MINICITI: innowacyjne podejście do edukacji dzieci w wieku szkolnym

Miasteczko edukacyjne MINICITI w warszawskim Centrum Praskim Koneser to przestrzeń, jakiej do tej pory w Polsce nikt nie znał. Dzieci wcielają się tu w różne role zawodowe, poznają tajniki różnych profesji, zdobywają nowe doświadczenia i zarabiają miniasy. Wchodząc do MINICITI, wkraczają do zupełnie nowego świata, w którym nauka ma całkowicie odmienny wymiar niż lekcje w szkole. Na czym polega innowacyjność MINICITI i dlaczego warto zabrać tam swoje dziecko?

Miejsca pracy na wzór realiów prawdziwego rynku

Pracę, którą wykonują dzieci w MINICITI, nie da się porównać do żadnej innej atrakcji ani formy zajęć pozalekcyjnych czy dodatkowych. W miasteczku stworzono  trzynaście miejsc pracy, które swoim wyglądem i organizacją przypominają te znane z realnego świata. To galeria sztuki, serwis samochodowy, klub fitness, straż pożarna, komisariat policji, warsztat inżynierski, pracownia, radio, studio telewizyjne, redakcja portalu internetowego, fabryka ciepła, szpital oraz bank. Każde z miejsc stworzone zostało we współpracy z firmą partnerską, która reprezentuje wysoki poziom profesjonalizmu i doświadczenia w branży. Dla przykładu, to IKEA w przypadku pracowni projektowej i Gazeta.pl jako opiekun redakcji serwisu internetowego.

Praca w portalu internetowym to marzenie wielu dzieciPraca w portalu internetowym to marzenie wielu dzieci Fot. materiał promocyjny MINICITI

Wielka siła decyzyjności i samodzielności

W MINICITI dzieci rozwijać mogą nie tylko konkretne umiejętności, ale przede wszystkim swoje poczucie sprawczości. To najmłodsi wybierają, w których miejscach chcą pracować. Wykwalifikowani instruktorzy pomagają im w zdobywaniu nowych kompetencji, ale w każdym aspekcie nauka odbywa się przez konkretne działania. Doskonale widać to na przykładzie straży pożarnej. Młodzi adepci zawodu biorą udział w akcji gaśniczej, w ramach której poruszają się po terenie MINICITI specjalnie zaprojektowanym wozem strażackim, rozwijają prawdziwe węże gaśnicze, z których leci prawdziwa woda. Prawdziwy nie jest jedynie ogień, który naśladuje świetnie przygotowana i robiąca wrażenie animacja. 

...Tylko ogień nie jest prawdziwy......Tylko ogień nie jest prawdziwy... Fot. materiały promocyjne MINICITI

Efektywna nauka przez doświadczenie

Zyskująca coraz większą popularność koncepcja edutainment przynosi szereg niekwestionowanych korzyści. Edukacja przez zabawę pozwala na przełamywanie barier i kształtowanie pewności siebie. Umiejętności przyswojone poprzez samodzielne zdobywanie nowych doświadczeń są znacznie łatwiejsze w utrwaleniu. Innowacyjne sposoby przekazywania wiedzy przez instruktorów MINICITI doskonale przygotowują dzieci do sprawnego wykorzystania nowych kompetencji w realnym życiu. W takich warunkach młodzi chcą chętnie sięgać po więcej. Standardem jest, że po pierwszej wizycie w miasteczku dziecko od razu planuje kolejną sesję i naukę następnych zawodów. MINICITI wciąga dzieci w wir planowania, zdobywania nowych doświadczeń i pochłaniania wiedzy.

Od razu warto zaplanować kolejną sesjęOd razu warto zaplanować kolejną sesję Fot. materiały promocyjne MINICITI

Nie tylko praca: jest również płaca

Scenariusz pracy w MINICITI to nie tylko ze wszech miar interesująca nauka atrakcyjnych zawodów. To również realne zarabianie. Za swoją pracę dzieci otrzymują wynagrodzenie wyrażone w miasteczkowej walucie: miniasach. Praca w jednym zawodzie pozwala uzyskać 30 miniasów brutto. Nie cała kwota trafia jednak do młodego pracownika. Pięć miniasów odprowadzić trzeba na podatek. To bardzo ważny element edukacji finansowej. Zarobione pieniądze dziecko może wydać w Sklepiku Marzeń lub zaoszczędzić. W bogatym asortymencie Sklepiku znaleźć można artykuły papiernicze i piśmiennicze, książki, zabawki i różnego rodzaju gadżety. Wydać miniasy od razu na coś tańszego? Odkładać i oszczędzić na większe cele? MINICITI daje pole do podejmowania decyzji i zaszczepia w dziecku umiejętności tworzenia własnych strategii finansowych.

MATERIAŁ PROMOCYJNY MARKI MINICITI

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.