Back to school. Prawdziwy egzamin. TTV wysyła dorosłych z powrotem do szkoły

Jak po latach wspominamy swoją szkołę? Pamiętamy przyjaciół, szkolne wycieczki, dobrych nauczycieli, czy raczej zakuwanie po nocach, jedynki i szkolne traumy? Ile zostaje nam w głowie z lekcji matematyki i jak ta wiedza wpływa na nasze życie zawodowe? Na te oraz inne pytania odpowiada najnowsza produkcja TTV "Back to school. Prawdziwy egzamin", w której 10 dorosłych wraca na 2 tygodnie do podstawówki. To nie tylko reality show, ale przede wszystkim eksperyment społeczny, który w zabawny sposób pokazuje rolę edukacji w naszym życiu.

Na co dzień w Szkole Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim uczy się ponad 700 dzieci. Szkolne obowiązki, kartkówki czy sprawdziany to ich rzeczywistość. Ostatnio jednak we wspomnianej placówce pojawili się nietypowi uczniowie. To klasa składająca się wyłącznie z osób dorosłych. Wszystko w ramach programu "Back to school. Prawdziwy egzamin", który już 24 marca zadebiutuje w TTV. Dlaczego stacja postanowiła wysłać dorosłych znów do szkoły? 

Powrót do szkoły bywa trudny

"Back to school. Prawdziwy egzamin" to program łączący reality show i eksperyment społeczny. Chodzi więc o dużo więcej niż tylko o to, aby pośmiać się z tego, że ktoś nie pamięta podstawowych wzorów matematycznych, czy ma problem z wyrecytowaniem Inwokacji. Dorośli bowiem, zwłaszcza po latach, bardzo często idealizują szkołę i zapominają o stresie, jaki towarzyszył im na co dzień. Nie ma więc wątpliwości, że program przypomni im dawne, być może nie zawsze przyjemne, emocje. Istotne jest także to, że wszyscy uczestnicy show są rodzicami. Udział w projekcie daje im więc doskonałą okazję do tego, aby na własnej skórze przekonać się o tym, z czym na co dzień mierzą się ich dzieci.

Materiał promocyjny

Reality show czy bardziej eksperyment społeczny?

Uczestnicy show przez 2 tygodnie będą wcielać się w rolę uczniów. Trafią do bursy, a w szkole będą uczyć się takich przedmiotów jak m.in. matematyka, fizyka, chemia czy język polski. Tutaj nie będzie żadnych kompromisów. Lekcje poprowadzą bowiem prawdziwi nauczyciele. Program zakończy się egzaminem, podobnym do tego, który każdego roku piszą ósmoklasiści. Michał Będźmirowski, influencer znany jako @modny_tata, już w pierwszym odcinku przyznaje zresztą, że program jest dla niego świetną okazją do tego, aby sprawdzić, co przeżywa jego syn Bruno. Ciekawi go też to, czy system edukacji i program się zmienił i poszedł w lepszą stronę. Sam Będźmirowski szkołę wspomina jednak bardzo dobrze. Do tego stopnia, że po latach sam stanął po drugiej stronie biurka, jako wykładowca akademicki. Już wkrótce przekonamy się, jak poradzi sobie w programie i czy uda mu się uniknąć wpadek.

Czy szkoła musi stresować?

O szkole dużo gorzej mówi z kolei Maciej Liziniewicz. To pastor i mentor znany z programu "Nasi w Mundurach", który obecnie prowadzi placówkę edukacyjną dla uchodźców. Jak przyznaje, chce iść do szkoły, ponieważ jej nie lubi i ma nadzieje, że dzięki programowi dowie się, dlaczego i uniknie podobnych błędów w swojej szkole. Postawa Liziniewicza jest zdecydowanie bliższa pozostałym uczestnikom show. Ci już w pierwszych minutach programu skarżą się, że boli ich żołądek ze stresu i powraca największy koszmar z dzieciństwa. Jedna z uczestniczek przyznaje bez ogródek, że ma "gulę" w gardle nawet wtedy, gdy tylko odbiera swoje dzieci ze szkoły. Takich mocnych wyznań jest w "Back to school" znacznie więcej. Jak zakończy się przygoda dorosłych ze szkołą? Czy uda im się zdać egzamin ósmoklasisty, a może chodzi o coś ważniejszego?

Materiał promocyjny

Od 24 marca program "Back to school. Prawdziwy egzamin" będziemy mogli oglądać w każdą niedzielę o godz. 16:00. Dzień nie jest przypadkowy. To doskonała rozgrzewka przed nowym tygodniem w szkole. W eksperymencie społecznym wzięli udział: Dominik Abus ("Gogglebox"), Michał Koterski (aktor), Agnieszka Kotońska ("Gogglebox"), Michał Będźmirowski (influencer), Barbara Cichocka – Mruk (influencerka), Kamil Dudek ("Życie na kredycie"), Katarzyna Gąsienica ("Gogglebox"), Karolina Kuczyńska (modelka), Maciej Liziniewicz ("Nasi w mundurach"), Davina Reeves Ciara (modelka).

Materiał promocyjny marki TTV. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.