krzyczą
I radości sobie życzą
Razem ze mną kurczak, zając
Bukiet żonkili w rękach mając
Składamy Ci najlepsze życzenia
Żebyś tylko z dobrymi ludźmi miał do czynienia
Zero powodów do zmartwień, złości
A tylko z serca płynącej miłości
Świętego spokoju, nie tylko od święta
Życzy osoba, która zawsze o Tobie pamięta

Voila, gotowe! Nie jest zbyt skomplikowane, ale płynie prosto z serca. Możecie też napisać po prostu: Z okazji świąt Wielkiej Nocy, życzę Ci wiele radości i baraku powodu do zmartwień. Niech jajko, które symbolizuje nowe życie, będzie także oznaką zmian w Twoim życiu, oczywiście jedynie tych pozytywnych. Wesołego Alleluja! Wiemy, że najłatwiej jest przepisać gotowy wierszyk, albo życzenia wielkanocne, ale możecie być pewni, że odbiorca na pewno bardziej ucieszy się z waszej twórczości, nawet tej bardzo "radosnej".

Wymyślanie życzeń wielkanocnych może być także formą rodzinnej rozrywki. Wypiszcie na kartce elementy, które kojarzą wam się ze świętami, np.:

 • Wielkanoc
 • Zmartwychwstanie Jezusa
 • Uroczyste śniadanie
 • Kurczak
 • Zając
 • Święconka
 • Jajko
 • Pisanki
 • Zając
 • Radość
 • Kolor żółty

I dopasujcie do nich inne rymy. Tworzenie takich "klepanek" może być świetną rozrywką. Następnie wasze dzieło możecie spisać, zaadresować kopertę i udać się na pocztę - dzieci na pewno to zapamiętają i będą szczęśliwe, że mogły wysłać listy.

Kartki wielkanocne

A gdzie napisać nasze życzenia wielkanocne? Oczywiście na świątecznych kartkach! Kartki wielkanocne możemy, oczywiście, kupić, ale my proponujemy, aby zrobić je samemu. To kolejna rzecz, z której ucieszy się nie tylko obdarowywany, ale i ten, kto tworzył. Dzieci uwielbiają prace plastyczne, wystarczy tylko dać im odpowiednie materiały, a wyczarują coś wyjątkowego. Zacząć można od podstaw, czyli od świątecznego rysunku na kartce A4. Najlepiej, aby papier był twardszy (możemy wykorzystać najzwyklejszy blok techniczny albo taki z kolorowymi kartkami). Zgiąć go na pół - środek wykorzystamy na wpisanie życzeń, a zewnętrzną stronę można dowolnie ozdobić. Przede wszystkim wspomnianym wcześniej rysunkiem. Można także stworzyć kolaż, wykorzystując do tego stare ozdoby wielkanocne, wycinki z gazet, kawałki ozdobnych serwetek... Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Jeśli chcemy zaszaleć, wytnijmy z papieru kształt zajączka, kurczaczka albo - tak będzie najprościej - jajka. Jedną stronę maluch może ozdobić, na drugiej wpiszemy życzenia. Do tego koperta, znaczek i możemy udać się na pocztę.

Kartki wielkanocne do pobrania i druku

Przygotowaliśmy dla was cztery wersje kartek w formacie PDF - wystarczy je wydrukować (najlepiej zrobić to na grubszym papierze), zgiąć i wewnątrz wpisać życzenia wielkanocne. Możecie także wydrukować je w wersji czarno-białej i potraktować jak kolorowankę, dorysować jakieś elementy. 

Wersja 1

Wersja 2

Wersja 3

Wersja 4

Kartki możesz także wydrukować i oprawić w najzwyklejsze ramki - będą ciekawą świąteczną ozdobą. Szukasz inspiracji na wielkanocną oprawę stołu? Poniżej znajdziesz propozycję na nietypową aranżację.

Biel i turkus na Wielkanoc. Przygotuj nietypową aranżację świątecznego stołu

To także może cię zainteresować:

Odliczanie do Wielkanocy: rodzinnie, z dziećmi

W co się bawić z dzieckiem? 9 propozycji wielkanocnych zabaw

Wielkanocne menu dla niemowląt i małych dzieci

Więcej o:
Copyright © Agora SA