Bezpiecznie i czysto. Jak to pogodzić przy opiece nad dzieckiem?

Dziecko w domu to olbrzymia radość, ale też dość sporo nowych obowiązków. Gdy się pojawia, czystość w pomieszczeniach to już nie tylko kwestia estetyki, ale także bezpieczeństwa. Zwłaszcza kiedy maluch na własnych nóżkach zaczyna poznawać świat, ważne jest, żeby wszystko było, dosłownie, w porządku. Jak pogodzić sprzątanie domu z opieką nad dzieckiem?

Porządek i czystość w miejscu, które zamieszkujemy z maluchem jest niezwykle istotna. Przede wszystkim, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Drobne elementy znajdujące się na podłodze, otwarte szafki z różną zawartością, zalegające kable – to wszystko może okazać się prawdziwym niebezpieczeństwem dla dziecka. Jeżeli panuje bałagan, może być trudno dostrzec te potencjalne zagrożenia. Kiedy dziecko zaczyna raczkować, a potem eksplorować otoczenie biegając na własnych nóżkach, rodzice przekonują się, że w powiedzeniu o oczach dookoła głowy jest wiele prawdy. Maluch wszystkiego chce dotknąć i spróbować, dlatego też utrzymanie czystości jest bardzo ważne. Uporządkowana, czysta i pachnąca przestrzeń sprzyja zdrowiu oraz dobremu samopoczucia wszystkich domowników. Warto zadbać o odpowiednie wsparcie przy zachowaniu czystości, które szybko i skutecznie pozwoli nam uporać się z brudem. Dzięki temu będziemy mieć więcej czasu dla siebie i dziecka.

Niezbędne produkty do zadań specjalnych

Jednym z pomieszczeń, o które należy szczególnie zadbać, jest łazienka. A ponieważ w wielu polskich domach łazienka połączona jest z toaletą, jej czystość jest kluczowa. Wówczas warto mieć pod ręką rozwiązania, które pomogą łatwiej i szybciej ją przywrócić.

Doskonałym produktem, który ułatwia utrzymanie czystości na co dzień w toalecie jest zawieszka BREF. Jedna mała zawieszka BREF podczas każdego spłukania myje muszlę za sprawą aktywnej piany, a jej zapach utrzymuje się przez wiele dni, nie tylko w trakcie korzystania z WC. Jest to możliwe, ponieważ zawieszki BREF skutecznie ograniczają osadzanie się kamienia z twardej wody na powierzchni muszli. To do nich tak łatwo przylegają zabrudzenia, będące źródłem nieprzyjemnych woni. Lepiej zapobiegać, niż czyścić? Tak to chyba najłatwiej i najtrafniej podsumować. Potwierdzają to zresztą konsumentki, które miały okazję sprawdzić, czy jedna niewielka zawieszka może być naprawdę tak wielofunkcyjna. Aż 98,7% stwierdziło, że "czystość toalety utrzymywała się dłużej", a 97,9% z nich potwierdza, że "dzięki zawieszce BREF zapach w toalecie był przyjemniejszy" [1]. A jaki to może być zapach? To zależy już tylko od tego, jak dla Ciebie pachnie czystość, ponieważ BREF oferuje wiele różnorodnych opcji. Ta klasyczna to Power Aktiv, a w niej takie warianty, jak cytryna, sosna czy morska bryza. Serię Deluxe tworzą zaś zawieszki przywodzące na myśl luksusowe perfumy, a Spa Moments to unikalne propozycje z eterycznymi olejkami inspirowane trendem wellness. Do wyboru są również barwiące wodę kulki z innowacyjną technologią Odor Stop Color Aktiv oraz pierwsze na rynku żelowe kulki Brilliant Gel, które sprawiają, że muszla olśniewa blaskiem.

materiał promocyjny

Jak jeszcze rodzice mogą dbać o czystość w domu, gdy maluch wymaga dużej uwagi? W takiej sytuacji trudno jest przeznaczyć cały dzień na generalne porządki. Praktyczniej jest poświęcić codziennie kilka minut na szybkie sprzątanie. Systematyczność popłaca i pozwala zachować równowagę w dbaniu o dom. Warto też rozdzielić obowiązki na wszystkich członków rodziny. Wspólnymi siłami zachowanie czystości nie jest tak trudne i czasochłonne. 

materiał promocyjny

[1] Wyniki na podstawie testu zawieszek Bref (Power Aktiv, Color Aktiv, SPA Moments, Deluxe, Brilliant Gel) przeprowadzonego w Klubie Ekspertek serwisu ofeminin.pl na grupie 250 kobiet w okresie 25.08.2023 - 10.09.2023.

Materiał promocyjny marki Bref.